Temat: alkoholizm w literaturze

Znaleziono: 109 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 26.25zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2020-03-11
  Najsłynniejsza powieść autorki bestsellerowego Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie i zarazem pierwszej kobiety, która dwukrotnie otrzymała prestiżową National Book Award. Nad Zatoką Meksykańską formuje się huragan, który już wkrótce... (więcej)
 • Krystyna czuje się wśród ludzi niepewnie. Od zawsze tak było. Nie wie, jak i o czym z nimi rozmawiać, choć od lat pracuje w telewizji. Jednak umie się kamuflować. Dla znajomych jest przebojową imprezowiczką, wygadaną i wesołą... (więcej)
 • od 23.90zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2021-05-19
  Nazywam się Marcin Kania. Jestem alkoholikiem i zaraz zabiję człowieka. Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po... (więcej)
 • -20% W odbiciu
  Jakub Małecki, jeden z najzdolniejszych młodych pisarzy, mistrzowsko łączy gatunki literackie, oferując brawurową mieszankę powieści obyczajowej, groteski i magicznego realizmu. Młode małżeństwo przeżywające kryzys, kobieta pogodzona... (więcej)
 • od 25.48 zł Brak ofert - premiera: 2017-08-31
  Wnikliwy i jak zawsze prowokacyjny portret amerykańskiego społeczeństwa pióra Philipa Rotha – mistrza współczesnej powieści. Lata czterdzieste dwudziestego wieku, małe miasteczko na Środkowym Zachodzie. Lucy Nelson ma za sobą trudne... (więcej)
 • od 19.90zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2008-07-01
  Pamiętacie pralkę Franię? Może nawet stoi jeszcze gdzieś w piwnicy, ale czy zdajecie sobie sprawę, że jej pojawienie się przyspieszyło rozpad mikrostruktury społecznej? Kiedyś pranie angażowało pół wsi, później całą... (więcej)
 • od 22.90zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2014-10-24
  To, co dla czterech przyjaciół miało być wspaniałą przygodą, zamieni się w koszmar, po którym nic nie będzie już takie samo…. Łowca snów to nie tylko opowieść o przybyszach z kosmosu, ale i o przyjaźni, która rozpoczęła się... (więcej)
 • od 20.61 zł Brak ofert - premiera: 2013-12-10
  TADEUSZ BROŚ – wszyscy znali tę twarz, choć niewielu pamiętało nazwisko. Jego życie to festiwal anegdot prowincjonalnego aktora, kabareciarza i śpiewającego konferansjera, brylującego w nocnych lokalach lat 70. Ten ulubieniec Ewy... (więcej)
 • od 30.50 zł Brak ofert - premiera: 2014-10-08
  Biografia króla literackiego horroru – Stephena Kinga Jego powieści od lat mrożą krew w żyłach czytelników na całym świecie i osiągają milionowe nakłady. Stephena Kinga nie trzeba reklamować. Co jednak się kryje za zbudowaną przez... (więcej)
 • od 16.18zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2015-11-05
  Nikt tak jak Charles Bukowski nie potrafi zręcznie przeplatać kultury wysokiej z niską. Mieszając prostytucję z filozofią Kanta, przechodząc od rozpaczy do muzyki klasycznej, „stary świntuch” tworzy własną, współczesną dystopię.... (więcej)
 • od 29.72zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2020-03-25
  Zbrodnie okrutne, z nagłego porywu lub przypadkowe, sąsiedzkie. Młotkiem, pilnikiem, drutem. Na polskiej wsi, pod lasem, w opłotkach. Takie właśnie przypadki „kolekcjonuje” młoda blogerka, sama będąca mieszkanką małej miejscowości.... (więcej)
 • Wszyscy Polacy to jedna wielka alkoholowa rodzina – mówi jeden z bohaterów książki Agnieszki Jucewicz, dziennikarki „Gazety Wyborczej”, autorki bestsellerowych książek (m.in. „Czując”, „Żyj wystarczająco dobrze”) oraz... (więcej)
 • od 31.06 zł Brak ofert - premiera: 2015-07-14
  Ponury pejzaż peerelowskiej rzeczywistości zmieniał się w niekończący karnawał dzięki kolorowym postaciom, które na przekór zgrzebności tworzyły własne, baśniowe światy. Z czasem postaci te stawały się legendą, obrastały mitami,... (więcej)
 • od 20.49zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2019-05-23
  Chciałoby się, żeby wszystko w tej książce było zmyśleniem. W dramatycznych okolicznościach traci matkę, nie może pozbyć się nienawiści do ojca, musi sprostać roli samotnej rodzicielki - i nie wytrzymuje. W rzeczywistości... (więcej)
 • Grzegorz Miecugow – jeden z najlepszych polskich dziennikarzy. Niegdyś szef bardzo popularnego programu „Zapraszamy do Trójki”, potem wydawca „Wiadomości”. Od końca lat dziewięćdziesiątych związany z TVN. Razem z Tomaszem Lisem... (więcej)
 • od 17.93zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2020-04-26
  Rosja to żywioł, stan umysłu i ducha, potęga pełna słabości, przekleństwo historyczne i szaleństwo w jednym. Ten kraj to ocean patologii, humoru, nieszczęścia, miłości i brudu, których żadne środki wyrazu nie opiszą w pełni. A... (więcej)
 • Dom
  od 23.90 zł Brak ofert
  „W powieściach charakteryzujących się siłą wizji literackiej i wartości poetyckich Morrison przedstawia najważniejsze problemy amerykańskiej rzeczywistości.”  Z uzasadnienia Akademii Szwedzkiej „Urzekająca. Morrison opisuje życie... (więcej)
 • od 32.11zobacz oferty z 2 księgarni - premiera: 2016-04-08
  Portret Rosji jakiego jeszcze nie było. Oliver Bullough oferuje nam gruntowną analizę stylu życia Rosjan, w którym tak znaczącą pozycję zajmuje alkohol a alkoholizm stał się niemalże chorobą narodową. Autor zastanawia się nad... (więcej)
 •   Brak ofert
  Zelda i Francis Scott Fitzgerald byli piękni i przeklęci – jak bohaterowie jego powieści z 1922 roku, która wydaje się proroczą wizją ich własnych losów. Przeklęci kochankowie, których burzliwe życie wypełnione miłością i zdradą,... (więcej)
 • od 6.50zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2020-03-25
  Jedna z wczesnych powieści Jerzego Pilcha, znanego polskiego prozaika, publicysty i felietonisty.Proza Pilcha jest mocna i wyrazista. Odwołuje się do trudnych doświadczeń współczesnego człowieka, choć często traktuje je z dystansem i... (więcej)
 • od 25.99zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2013-04-17
  Dennis Rodman zawsze wyróżniał się jako jedna z najbardziej kontrowersyjnych osobowości w świecie sportu - niezależnie od tego, czy chodzi o udział w zdobyciu trzech tytułów mistrzowskich przez Michaela Jordana i Chicago Bulls, czy o... (więcej)
 • od 31.90 zł Brak ofert - premiera: 2015-03-18
  Inspektor Wolski musi ponownie zmierzyć się z duchami przeszłości   Wschodząca gwiazda polskiej ligi Moloki Mooketsi zostaje brutalnie zamordowany w swoim podwarszawskim mieszkaniu. Sposób, w jaki pozbawiono go życia, może... (więcej)
 • od 13.90zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2020-03-26
  Przejmująca opowieść o kobiecie, która przez całe życie nie może uwolnić się od skazy bycia córką alkoholika. Nocne awantury, pilnowanie bimbru, powtarzające się ataki padaczki alkoholowej ojca i dzieciństwo bez matki, która... (więcej)
 • od 24.50 zł Brak ofert - premiera: 2013-10-16
  Ta książka nikogo nie pozostawi obojętnym. Anna nigdy nie chciała mieć dzieci. Nie lubiła ich. Nie interesowały jej. Okazało się, że los zdecydował za nią. Kiedy w tragicznym wypadku ginie jej siostrzenica z mężem, okazuje się że... (więcej)
 • -50% Litacja
  od 14.90zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2012-01-01
  Litacja to druga część historii zapoczątkowanej Rehabem. Autor opisuje, jak jego bohater uczy się żyć z innymi ludźmi, ze sobą i z własnymi emocjami bez alkoholu. I chociaż W. poznaje samego siebie, to okazuje się, że rehab i litacja... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: