Temat: francuzi

Znaleziono: 31 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 27.42 zł Brak ofert - premiera: 2012-08-22
  „Francuzi nienawidzili nas, nienawidzą i już zawsze będą nienawidzić." - powiedział Arthur Wellesley, pierwszy książę Wellington. Te słowa stały się mottem książki 1000 lat wkurzania Francuzów Stephena Clarke'a, autora serii... (więcej)
 • od 25.59 zł Brak ofert - premiera: 2017-01-05
  Jeden Brytyjczyk w Brukseli. Dwie przebiegłe Francuzki. I całe mnóstwo merde!Czy Bruksela naprawdę chce zdelegalizować dudy, bingo i wędzony boczek? Czy eurokraci próbują regulować rozmiar i krzywiznę europejskich ogórków? I czy... (więcej)
 • od 29.00 zł Brak ofert
  Rok 1940, Saloniki. Grecy wiedzą, że nadchodzi wojna – hitlerowcy zajęli już kraje skandynawskie i Francję. Lada chwila Włosi zaatakują Grecję, atmosfera staje się napięta. Costa Zannis, oficer salonickiej policji – człowiek o... (więcej)
 • od 30.79zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2013-06-20
  Szmaragdowa Seria to dzieje rodzin w trudnych czasach. Perypetie miłosne i dramaty historii splatają się, tworząc fascynujące wielowątkowe opowieści. Zimnym porankiem 1937 roku młody i utalentowany Andras Lévi wyrusza do Paryża. Mimo... (więcej)
 •   Brak ofert
  "NAJNOWSZA I DŁUGO OCZEKIWANA POWIEŚĆ ARTURA PEREZA-REVERTE Kadyks w czasie wojen napoleońskich. W różnych miejscach miasta znajdowane są zwłoki młodych kobiet, zakatowanych kańczugiem. W każdym z tych miejsc, wcześniej czy później,... (więcej)
 • od 30.07 zł Brak ofert - premiera: 2016-05-11
  Fredric Stahl, sławny hollywoodzkim aktor austriackiego pochodzenia, wplątany w operacje tajnych służb u progu II wojny światowej. Doskonała powieść Alana Fursta, autora bestsellera Szpiedzy w Warszawie. Trzymająca w napięciu do ostatniej... (więcej)
 • od 26.82 zł Brak ofert
  Ostatnia i najbardziej niezwykła bitwa II wojny światowej Maj 1945. Hitler nie żyje. Trzecia Rzesza leży w gruzach. Żaden aliancki żołnierz nie chce być tym ostatnim, który zginie w walce z Niemcami. Ale kapitan Jack Lee i jego ludzie... (więcej)
 • od 19.54zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2015-07-15
  Czy gdyby Fileas Fogg, bohater powieści W 80 dni dookoła świata Juliusza Verne’a, żył w naszych czasach, mógłby odbyć swoją podróż bez opuszczania miasta? Dziś najbardziej zróżnicowanym etnicznie miejscem na ziemi jest Londyn – tak... (więcej)
 • od 23.72 zł Brak ofert - premiera: 2010-01-01
    Genialna parodia klasycznych powieści kryminalnych. Czy Paul West, bohater „M jak Merde!”, zda egzamin na Jamesa Bonda, czy raczej ulegnie kobiecemu urokowi i da się wykorzystać kuszącej M?   Następna część przygód Brytyjczyka... (więcej)
 • od 20.93 zł Brak ofert - premiera: 2008-01-01
  Kolejny bestseller Stephena Clarke’a o zabawnych przygodach Brytyjczyka wśród cudzoziemców. Tym razem Paul West, pragnąc wydostać się z finansowego dołka, zmuszony jest opuścić na jakiś czas kraj żabojadów i przyjąć ofertę pracy w... (więcej)
 • od 37.44 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  Jeden z najsłynniejszych pamiętników XX wieku. Anaïs Nin opisuje dogłębnie, i czasami z zaskakującą szczerością, swe związki, przyjaciół i znajomych, którzy pojawiali się na jej ścieżce. Odsłania swe prawdziwe ja, jest namiętna... (więcej)
 • od 37.40 zł Brak ofert - premiera: 2014-01-01
  Anaїs Nin ukazuje w kolejnym tomie swojego „Dziennika”, jak obłaskawiała Amerykę, jak odnajdywała się w „nowym wspaniałym świecie”. Doświadczenie to stawało się jej udziałem kilkakrotnie, za każdym razem na innym etapie jej... (więcej)
 • od 18.70 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  W ciągu jednego dnia wszystko może się zmienić! Zwłaszcza w namiętnym Paryżu. Trójka Amerykanów – Josie, Riley i Jeremy – zjawia się w mieście miłości z różnych powodów. Młoda nauczycielka Josie decyduje się na podróż, bo... (więcej)
 •   Brak ofert
  Pasjonująca, znakomicie udokumentowana książka byłego korespondenta dziennika „The New York Times” o życiu paryskich elit kulturalnych w czasach II wojny światowej. Autor bez sentymentów opisuje moralne i artystyczne wybory tych, którzy... (więcej)
 • od 3.49zobacz oferty z 22 księgarni - premiera: 2016-10-17
  Miłość, zdrada, urażona ambicja. Piękna markiza de Merteuil chce zemścić się na mężczyźnie, który odtrącił jej wdzięki. W sieć przewrotnej intrygi wciąga coraz więcej osób. Siłą powieści epistolarnej Pierre’a... (więcej)
 • od 12.77zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2020-12-29
  Fascynująca, fabularyzowana opowieść o Fryderyku Chopinie – jednym z największych kompozytorów w historii świata. Powieść o miłości do kobiet, do Polski i o tej dla niego najważniejszej – do muzyki, na tle burzliwej... (więcej)
 • od 12.91zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-04-18
  Esej o aktorach i teatrze francuskim został zredagowany przez Humboldta na podstawie zapisków, które młody uczony prowadził regularnie w Paryżu od grudnia 1797 do sierpnia 1799, i które zostały wydane drukiem dopiero w XX wieku. Duża... (więcej)
 • od 7.18zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2013-03-25
  W ebooku znalazły się: kalendarium życia i twórczości oraz biografia Alberta Camusa; charakterystyka epoki literackiej i głównych nurtów filozoficznych; omówienie-streszczenie treści powieści Dżuma; geneza i... (więcej)
 • od 20.93 zł Brak ofert - premiera: 2007-01-01
    Pierwsza książka Stephena Clarke’a, Merde! Rok w Paryżu, błyskawicznie stała się bestsellerem na całym świecie, również w Polsce osiągając ogromny sukces. Teraz do rąk polskich czytelników trafia druga część przygód... (więcej)
 • od 17.93 zł Brak ofert - premiera: 2008-01-01
    Jak rozmawiać ze ślimakiem. Dziesięć przykazań, które pomogą Ci zrozumieć Francuzów. Jak zostać dobrze obsłużonym (albo w ogóle obsłużonym) w paryskiej restauracji? Jak prowadzić negocjacje biznesowe i jak romansować z... (więcej)
 • od 25.11 zł Brak ofert
  Ciepła, czarująca opowieść o małym miasteczku we Francji, jego ekscentrycznych mieszkańcach i parze niemile widzianych Brytyjczyków. Alex i Lorna, urzeczeni idylliczną wizją życia we Francji, postanawiają sprzedać dom w Wielkiej... (więcej)
 • od 37.40 zł Brak ofert - premiera: 2013-07-17
  Drugi tom dziennika podejmuje opowieść tuż po przybyciu Anaïs Nin do Nowego Jorku. Podobnie jak pierwszy, stanowi całość samą w sobie, ograniczoną wydarzeniami, które wywołują ważne zmiany zarówno w życiu pisarki, jak i w jej rozwoju... (więcej)
 • od 28.70 zł Brak ofert - premiera: 2013-11-20
  Kolejna książka z cyklu bestsellerów Merde!, które w sposób komediowy i z dystansem opisują losy Brytyjczyka mieszkającego we Francji.   Paul jest z powrotem w Paryżu, bez pieniędzy, bez pracy i bez mieszkania. Jean-Marie, jego dawny szef,... (więcej)
 • od 11.11zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2016-04-09
  „Polak w krainie d'Artagnana” Lesława Tur to wiele małych, wesołych i poważnych historii, dotyczących różnorodnych aspektów polskiego i francuskiego życia, połączonych wspólną fabułą. Młody,... (więcej)
 • od 24.99 zł Brak ofert - premiera: 2014-10-09
  Po raz pierwszy w Polsce IV tom „Dziennika” Anaïs Nin!Zasadnicze tematy „Dziennika” – jaźń, kobiecość, nerwica, wolność, związki, zbieżność sztuki z życiem – to również najistotniejsze wątki w bogactwie materii tego tomu.... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: