Temat: epos

Znaleziono: 75 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 3,25zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-04-12
  Klasyczny romans, ale przez znakomite pióro niemieckiego genialnego poety napisany po mistrzowsku - jest to opowieść o miłości, przed którymi mnożą się rozliczne trudności. Ale jest to także opowieść pełna dramatyzmu. Poemat czyta się...(więcej)
 • -35% Pochody
  od 1,95zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2016-04-12
  Andrzej Juliusz Sarwa: „Pochody” - poemat. Niniejszy tekst pochodzi ze zbioru wierszy Andrzeja Sarwy, opublikowanego przez oficynę wydawniczą „Spichlerz” w roku 2013. Fragment utworu:„Idą, idą dalekie i srebrneniosą, niosą na...(więcej)
 • Anioł śmierci / ????? ??????: Edycja dwujęzyczna: polska i rosyjska.Smutne, ale to prawda. Przez cały czas w życiu człowieka jest coś, czego mu brakuje, coś, co sprawia, że nie docenia tego, co ma w danej chwili... ale być może jest to...(więcej)
 • Wersja dwujęzyczna – polsko rosyjska. Tekst - текст: polski / русский.Abrek - w folklorze północnego Kaukazu postać szlachetnego, żyjącego samotnie wojownika. Po rosyjskim podboju Kaukazu na przełomie XVIII i XIX wieku, terminem...(więcej)
 • od 8,00zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2015-10-23
  Atta Troll to niedźwiedź, który swoimi sztuczkami zabawia gawiedź na rynkach miast i miasteczek. W czasie jednego z występów, Atta, pełen dumy własnej i nieposkromionej woli wolności, ucieka w góry i chowa się w swojej...(więcej)
 • Batrachomyomachia (z gr. walka mysz z żabami), także Batrachomachia – grecki poemat heroikomiczny przypisywany przez starożytnych Homerowi. Obejmuje ok. 300 wersów./ La Batrachomyomachia (en grec ancien Batrakhomuomakhía, littéralement «La...(więcej)
 • od 8,50zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-03-09
  Pieśń o Krysznie Pasterzu, Dźajadewy, indyjska Pieśń nad pieśniami, jedno z najbardziej znanych dzieł literatury sanskryckiej to poemat erotyczny opiewający miłość, zazdrość, gniew i tęsknotę zakochanej pary. Odbierany jest...(więcej)
 • „Sestos i Abydos po dwóch stronach cieśniny leżały,sąsiadem jest jedno drugiemu. Eros, łuk naprężając,do obu miast jedną strzałę wypuścił, która młodzieńcai dziewicę płomieniem miłości namiętnej rozgrzała.Imię młodzieńca...(więcej)
 • od 8,00zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-04-12
  Książka w dwóch wersjach językowych: polskiej i francuskiej. Version bilingue: polonaise et française.Pieśń o Rolandzie – francuska pieśń, najstarszy i najbardziej znany francuski epos rycerski, należący do tzw. chansons de geste...(więcej)
 • -35% Cyd
  od 9,75zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-04-12
  Plik pdf jest zamknięty w postaci rastrowej złożonej ze skanów. Opis książki: Cyd. Poemat średniowieczny hiszpański. Książka zawiera również pierwszą część poematu przetłumaczoną wierszem przez Władysław hr. Tarnowskiego....(więcej)
 • REPRINT. Książka niniejsza składa się z czterech częśći. W Części Pierwszej podajemy utwory typu pośredniego między klechdą, a rapsodem fantastyczno-epickim. W Części Drugiej mamy fragment o charakterze bajek tj. Eposu...(więcej)
 • Książka to drobny szkic. Występują w niej postacie m.in. historyczne, ale czy nie zwodzą nas? Co kryje się za nimi? Metempsychoza? Prosty język nie jest przypadkowy jak treść wyobcowana z życia rzeczywistych postaci. Jaki jest cel...(więcej)
 • Książka dla młodzieży i dorosłych w formie rymowanej. Wszystkie opisane w niej sytuacje i przemyślenia powstały w oparciu o informacje pozyskane jako w 100%...(więcej)
 • od 15,35 zł Brak ofert
  Lisowska nie uznaje kryzysu po czasie zagłady w literaturze. Uznaje, że to kreacja. Ludzie kochali, żyli, rozwijali się, pisali wiersze o miłości, niezależnie od każdej zagłady. Po dni zawsze jest noc, po nocy dzień. Pisarka wprowadza nurt...(więcej)
 • Dla jednych dobra bajeczka a dla innych … No cóż pragnienia, wspomnienia. Jedni się dobrze bawią inni płaczą. A ja? Dobrze się...(więcej)
 •   Brak ofert
  NIEODWRACALNE, to pierwszy poemat Agaty Dumy z jej debiutanckiego tomiku poezji o nazwie „Uzależniona”.Wiersz znajduje się w książce „Uzależniona 1” oraz „Uzależniona Pierwsza...(więcej)
 •   Brak ofert
  „Niezwyciężona” to trzeci poemat Agaty Dumy z jej debiutanckiego tomiku poezji pt. „UZALEŻNIONA Pierwsza Część” oraz z książki „Uzależniona 1”.Pierwszymi ważnymi utworami z debiutanckiego tomiku poezji były wiersze...(więcej)
 •   Brak ofert
  „Nie wiem, jak” jest to czwarty poemat Agaty Dumy, który promuje jej debiutancki tomik poezji „Uzależniona pierwsza część”. Autorka zawarła w tym tekście piękne słowa, które każdy czasem powinien zadać sobie w ciszy:Kim jestem...(więcej)
 •   Brak ofert
  „Hipnotyzujesz mnie” to poemat, który promuje minitom poezji pt. UZALEŻNIONA – Edycja Specjalna. Utwór symbolizuje, że można pokazać siebie z innej strony oraz jest przełomem w mojej dotychczasowej twórczości” –...(więcej)
 •   Brak ofert
  „Poemat «Zaśpiewajmy Naszą Piosenkę» mówi o tematyce świątecznej. Jest to specjalne wydanie utworu z publikacjipt. «Uzależniona». Do tego wydania został też włączony poemat o nazwie «W Ten Sam Sposób»” –...(więcej)
 •   Brak ofert
  „Z Czasem” to poemat, który otwiera drugą część debiutanckiego tomiku poezji pt. „Uzależniona”. Utwór w sposób lekki i przyjemny potrafi wprowadzićharmonię w stan ducha oraz ukazać nowy sposób patrzenia na świat.Jego...(więcej)
 •   Brak ofert
  „Pada deszcz” to drugi poemat z kontynuacji debiutanckiego tomu zatytułowanego „Uzależniona. Część 2”. To poemat, który niesie w swoim przesłaniu różnespojrzenia na miłość i otaczający nas świat. Magia, spokój i ukryte...(więcej)
 •   Brak ofert
  Trzecim poematem promującym publikację „Uzależniona. Cześć 2” został utwór o nazwie „Po prostu”.To poemat mówiący o czuciu się zmęczonym, ponieważ w wędrówce najważniejszy jest pierwszy krok. Nie wolno zapomnieć, że...(więcej)
 •   Brak ofert
  „Nie można stracić” to pierwszy poemat z ostatniej części debiutanckiegotomu poezji pt. „Uzależniona. Część 3”. Ten poemat mówi o wolności serca, który przypomina, abyśmy nigdy nie przestali walczyć o siebie. Kiedy przy...(więcej)
 • -60% Poematy
  od 5,96zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-11-25
  Zbiór poematów Juliusza Słowackiego, wśród których znajdziemy takie utwory jak: „Arab”, „Genezis z ducha”, „Godzina myśli”, „Hugo. Powieść krzyżacka”, „Mnich. Powieść wschodnia”, „Ojciec zadżumionych”, „Poeta...(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: