Temat: gwara śląska

Znaleziono: 7 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • -29% Gnój
  od 16.90zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2003-01-01
  Gnój to wstrząsająca, a chwilami tragikomiczna historia rodzinnego piekła, opowiadana przez dziecko, które jest jednocześnie obiektem przemocy i jej obserwatorem. Narrator opisuje rodzinny rytuał: metodyczne, przypominające tresurę bicie,... (więcej)
 • od 19.93zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2017-11-14
  Ponieważ urodziła się Szmatlochom przed świętami Bożego Narodzenia, dostała na imię Barbórka. Jej babcia Berta, zamiast pomagać przy porodzie, cały dzień spędziła w kościele. Prosiła Pana Boga, żeby jej wnuczka nie miała urodzin... (więcej)
 • od 23.90 zł Brak ofert - premiera: 2008-09-04
  Kuczok nadal macha piórem po mistrzowsku.Dariusz Nowacki, Gazeta WyborczaSenność to dowód niebywałego talentu, dyscypliny kompozycyjnej, panowania nad językiem i ludycznego podejścia do formy powieściowej.Przemysław Czapliński, artPapier... (więcej)
 • -32% Lajerman
  od 18.45zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2014-03-05
  Opowiadając o domu czy rodzinie, nie szukałem pretekstu dla prywatnej autobiografii. Intymny pamiętnik wyglądałby inaczej. Tutaj jedynym kryterium jest Śląsk, a raczej jego osobiste doświadczenie. Osobiste okruchy i ograbki ... (więcej)
 • od 14.65zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2019-11-14
  Niełatwego zadania przełożenia słynnego „Małego Księcia” na język śląski podjął się mistrz śląskiej mowy Grzegorz Kulik. „Mały Princ” z pewnością rozbawi wszystkich starszych i młodszych wielbicieli „Małego... (więcej)
 • od 18.20zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2019-12-20
  „Niedźwiodek Puch” to śląska edycja „Kubusia Puchatka” A.A. Milne’a, arcydzieła literatury światowej. Ukochany miś świata rozprawia po śląsku z gronem swoich przyjaciół z podziwu godną biegłością i swadą, skutkiem czego... (więcej)
 • „Ogłaszając konkurs «Jednoaktówka po śląsku» chcieliśmy się przekonać, czy możliwe jest za pomocą śląskiego języka, czy jak chcą inni śląskiej gwary, godki, czy dialektu, wyrażanie emocji, intymnych uczuć, czyli tak ważnej i... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: