Temat: getto

Znaleziono: 142 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 17.85zobacz oferty z 4 księgarni - premiera: 2019-01-01
  Halina Birenbaum – scrittrice, poetessa, traduttrice – nasce a Varsavia nel 1929. Da bambina vive l'incubo del ghetto di Varsavia e dei campi: Majdanek, Auschwitz, Ravensbrück e Neustadt-Glewe, dove viene liberata nel 1945.Nel 1947 emigra in... (więcej)
 • -20% Ziemia Nod
  od 31.92 zł Brak ofert - premiera: 2010-10-20
  Po hebrajsku „nod" znaczy „błądzić". Do biblijnego kraju Nod został wygnany Kain po zabójstwie Abla. W napisanej z epickim rozmachem powieści Kobierskiego błądzą poszczególni ludzie, ale także rodziny, wspólnoty, całe narody.Olga,... (więcej)
 • od 27.02zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2012-08-08
    Wychowawca i pisarz, który ukrywa przed światem własne słabości. Pamiętnik jest pełen emocji, strachu, wspomnień. Autorem posłowia jest Jacek Leociak. Korczak podczas wojny z oddaniem zabiegał o dobro swoich podopiecznych, a jeszcze... (więcej)
 • od 20.27zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2013-03-06
  Wybucha II wojna światowa. Bella, ozdoba międzywojennych salonów Berlina, Paryża i Warszawy, trafia do getta. Dzięki staraniom męża, Jerzego Gelbarda, który przekupuje wpływowego gestapowca, tuż przed likwidacją getta w stolicy zostaje... (więcej)
 • od 23.67zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2014-01-08
  Srulik ma osiem lat. Razem z rodzicami trafia do warszawskiego getta. Jego ojcu udaje się zbiec, matka pewnego dnia znika. Od tej pory chłopiec musi radzić sobie sam. Wydostaje się z getta, a jego życie zamienia się w nieustającą ucieczkę.... (więcej)
 • od 36.80 zł Brak ofert - premiera: 2014-07-30
  Rok 1515. Młodziutki Mercurio jest mistrzem drobnych oszustw. Sprytny, szybki, zręczny, stosując wymyślne sztuczki charakteryzacji, potrafi zmienić się nie do poznania. Rzymski rynsztok stał się dla niego domem, a ulica nauczyła go swoich... (więcej)
 • od 21.34zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2015-12-19
  O czym jest moja książka? O tym, że maluję obrazy. Tworzę coś z niczego, czyli w pewnym sensie jestem bogiem, ale nie tym z Paktofoniki, i nie Jezusem Chrystusem, nawet nie Zeusem, tylko takim małym bogiem, bożkiem. Kiedy zasypiam, obrazy... (więcej)
 • od 25.83zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2021-04-14
  Zakochani w sobie studenci Zofia i Misza uciekają z okupowanej Warszawy do Lwowa. Gdy sytuacja zmusza ich do powrotu, trafiają do warszawskiego getta, gdzie pomagają mentorowi Miszy, doktorowi Januszowi Korczakowi, w opiece nad dziećmi w... (więcej)
 • od 25.49zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2019-02-01
  Kobieca strona historii. Gdy wygląd decydował o życiu lub śmierci... W okupowanej przez Niemców Warszawie doktor Mada Walter wpada na brawurowy pomysł. Na ulicy Marszałkowskiej zakłada Instytut Piękności, by ratować skazane na... (więcej)
 • Czy w świecie pełnym przemocy jest jeszcze miejsce na piękno?W mroźny zimowy wieczór 1935 roku w Warszawie na pograniczu świata żydowskiego i chrześcijańskiego przychodzi na świat chłopiec. Szybko okazuje się, że ma on niezwykły dar.... (więcej)
 • od 30.41 zł Brak ofert - premiera: 2018-11-21
  Jest późne lato, w mieście panuje niemiłosierny skwar. Dicte Svendsen i jej chłopak, Bo, zjawiają się późną nocą w porcie w Århus. Wokół panuje chaos, lokalna policja wzywa posiłki – zanosi się na kolejne starcie imigrantów ze... (więcej)
 • od 23.20zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2019-09-18
  Chwytająca za serce powieść o chłopcu, który trafia pod skrzydła Janusza Korczaka   Wzruszający obraz Holokaustu przedstawiony oczami dziecka.   „Arcydzieło”. The Washington Post   Ośmioletni Aron wraz z rodziną przeprowadza się z... (więcej)
 • od 20.99zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2017-07-05
  Na nowo do odkrycia paryskie spotkanie z Wierą Gran. Młody warszawski dziennikarz przypadkowo w metrze spotyka żonę zmarłego poety Borysa. Kobieta zniknęła 30 lat temu i od tamtej pory słuch po niej zaginął. Aby zrozumieć, co się... (więcej)
 • od 14.55zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2020-03-05
  Polen-Jugendverwahrlager der Sicherheitspolizei in Litzmannstadt – obóz po dziś dzień mało znany, nadal leży poza granicami naszej świadomości, naszego poznania, a nawet naszej wyobraźni… To miejsce, w którym prawo chroniące... (więcej)
 • „Na ulicy Krochmalnej 92 był wielki, biały budynek z tablicą «Dom Sierot». I tam Frania po raz pierwszy zobaczyła Panadoktora. Stał przed głównym wejściem i czekał na dzieci, żeby się z nimi przywitać. Babcia, gdy to opowiada, a lubi... (więcej)
 • od 15.64 zł Brak ofert
  Ta książeczka o Marku Edelmanie nie powstałaby, gdyby nie Paula Sawicka, prezeska Stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita”, wieloletnia przyjaciółka Doktora. W jej warszawskim mieszkaniu, pod czułą opieką Mirka Sawickiego,... (więcej)
 • Zapiski z tamtego świata to dwie częściowo równoległe relacje z Zagłady we Lwowie. Pierwsza z nich to cudem ocalały, mający ogromnie znacznie źródłowe dziennik wybitnego prawnika pochodzenia żydowskiego Maurycego Allerhanda, profesora... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: