Temat: 1929

Znaleziono: 13 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 21,90zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2015-07-07
  „Grona gniewu” to nie tylko lekcja historii, przede wszystkim jest to znakomita proza; klasyka w najlepszym gatunku.  Rozgrywająca się na przełomie lat 20. i 30. XX wieku historia amerykańskiej rodziny Joadów, którzy w czasach wielkiego...(więcej)
 • od 15,39zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2017-12-15
  Bezrobocie jest najniższe od ponad dwóch dekad, a warunki na rynku pracy dyktują pracownicy. Ponoć. Są wykresy i tabele, które to mają potwierdzać, są analitycy, którzy te słowa powtarzają jak mantrę, są politycy, którzy się tym...(więcej)
 • od 11,90zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2013-05-24
  Piękna opowieść o bezwarunkowej przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach. George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie – upośledzonym gigantem o...(więcej)
 • -20% Kino Venus
  od 25,52zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2011-01-19
  Początek 1931 roku, podkomisarza spotyka bolesna degradacja: z wydziału śledczego trafia do służby mundurowej. Niedługo potem Zyga dostaje dziwną informację od pewnego prywatnego detektywa: oto Lilli Byoros, córka bardzo zamożnego...(więcej)
 • od 21,54zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2013-12-19
  Laureatka Literackiej Nagrody Nobla 2013! Nawet opis prostego życia u Munro zyskuje psychologiczną głębię.   "The Observer" Munro jest iluzjonistką, której sztuczek nie da się rozszyfrować. "Washington Post" "Widok z Castle Rock"...(więcej)
 • od 47,92 zł Brak ofert - premiera: 2012-10-05
  W tej porywającej książce Sylvia Nasar, autorka megabestselleru Piękny umysł zabiera nas w podróż po współczesnej historii, opisując kobiety i mężczyzn, którzy zmienili życie każdej osoby na naszej planecie. Jest to epicka opowieść...(więcej)
 • -30% Dżoker
  od 17,33zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2016-01-19
  Gdynia, czerwiec roku 1929. W rosnącym dynamicznie mieście przecinają się ścieżki młodej urzędniczki Łucji, jej rówieśnika, początkującego dziennikarza Adama Grabskiego, oraz Krzysztofa Wilczyńskiego – weterana wojen (choćby z...(więcej)
 • Zbeletryzowana biografia legendarnego gangstera, Charlesa „Luckiego” Luciano – człowieka, który zrewolucjonizował amerykański świat przestępczy. Prosty chłopak z biednej sycylijskiej rodziny stopniowo zdobywał kolejne szczeble w...(więcej)
 •   Brak ofert
  Czy człowiekowi może być coś w życiu doczesnym zbędne i jednocześnie niezwykle potrzebne? Tak. To miejsce ostatecznego spoczynku, cmentarz. W Warszawie jest ich niemało, i to od dawna. Trudno więc uwierzyć, że naród tak mocno związany z...(więcej)
 • od 18,90 zł Brak ofert - premiera: 2014-01-15
  Osiemnastoletni Arturo Bandini marzy, by zostać pisarzem. Niestety proza życia pisze się sama, wbrew niemu. Są lata 30. w Ameryce panuje kryzys, a Arturo ma na utrzymaniu matkę i siostrę. Musi imać się różnych okropnych zajęć, wreszcie...(więcej)
 • -54% Grupa
  od 12,90zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2014-04-09
  Wzloty, upadki, pożegnanie z ideałami – i dużo seksu. Amerykańska klasa średnia lat 30. Osiem przyjaciółek – młode, piękne i bogate, świat leży u ich stóp, a Wielki Kryzys nie pomaga odnaleźć się w szarej rzeczywistości. O...(więcej)
 • Jamie Ford, którego książka Hotel słodko-gorzkich wspomnień znalazła się na liście bestsellerów „The New York Times”, napisał swoją bardzo wyczekiwaną drugą powieść. Jej tło stanowi Seattle w okresie wielkiego kryzysu. Wyśnij...(więcej)
 • Hollywood, lata 30. XX wieku, rekordowo wysokie bezrobocie. Gigantyczny maraton taneczny przyciąga rzesze znęcone obietnicą darmowego wiktu i tysiąca dolarów dla zwycięzcy: bezrobotnych aktorów, łowców nagród i ludzi bez perspektyw....(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: