Temat: hermann hesse

Znaleziono: 5 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 28.71 zł Brak ofert
  Wraz z Hermannem Göringiem do amerykańskiego centrum śledczego Mondorf-les-Bains w Luksemburgu trafiło tuzin ozdobionych monogramami waliz, zawierających mundury, jedwabną bieliznę, ranne pantofle, termofor, cztery pary okularów oraz całe... (więcej)
 • od 43.11 zł Brak ofert
  Dla wielu czytelników odkrywanie literatury światowej rozpoczyna się od powieści Hessego, takich jak „Wilk stepowy” czy „Gra szklanych paciorków”. Każde pokolenie znajduje w tych książkach coś ważnego dla siebie; powinno... (więcej)
 • od 18.48zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2019-05-27
  Uczestnicy wyprawy, przedstawionej w powieści, tworzą swoisty pochód wiernych, o którym Hesse pisał: „Ten pochód wiernych i ufnych dążył na Wschód, do Ojczyzny Światła, nieprzerwanie i od wieków, był on w drodze od całych stuleci,... (więcej)
 • od 19.24zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2020-10-28
  Dla Hermanna Hessego pobyt w ewangelickim seminarium duchownym nie był dobrym czasem. Przeszły pisarz musiał się bowiem zmierzyć z ogromną traumą spowodowaną ówczesnym systemem wychowawczym. Jak pisze w posłowiu redaktor niemieckiego... (więcej)
 • od 19.24zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2020-10-28
  Niniejsze wydanie ukazujące się w antologii dzieł Hermanna Hessego zawiera dwa utwory o charakterze autobiograficznym. Pierwszy z nich, „Kuracjusz”, to utrzymana w żartobliwym, autoironicznym tonie opowieść o kuracji w Baden, którą... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: