Temat: ignacy krasicki

Znaleziono: 10 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • Twórczość Ignacego Krasickiego, stanowiąca szczytowe osiągnięcie polskiego oświecenia, była wyrazem pasji satyryka i moralisty. W „Komediach” możemy znaleźć jego poszukiwania określonego programu, które można nazwać próbą...(więcej)
 • -85% Satyry
  od 1,50zobacz oferty z 19 księgarni - premiera: 2017-01-10
  Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej...(więcej)
 • Wybór utworów czołowych poetów polskiego oświecenia. Znalazły się w nim wiersze dwóch duchownych: Adama Naruszewicza i Ignacego Krasickiego, królewskiego szambelana Stanisława Trembeckiego, przez wiele lat blisko związanego z rodem...(więcej)
 • od 7,19 zł Brak ofert - premiera: 2013-01-02
  "Bajki rymowanki" to zbiór wspaniałych rymowanych bajeczek i wierszy napisanych przez czołowych polskich poetów, m.in. Marię Konopnicką, Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego i Aleksandra Fredrę. Ta wyjątkowa, bogato i kolorowo ilustrowana...(więcej)
 • od 7,19 zł Brak ofert - premiera: 2014-02-01
  Zapraszamy do magicznej krainy, w której zatrzymał się czas – krainy poezji dziecięcej. Zebrane w książce uniwersalne, ponadczasowe teksty od dziesięcioleci towarzyszą dorastaniu kolejnych pokoleń. Znajdziesz tu klasyczne wiersze, m.in....(więcej)
 • od 8,99 zł Brak ofert - premiera: 2014-02-01
  "Paweł i Gaweł i inne wiersze" to pięknie ilustrowany zbiór utworów Marii Konopnickiej, Ignacego Krasickiego oraz Aleksandra Fredry. W tomie znajdziesz Pawła i Gawła, Kruka i lisa oraz wiele innych niezapomnianych i lubianych wierszy polskich...(więcej)
 • od 8,99 zł Brak ofert - premiera: 2014-02-01
  "Stefek Burczymucha i inne wiersze" to pięknie ilustrowany zbiór utworów Marii Konopnickiej, Ignacego Krasickiego oraz Stanisława Jachowicza. W tomie znajdziesz "Stefka Burczymuchę", "Chorego kotka" oraz wiele innych niezapomnianych i lubianych...(więcej)
 • od 17,99 zł Brak ofert - premiera: 2014-02-01
  "My jesteśmy krasnoludki, hopsa sa, hopsa sa, Pod grzybkami nasze budki, Hopsa, hopsa sa" Ten oraz inne znane polskie wiersze i wierszyki przeczytacie w Księdze wierszy polskich. Wśród autorów znaleźli się Maria Konopnicka, Władysław...(więcej)
 • od 11,92zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2016-01-01
  Niekwestionowanym mistrzem polskiej poezji oświeceniowej był Ignacy Krasicki, w którego satyrach jak w krzywym zwierciadle odbijał się świat ludzi i obyczajów. Gorzkie prawdy ujmował on w lekkie, sarkastyczne formy, które potęgowały...(więcej)
 • od 1,89zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-04-12
  Powieść pisana jest w formie relacji pamiętnikarskiej głównego bohatera, mającej nadać utworowi cechy autentyzmu. W tym samym celu utwór miał początkowo zawierać informację, że jego tekst został jedynie odnaleziony przez Krasickiego w...(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: