Temat: amazonia

Znaleziono: 22 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 17.70zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-04-10
  Pierwsza od czasu biografii "Kapuściński non-fiction" nowa książka Artura Domosławskiego. W zapadłej wiosce w brazylijskim interiorze ginie para obrońców Amazonii. W dalekim miasteczku w Andach „nieznani sprawcy“ polują na księdza,... (więcej)
 • Naukowcy nazywają je Inia geoffrensis i wywodzą ich początki z pradawnego gatunku lądowych ssaków, które przed milionami lat wróciły do wody. Dla mieszkańców Amazonii różowe delfiny rzeczne to „boto”, zmiennokształtni, którzy pod... (więcej)
 • od 35.43zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2020-09-24
  Pasjonująca relacja ze zdumiewających doświadczeń i odkryć językoznawcy Daniela Everetta, w czasie gdy żył on wśród Piraha, niewielkiego plemienia Indian Amazońskich w centralnej Brazylii.Daniel Everett znalazł się wśród Piraha wraz... (więcej)
 • -23% Amazonia
  najtaniej w ciągu 30 dni - od 20.02 zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2022-03-09
  Tym razem Patrick Deville podróżuje po Amazonii od Brazylii po Ekwador, od Belém nad Atlantykiem do Santa Elena nad Pacyfikiem i dalej na Wyspy Galapagos. W podróży towarzyszy mu syn. Płynąc wraz z nimi w górę jednej z największych rzek... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 28.50 zobacz oferty z 5 księgarni
  Myślał, że stracił bliskich na zawsze. Teraz zrobi wszystko, by ich odzyskać.   Współczesny spisek, który wskrzesza z popiołów hitlerowską Trzecią Rzeszę. Przypadnie do gustu fanom klasycznej powieści szpiegowskiej. „Mail on... (więcej)
 • od 29.44zobacz oferty z 3 księgarni - premiera: 2018-08-01
  Serce amazońskiej dżungli skrywa przerażającą tajemnicę – dla jednych oznacza ona miliardy dolarów, dla innych strach, obłęd i… śmierć. Ekspedycja naukowa doktora Carla Randa przepada bez wieści w amazońskiej dżungli. Cztery... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 39.90 zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2018-08-01
  Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocześnie pełna humoru. Sprawia, że czytelnik zaczyna się głośno śmiać. Jest to także album niezwykłych fotografii z wypraw w najdziksze rejony świata. Wojciech Cejrowski... (więcej)
 • od 20.16zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-03-23
  Najsłynniejsza polska doktor weterynarii w amazońskiej puszczy Opowieści Doroty Sumińskiej można czytać bez końca. Autorka potrafi o nich pisać pięknie, obrazowo, anegdotycznie, po prostu z miłością, ale i z dystansem... (więcej)
 • -13% Odkrywca
  najtaniej w ciągu 30 dni - od 26.09 zobacz oferty z 4 księgarni - premiera: 2018-03-21
  Najnowsza, wielokrotnie nagradzana powieść utytułowanej pisarki Katherine Rundell – autorki znanych już i ciepło przyjętych w Polsce „Dachołazów” – o przygodach czwórki dzieci w Puszczy... (więcej)
 • -18% Lot Widmo
  najtaniej w ciągu 30 dni - od 28.50 zobacz oferty z 4 księgarni - premiera: 2015-09-23
  Pierwszy, zapierający dech w piersiach thriller Beara Gryllsa!Doskonałe połączenie Tożsamości Bourne’a z przygodami Indiany Jonesa. Matka z dzieckiem brutalnie porwani podczas śnieżnej zamieci... Żołnierz torturowany i stracony na... (więcej)
 • od 37.80 zł Brak ofert - premiera: 2014-05-21
  Dwa miesiące samotnej wyprawy przez Amazonię w Ameryce Południowej. Mój plan był prosty: przedostać się po rzekach od Orinoko w Wenezueli przez Rio Negro aż do Amazonki w Brazylii. Półtora tysiąca kilometrów przez dżunglę. Czółnem,... (więcej)
 • od 23.02zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2017-04-26
  Kto nie jadł z patelni sąsiada, niewiele o nim wie. Docierając do niezliczonych miejsc, osad, wiosek, przysiółków, metropolii, miałem okazję – ale przecież i konieczność –obcować z wieloma niezwykłymi potrawami. Nieraz przyszło... (więcej)
 • od 27.90 zł Brak ofert - premiera: 2012-10-17
  Utrzymana w konwencji bestsellera Candice Millard, River of Doubt, książka Zaginione plemię  to opowieść przygodowa o przetrwaniu, poszukiwaniach i odkryciach. Mówi o niezwykłej podróży w najdalsze zakątki Amazonii w poszukiwaniu jednego... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 8.24 zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2013-03-01
  Doktor Stefani Wilson zgłasza się do pracy na statku medycznym pływającym po Amazonce. Pełniący obowiązki szefa projektu doktor Matt Palermo wita ją bez entuzjazmu. Ma niemiłe doświadczenia z nowymi lekarzami przybywającymi do pracy w... (więcej)
 • W kulturze euroamerykańskiej Indianie przedstawiani byli albo jako prymitywni, brudni, dzicy, albo jako „szlachetne dzikusy”, żyjący w zgodzie z naturą. Taki ich obraz został utrwalony już w pierwszych dekadach kolonizacji. Współcześnie... (więcej)
 • od 35.91 zł Brak ofert
  "Zostawiły przyjaciół, chłopaków, pracę, aby odnaleźć to, co w życiu najważniejsze Niezwykły pamiętnik Jen, Holly i Amandy – dwudziestoparolatek, które wybrały się w roczną podróż dookoła świata. Ze starszyzną Yagua w... (więcej)
 •   Brak ofert
  Tym razem poznamy razem z Beatą Pawlikowską ten region świata, gdzie życie toczy się zgodnie z odwiecznym rytmem natury, wyznaczanym dwiema porami roku - suchą i deszczową, gdzie człowiek nauczył się współżyć z przyrodą i podlega jej... (więcej)
 • od 11.54 zł Brak ofert
  "W amazońskiej dżungli, najbardziej nieprzewidywalnym miejscu na ziemi czas biegnie rytmem zwanym jungle time - nikt się nigdzie nie spieszy, a cenniejszy od pieniędzy jest szósty zmysł, dzięki któremu wojownik może upolować zwierzę,... (więcej)
 • od 20.75 zł Brak ofert
  Jedna z największych rzek świata, która płynie przez pełną tajemnic dżunglę amazońską. I jedna z najbardziej upartych blondynek świata – z plecakiem, pozytywnym myśleniem i teoretycznie niewykonalnym planem, żeby przepłynąć po... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 11.90 zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2016-01-13
  „Zwierzęta z lasu dziewiczego” Arkadego Fiedlera to literacki zapis relacji z dwóch przedwojennych wypraw autora do puszczy w Ameryce Południowej. Wraz z Fiedlerem podążamy tropem jej mieszkańców. Podpatrujemy zwyczaje ostronosa,... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 35.90 zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2016-01-12
  Będzie wiele o spotkaniach. Bardzo różnych spotkaniach. Od takich zwykłych, odbywających się przy ognisku. Gdy Indianie snują swoje legendy. Przez takie groźniejsze, gdy potężna anakonda wije się pod dziobem łodzi. Gdy ludzie zamiast... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 35.90 zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2017-10-19
  „Sumienie Amazonii” to dziennik wyprawy „Śladami Arkadego Fiedlera – 80 lat później”. Pięciu podróżników, pasjonatów dzikiej przyrody amazońskiej, jeden (autor) uzbrojony w długopis i... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: