Temat: inżynieria i technika

Znaleziono: 106 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 26,49zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-04-04
  Niezwykłe historie zwykłych rzeczy, czyli fascynująca opowieść o świecie materii. Jednymi z jej licznych bohaterów są niezłomna stal, zaufany papier, przepyszna czekolada, wyśniony plastik i niewidzialne szkło. Autor w...(więcej)
 • od 32,18zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-02-24
  Frank Lloyd Wright (1867–1959) – arogancki celebryta, charyzmatyczny geniusz, żarliwy krytyk swoich kolegów – ale przede wszystkim jeden z najważniejszych (obok m.in. Le Corbusiera i Waltera Gropiusa) architektów XX wieku. Architektura...(więcej)
 • od 47,50 zł Brak ofert
  Pierwsza w Polsce książka z zakresu balistyki opracowaną dla snajperów, strzelców wyborowych, sportowych strzelców długodystansowych oraz myśliwych. W przystępny sposób przedstawiono w niej zagadnienia związane z balistyką wewnętrzną,...(więcej)
 • od 58,90 zł Brak ofert - premiera: 2014-06-10
  Środowisko, w którym żyjemy, jest niszczone głównie przez przemysł oparty na energetyce konwencjonalnej wykorzystującej paliwa naturalne: węgiel, ropę naftową i gaz ziemny. Sposobem na zahamowanie dalszej jego degradacji jest nie tylko...(więcej)
 • od 57,00 zł Brak ofert - premiera: 2014-06-10
  Oto dziewiąte wydanie podręcznika z teorii obwodów elektrycznych, w którym przedstawiono analizę obwodów elektrycznych liniowych prądu przemiennego, metody rozwiązywania obwodów wielooczkowych i wielowęzłowych, analizę układów...(więcej)
 • od 46,55 zł Brak ofert - premiera: 2014-06-05
  Książka obejmuje wiedzę z dziedziny spawalnictwa w za kresie zgodnym z wymaganiami znowelizowanych programów nauczania spawalnictwa na uczelniach technicznych. Autor przedstawia w sposób usystematyzowany zasadnicze zagadnienia spawalnictwa: ...(więcej)
 • od 33,25 zł Brak ofert
  Jak powstał nasz Wszechświat? Jaki był scenariusz jego rozwoju w najwcześniejszym okresie? To pytania, które nurtują naukowców od wieków. Dziś, kilka dni po ogłoszeniu przez CERN odkrycia bozonu Higgsa, są bardzo bliscy znalezienia...(więcej)
 • od 76,00 zł Brak ofert - premiera: 2016-01-15
  Sięgając po tę książkę, czytelnik zdobędzie rzetelne i obiektywne informacje o historii energii jądrowej oraz jej współczesnych zastosowaniach, które pozwolą mu ukształtować własne poglądy. Ponadto dzięki bardzo szerokiemu...(więcej)
 • od 141,55 zł Brak ofert - premiera: 2015-11-20
  Trzytomowy PORADNIK INŻYNIERA. SPAWALNICTWO jest jedynym w swoim rodzaju, obszernym i wyczerpującym kompendium wiedzy. Decydującą rolę w powstaniu tego dzieła odegrał Instytut Spawalnictwa w Gliwicach, ośrodek będący od wielu lat centrum...(więcej)
 • od 56,05 zł Brak ofert
  W książce przedstawiono podstawowe prawa i metody obliczania ustalonych jednowymiarowych przepływów gazów, w tym: - wyprowadzenie równań praw zachowania masy, pędu i energii dla gazów - określenie, warunki występowania i klasyfikację...(więcej)
 • od 66,50 zł Brak ofert
  Po krótkim wprowadzeniu w historię biotechnologii i wskazaniu na jej tendencje rozwojowe, w podręczniku  przedstawiono ogólne zasady  procesów mikrobiologicznych, na których głównie bazuje biotechnologia, opisano zagadnienia inżynierii...(więcej)
 • od 65,55 zł Brak ofert
  Książka polecana studentom kierunków: energetyka, ekoenergetyka, ochrona środowiska, alternatywne technologie energetyczne i zarządzanie środowiskiem, inżynieria środowiska oraz...(więcej)
 • od 28,50 zł Brak ofert
  Podręcznik stanowi pierwszą część z trzyczęściowego zbioru zadań, obejmującego statykę, kinematykę i dynamikę w zakresie wymaganym na studiach dziennych, wieczorowych i zaocznych kierunków: mechanika i budowa maszyn, robotyka i...(więcej)
 • od 28,50 zł Brak ofert
  Podręcznik stanowi drugą część trzyczęściowego zbioru zadań. Większość rozdziałów została poprzedzona krótkim wstępem teoretycznym i wskazówkami metodycznymi koniecznymi do rozwiązywania zadań. W każdym rozdziale rozwiązano tez...(więcej)
 • od 28,50 zł Brak ofert
  Podręcznik stanowi ostatnią część trzyczęściowego zbioru zadań. Większość rozdziałów została poprzedzona krótkim wstępem teoretycznym i wskazówkami metodycznymi koniecznymi do rozwiązywania zadań. W każdym rozdziale rozwiązano...(więcej)
 • od 57,00 zł Brak ofert
  Książka poświęcona stali - jednemu z najważniejszych materiałów konstrukcyjnych. Książka jest podstawowym podręcznikiem na temat stali, przeznaczonym dla studentów wydziałów metalurgicznych, inżynierii materiałowej i mechanicznych....(więcej)
 • od 30,40 zł Brak ofert - premiera: 2014-07-07
  Na rynku brakuje opracowania dotyczącego inżynierii powierzchni, a ta książka tę lukę wypełnia. Przedstawiono w niej w sposób nowatorski i kompleksowy podstawowe zjawiska fizyczne i chemiczne oraz metody konstytuowania warstwy wierzchniej...(więcej)
 • od 61,75 zł Brak ofert - premiera: 2014-06-09
  W podręczniku przedstawiono budowę materiałów, ich właściwości mechaniczne, podstawowe informacje o strukturze metali i możliwości jej kształtowania, charakterystykę metali, tworzyw ceramicznych, polimerów i kompozytów oraz zagadnienia...(więcej)
 • od 53,20 zł Brak ofert - premiera: 2014-06-10
  Książka zawiera wykład na temat wszystkich znajdujących obecnie zastosowanie technologii produkcji elektryczności i ciepła. Przedstawiono w niej zasoby i ogólną charakterystykę głównych paliw oraz pojęcie systemu energetycznego,...(więcej)
 • od 61,75 zł Brak ofert
  W podręczniku w sposób kompleksowy przedstawiono zarówno podstawy wytrzymałości materiałów, jak i zastosowanie metod komputerowych do rozwiązywania zagadnień z tej dziedziny.Omówiono modele jednowymiarowe (pręty), dwuwymiarowe (tarcze,...(więcej)
 • od 33,25 zł Brak ofert - premiera: 2014-06-09
  Książka jest poświęcona wielokryterialnej optymalizacji procesów wytwarzania części maszyn. Omówiono w niej zagadnienia oceny i wyboru rozwiązania najlepszego - ze zbioru rozwiązań możliwych - ze względu na dwa i więcej kryteriów....(więcej)
 • od 37,05 zł Brak ofert - premiera: 2014-06-05
  Dzięki składowi chemicznemu i ferrytyczno-austenitycznej mikrostrukturze stal dupleks ma najlepsze cechy chromowej stali ferrytycznej i chromowo-niklowej stali austenitycznej, a więc ma doskonałe właściwości mechaniczne: plastyczność,...(więcej)
 • od 38,95 zł Brak ofert
  Pierwszy tom dwutomowego podręcznika pod wspólnym tytułem Mechanika ogólna, obejmującego statykę, kinematykę i dynamikę w zakresie wymaganym na studiach dziennych i zaocznych kierunków magisterskich i inżynierskich, takich jak : mechanika...(więcej)
 • od 47,50 zł Brak ofert
  W dwóch tomach podręcznika zawarto wykłady wytrzymałości materiałów w zakresie zwyczajowo przyjmowanym na uczelniach technicznych. Zachowano przy tym układ uznawany za właściwy z metodycznego punktu widzenia. Podstawowe zagadnienia...(więcej)
 • od 47,50 zł Brak ofert
  Podręcznik przedstawia zarówno klasyczne zagadnienia wytrzymałościowe, jak i nowoczesne elementy wytrzymałości materiałów, m.in. metodę elementów skończonych. Większość tematów jest zilustrowana konkretnymi przykładami, które nie...(więcej)