Temat: europa zachodnia

Znaleziono: 237 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • Jak zapewnić nowopowstałemu bolszewickiemu państwu okres oddechu dla ustabilizowania sytuacji wewnętrznej? Jak uniknąć interwencji zbrojnej państw zachodnich oszukując „białą“ emigrację i obce wywiady? Wystarczy rozgłaszać,... (więcej)
 • od 26.82 zł Brak ofert
  Ostatnia i najbardziej niezwykła bitwa II wojny światowej Maj 1945. Hitler nie żyje. Trzecia Rzesza leży w gruzach. Żaden aliancki żołnierz nie chce być tym ostatnim, który zginie w walce z Niemcami. Ale kapitan Jack Lee i jego ludzie... (więcej)
 • -8% Honor
  od 27.51 zł Brak ofert - premiera: 2013-09-05
  Miłość, ból i utrata, wierność i zdrada w poruszającej sadze o dziejach turecko-kurdyjskiej rodziny emigrantów. W Londynie rodzina Toprak miała zacząć nowe życie. Pembe i Adem oraz ich dzieci mieli tu być szczęśliwi. Jednakże nawet... (więcej)
 • od 18.85zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2015-03-27
  Powieść oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które rozegrały się w latach 70 i 80 ubiegłego stulecia. Imiona i nazwiska bohaterów zostały zmienione. Kuba Błażyk obiecujący szablista warszawskiej Legii bierze udział w... (więcej)
 • od 28.71 zł Brak ofert - premiera: 2013-10-28
  Książkowa wersja kultowego, pierwszego w historii telewizji, kulinarnego reality show! Pilotażowy odcinek „Francuskiego Szefa Kuchni” wyemitowano „w Bostonie 11 lutego 1963 roku, jeszcze w czarno-białej telewizji” – jak wspomina we... (więcej)
 •   Brak ofert
  Pełna humoru i werwy autobiografia pierwszej w Stanach Zjednoczonych profesjonalnej szefowej kuchni, na kanwie której nakręcono niedawny przebój kinowy Julia i Julia z Meryl Streep w roli głównej. Julia Child - „matka chrzestna” Nagelli... (więcej)
 • od 28.38 zł Brak ofert
  Władcy szpiegów z Kremla i ze stolic Zachodu rywalizują o dominację od niemal stulecia – od czasu schwytania przez bolszewików w 1925 roku pracującego dla brytyjskiego wywiadu Sidney’a Reilly’ego, nazywanego Asem szpiegów, po... (więcej)
 • od 28.75zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2017-02-22
  Symbol Wielkiej Brytanii – tytan pracy, człowiek-instytucja i eksportowa maskotka Wielkiej Brytanii. Ma dom z 775 pokojami, a w nim zwykłe problemy z czwórką dzieci, o których bezustannie trąbią bulwarówki. Akuratna, stateczna i... (więcej)
 • od 16.45zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2019-04-03
  Prawdziwa historia puszystej kociej celebrytki, która ma łapy pełne roboty! Ile w codzienności pewnej stacji kolejowej może zmienić mały kotek? Kiedy pracownicy dworca Huddersfield przygarniają małą puszystą kuleczkę, nie podejrzewają,... (więcej)
 • od 16.45zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2019-05-29
  Woof, woof! Oto najodważniejszy strażak z całej psiej brygady! Ochronne buty, merdający ogon i niezwykle czuły nos? To Sherlock, prawdziwy psi strażak, który codziennie ratuje ludzkie życie! Ten niepozorny cocker spaniel to bohater,... (więcej)
 • od 23.03zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2018-06-06
  Elżbieta pokochała Filipa od pierwszego spotkania. On był jedynym aktem jej rebelii. Ona – jego jedynym aktem poddania. – Allison Pearson, Telegraph Ona – młoda i z królewskiego rodu. On – przystojny, ale dużo uboższy młodzieniec... (więcej)
 • od 20.88zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2014-07-10
  Akcja drugiej części Sekretów kobiet złotnika toczy się od czerwca do września 1266 roku. Głównymi bohaterkami są dwie kobiety: najmłodsza córka Matyldy i Szczepana Brunelów, dwudziestosiedmioletnia Marynia, wdowa kierująca pracownią... (więcej)
 • od 27.47zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2016-09-14
  „Wążer? Łonga”? Kiedy przybywał na Wyspy Brytyjskie, dziennikarze nie wiedzieli nawet, jak poprawnie wymówić jego nazwisko. Ale wystarczyły dwa sezony, by zaczęto odmieniać je w mediach przez wszystkie przypadki.Arsène... (więcej)
 • od 26.25 zł Brak ofert - premiera: 2014-07-25
  Powieść o początkach Scotland Yardu, znakomicie osadzona w realiach wiktoriańskiej Anglii i niepozbawiona szczypty typowo angielskiego humoru. Rok po fiasku śledztwa w sprawie Kuby Rozpruwacza w Londynie dochodzi do morderstwa inspektora... (więcej)
 • -21% Zamieć
  od 22.73zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2014-08-01
  Oxenford Medical, niewielka szkocka firma farmaceutyczna założona przez znanego mikrobiologa Stanleya Oxenforda, prowadzi badania nad zabójczymi wirusami, poszukując skutecznych szczepionek. Od pozytywnego wyniku testu nowego leku... (więcej)
 • Kolejny znakomity kryminał brytyjskiego mistrza gatunku, należący do wielokrotnie nagradzanej serii o inspektorze Banksie. Kiedy Alan Banks otrzymuje niepokojącą wiadomość od brata, Roya, decyduje się opuścić spokojne doliny Yorkshire i... (więcej)
 • od 22.39zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2018-07-10
  Historia osadzona w nękanej przez lisy londyńskiej dzielnicy. Główna bohaterka, wytrącona z równowagi pojawieniem się byłego partnera i zmagająca się z wrogością sąsiadów, ulega zniewalającemu czarowi lisa, który pojawia się w jej... (więcej)
 • od 26.91 zł Brak ofert - premiera: 2016-06-01
  Mistrzowsko napisana opowieść o miłości do kobiety, do sztuki i do kwiatów, osadzona w realiach XVII – wiecznej Holandii, w magicznych czasach Vermeera i Rembrandta, oraz… szerzącej się na ogromną skalę tulipanowej... (więcej)
 • od 23.73zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2017-05-17
  „Polacy chcieli go zabić. Potem sędziował finał Ligi Mistrzów i mundialu. Historia, która o futbolu mówi więcej niż tysiące piłkarzy i trenerów” -  Rafał Rostkowski, sędzia międzynarodowy. Jak każdy sędzia piłkarski... (więcej)
 • od 22.39 zł Brak ofert
  Przebywając w 1937 roku w celi śmierci frankistowskiego więzienia, Arthur Koestler przyrzekł sobie, że jeśli wyjdzie na wolność, napisze autobiografię, w której nie zatai niczego. Wyszedł na wolność i dotrzymał słowa. Koestler, autor... (więcej)
 • W swojej przełomowej książce Hans Ulrich Gumbrecht łączy elementy autobiografii z historią Niemiec, refleksje poświęcone Samuelowi Beckettowi i Paulowi Celanowi z drobiazgową egzegezą myśli Heideggera i Sartre’a oraz zaskakującymi... (więcej)
 • od 21.53zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2017-06-27
  Operacja Dynamo cud Dunkierki, który przesądził o losach wojny 27 maja 1940 roku wynik bitwy o Francję był już przesądzony. Wówczas to rozpoczęła się jedna z największych operacji II wojny światowej: ewakuacja spod Dunkierki. Przez... (więcej)
 • od 26.91 zł Brak ofert
  Uważam, że w czasach, kiedy historia jest często używana do dzielenia, a nie jednoczenia ludzi powinniśmy skierować się ku najpiękniejszym jej kartom. Tym, które u wszystkich wywołują poczucie dumy. Bohaterstwo nie ma bowiem... (więcej)
 • W zbiorze Czytelnik znajdzie anegdotyczne opowieści o Eulerze, Cantorze, Sierpińskim czy matematykach warszawskich. Eseje oczywiście dotyczą matematyki, ale w szerszym kontekście historycznym i anegdotycznym. Czy te dygresje – nieraz dosyć... (więcej)
 • od 31.50zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2016-03-16
  DEBIUT LITERACKI AUTORA SŁYNNEJ „PRAWDY O SPRAWIE HARRYEGO QUEBERTA” Londyn, rok 1940. Winston Churchill powołuje do życia tajne służby, które będą prowadzić akcję na tyłach wroga. Kilka miesięcy później Paul-Émile opuszcza... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: