Temat: inkwizycja

Znaleziono: 56 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 24.84zobacz oferty z 2 księgarni - premiera: 2014-07-09
  „Boimy się tego, czego nie rozumiemy, a strach przed nieznanym zawsze rodzi agresję”. Violette de Montraine żyjąca w epoce krwawych tumultów, fanatyzmu religijnego i polowań na czarownice w niczym nie przypomina zwyczajnej ... (więcej)
 • od 26.76 zł Brak ofert
  · kolejna, po Fridzie Kahlo, zbeletryzowana biografia, · niezwykła historia Velasqueza i jego modelki · opowieść o powstawaniu skandalizującego, jak na czasy inkwizycji, obrazu Wenus. · fascynująca lekcja historii sztuki ale także... (więcej)
 • od 9.80zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2017-04-03
  Książka DIABEŁ I CZAROWNICE jest zbiorem historyjek sensacyjno-obyczajowych napisanych w oparciu o wydarzenia stanowiące ciemną plamę na historii europejskiej, a także amerykańskiej cywilizacji pod hasłem „palenie... (więcej)
 • od 8.00zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2016-04-12
  Okrucieństwo polega na umyślnym i rozmyślnym sprawianiu cierpienia istocie żywej, czującej. Okrucieństwo jest dla okrutnika rozkoszą najobrzydliwszą, jaka się da wyobrazić, a to dlatego, że rozkosz ta jest w istocie swej podłością;... (więcej)
 • od 27.81 zł Brak ofert - premiera: 2014-02-03
  Akcja książki toczy się w Hiszpanii i we Włoszech na przełomie średniowiecza i renesansu. Nowy porządek ściera się ze starym – chłopi buntują się przeciwko swoim panom, miasta są terroryzowane przez inkwizycję, a w Watykanie... (więcej)
 • od 3.49zobacz oferty z 16 księgarni - premiera: 2018-11-23
  Jedna ze starych hiszpańskich kronik notuje, że w połowie września roku tysiąc czterysta osiemdziesiątego piątego, późnym popołudniem, do miasteczka Villa-Réal w Manczy przybył czcigodny ojciec Wielki Inkwizytor w otoczeniu... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: