Temat: dramat elżbietański

Znaleziono: 19 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • -20% Komedie
  od 27,92zobacz oferty z 18 księgarni - premiera: 2016-11-17
  Z okazji czterechsetlecia śmierci Williama Szekspira, w ręce czytelników trafia najnowsze wydanie najwybitniejszych dzieł pisarza, w mistrzowskim przekładzie Macieja Słomczyńskiego. Wydawnictwo Literackie w Światowym Roku Williama...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 13,77 zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2017-02-20
  W.H. Auden, jeden z najwybitniejszych poetów i eseistów XX wieku, w swoim najważniejszym zbiorze szkiców poświęcił Szekspirowi odrębną część, Szekspirowskie miasto, którą niniejszym prezentujemy jako książkę. Z siedmiu...(więcej)
 • od 12,98zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-01-26
  W Weronie od lat toczą walkę skłócone ze sobą rody – Montekich i Kapuletich. Pewnego razu Romeo – młodzieniec z rodziny Montekich – przez przypadek trafia na bal do domu rywali. Tam poznaje piękną Julię Kapuleti. Pomiędzy młodymi...(więcej)
 • -60% Burza
  od 3,96zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2012-11-07
  Na skutek intryg i zawiści Prospero, prawowity książę Mediolanu, zostaje pozbawiony przez swojego brata tronu i wraz z córką Mirandą wyprawiony na morze w łodzi. Trafiają oni na niemal bezludną wyspę, na której spędzają wiele lat....(więcej)
 • -60% Otello
  dziś najtaniej - od 5,96 zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2017-06-08
  Klasyka na e-czytnik to kolekcja lektur szkolnych, klasyki literatury polskiej, europejskiej i amerykańskiej w formatach ePub i Mobi. Również miłośnicy filozofii, historii i literatury staropolskiej znajdą w niej wiele ciekawych...(więcej)
 • „Romeo i Julia” to dramat angielskiego pisarza Williama Szekspira, napisany we wczesnym stadium jego kariery, a wydany w 1597 r. Historia dzieje się w Weronie i Mantui. Członkowie dwóch zwaśnionych rodzin, zakochują się w sobie. Pewnego...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 3,96 zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-05-06
  Klasyka na e-czytnik to kolekcja lektur szkolnych, klasyki literatury polskiej, europejskiej i amerykańskiej w formatach ePub i Mobi. Również miłośnicy filozofii, historii i literatury staropolskiej znajdą w niej wiele ciekawych...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 5,96 zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2017-06-08
  „Miarka za miarkę” Williama Szekspira to utwór odwołujący się do wątków biblijnych – skąd autor wywiódł m.in. tytuł – i w ich kontekście przedstawiający kontrast pomiędzy władzą polityczną a sprawiedliwością. Wybory...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 5,96 zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2017-05-03
    William Shakespeare to angielski pisarz i reformator teatru, który żył i tworzył na przełomie XVI i XVII wieku. Jest jednym z najsłynniejszych i najwybitniejszych pisarzy anglojęzycznych. Należy również do kanonu światowej...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 3,96 zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-05-06
  Znakomita komedia mistrza teatru elżbietańskiego – choć różnie oceniana przez krytyków, czasem mało pochlebnie, jest jednak jedną z najczęściej wystawianych stuk Szekspira i uwielbianą przez czytelników po dziś dzień. Zapewnia...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 3,96 zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-06-09
  Farsa Szekspirowska oparta na motywie bliźniąt, które ciągle ze sobą mylono. Bliźnięta rozdzielone w dzieciństwie, dwaj identyczni chłopcy, którzy nie wiedzą o sobie nawzajem, a w dodatku nagle pojawiają się w jednym mieście – z...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 3,96 zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-06-22
  Baptista Minola, bogaty mieszczanin z Padwy, chciałby wydać za mąż swoje córki: starszą humorzastą i nieznośną Katarzynę oraz łagodną i piękną Biankę. O ile do Bianki ustawia się kolejka adoratorów, którzy podstępem usiłują...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 3,96 zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2017-06-22
  W sztuce Sen nocy letniej mieszają się światy realny i wyobrażony, współistniejące na niemal równych prawach. Na ich tle w mistrzowskiej komedii splatają się historie trzech par kochanków. Źle ulokowana miłość, rozmaite perypetie i...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 3,96 zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-06-22
  Król krainy Nawarry postanawia zaprowadzić w swoim królestwie niezwykłe, rygorystyczne porządki. Podejmuje zobowiązanie, że zrezygnuje z wszelkich rozrywek i towarzystwa kobiet. Sytuacja ulega diametralnej zmianie wraz z pojawieniem się...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 3,96 zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-06-22
  Tytułowy bohater tragedii Tymon Ateńczyk jest majętny, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydać huczne przyjęcie i obdarować gości hojnymi prezentami. Jednak taka postawa nie jedna mu prawdziwych przyjaciół, za to skupia wokół niego...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 3,96 zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-06-22
  Tytułowy Tytus Andronikus to zwycięski wódz, który dopiero co powrócił do Rzymu z zakończonej sukcesem wyprawy przeciw barbarzyńcom. W senacie trwa właśnie dyskusja na temat sukcesji po zmarłym cesarzu. Tytus staje się jednym z...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 3,96 zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-06-25
  Wesołe kumoszki z Windsoru to jedyne dzieło dramatyczne Szekspira osadzone we współczesności autora w Anglii przełomu XVI i XVII wieku, stanowiące przy tym znakomity obraz obyczajowości epoki. Dwie zamężne mieszczki padają ofiarami...(więcej)
 • W 2011 roku publikacją Makbeta Wydawnictwo W.A.B. rozpoczęło edycję dramatów Williama Shakespeare'a w nowych przekładach Piotra Kamińskiego, pod redakcją naukową Anny Cetery i w opracowaniu graficznym Macieja Buszewicza. Kolejnym dramatem w...(więcej)
 • -60% Makbet
  Tragedia Williama Shakespeare’a napisana około 1606 r. Należy do najczęściej wystawianych i adaptowanych sztuk szekspirowskich. Lord Makbet, wódz w armii króla Dunkana, spotyka trzy wiedźmy, które przepowiadają mu koronę. Ten się...(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: