Temat: juliusz cezar

Znaleziono: 26 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 51.27zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2018-04-04
  Zaskakująca, napisana ze swadą historia starożytnego Rzymu. SPQR to skrót, którym Rzymianie określali swoje państwo: Senatus PopulusQue Romanus (senat i lud rzymski). Starożytny Rzym w dalszym ciągu definiuje nasze wyobrażenia o... (więcej)
 • -20% Dyktator
  Powieść historyczna w barwny sposób przedstawiającaostatni okres z życia Cycerona i upadek republiki rzymskiej.Książka, przy której nie sposób się powstrzymać przed porównaniamiz późniejszymi wydarzeniami historycznymi, również z... (więcej)
 • -20% Spisek
  Powieść historyczna napisana w konwencji thrillera.Intrygi i walka o władzę, w której nie istnieją takie słowa, jak: lojalność, uczciwość, litość. MAREK TULIUSZ CYCEROUWIKŁANY W POLITYCZNE ROZGRYWKI GENIALNY ORATOR I MĄŻ... (więcej)
 • od 59.20zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2018-04-04
  Wojna, pokój i podboje w świecie rzymskim. Pax Romana przyniósł niezwykły okres pokoju i stabilności, jaki rzadko zdarzał się wcześniej bądź później. Rzymianie jednak byli przede wszystkim zdobywcami, którzy siłą zajęli... (więcej)
 • od 37.49zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2021-04-03
  W 46 r. p.n.e. Kleopatra, królowa Egiptu, z miłości do Juliusza Cezara przybywa do Rzymu, ale także by  wzmocnić pozycję swojego państwa w obliczu nadchodzącej wojny z Patrami. Rozkwitający romans przerywa okrutne... (więcej)
 • od 35.37zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2020-03-26
  Anthony Everitt przedstawia wciągającą, a przy tym rzetelną naukowo opowieść o drodze Rzymu do chwały, pełną ważnych lekcji dla naszej epoki. Jak starcie między patrycjuszami i plebejuszami kształtowało politykę republiki? Dlaczego... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 57.93 zobacz oferty z 1 księgarni
  Charyzmatyczny mąż stanu, który uczynił Rzym największą potęgą, militarny geniusz, który odniósł najbardziej spektakularne zwycięstwa w dziejach, utalentowany orator, pisarz i prawodawca – Gajusz Juliusz Cezar pozostaje do dziś... (więcej)
 • od 26.68zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2019-04-11
  Spisek niejedno ma imię…Gordianus Poszukiwacz, który życie strawił na pracy detektywa, doczekał się awansu do warstwy ekwitów i podjął ostateczną decyzję: czas na emeryturę. Jednakże rankiem 10 marca najpierw wzywa go Cycero, a potem... (więcej)
 • od 29.66 zł Brak ofert - premiera: 2012-04-25
  Bogini. Najbardziej wpływowa i najbardziej pociągająca kobieta swoich czasów. Kochanka Juliusza Cezara i Marka Antoniusza. Żona - kolejno - swoich dwóch braci i morderczyni jednego z nich. Matka. Samobójczyni.Życie Kleopatry VII, ostatniej... (więcej)
 • od 18.98zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2022-07-13
  Ile trzeba było mieć denarów, aby przetrwać w starożytnym Rzymie?Co wówczas jedzono?Gdzie obcinano włosy, gdzie leczono, a gdzie się szło w wypadku napaści na ulicy? Prezentowana przez L.J. Trafford wizja historii starożytnej pokazuje,... (więcej)
 • od 29.61 zł Brak ofert - premiera: 2014-08-12
  „Bramy Rzymu” to pierwszy tom epickiego fresku historycznego o czasach i życiu Juliusza Cezara. O tym niezwykłym człowieku napisano nieomal wszystko, co możliwe i niemożliwe. I choć nie wstrzymał Słońca, z pewnością poruszył świat... (więcej)
 • od 30.51 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-23
  Drugi tom cyklu „Imperator” wypełniają barwne, pełne niebezpieczeństw dzieje młodego Juliusza Cezara: porwanie przez piratów i spektakularne wyswobodzenie się z niewoli, udział w pokonaniu króla Pontu Mitrydatesa i później... (więcej)
 • od 30.51 zł Brak ofert - premiera: 2014-10-29
  Trzeci tom cyklu „Imperator”  wypełniają dalsze dzieje słynnego Rzymianina: po zawiązaniu triumwiratu z wodzem Pompejuszem i finansistą Krassusem Cezar otrzymuje namiestnictwo Galii – i tam rozwija skrzydła swego politycznego... (więcej)
 • od 28.71 zł Brak ofert - premiera: 2015-02-10
  Czwarty tom cyklu „Imperator“ obejmuje lata największej chwały Cezara i jego upadek. Pokonawszy w Grecji swego najpotężniejszego wroga, Pompejusza, Juliusz w drodze do Rzymu zahacza o Aleksandrię. Słynne spotkanie z czarującą... (więcej)
 • od 30.51 zł Brak ofert - premiera: 2015-03-17
  Najnowszy tom, którym autor po latach zamyka bestsellerowy cykl „Imperator”. Cezar zamordowany. Jednak zemsta będzie krwawa! Cezar, ubóstwiany przez lud, zginął od ciosów najwierniejszych sprzymierzeńców, którzy okrzyknęli się... (więcej)
 • od 29.83zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2015-03-25
  „To książka barwnie oddająca klimat i atmosferę czasów Juliusza Cezara, Marka Antoniusza i Kleopatry, tej zamierzchłej epoki, w której miłosne potyczki stawały się jednym ze sposobów podboju świata”. prof. Krzysztof Łęcki ... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 59.80 zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2018-01-01
  Charyzmatyczny mąż stanu, który uczynił Rzym największą potęgą, militarny geniusz, który odniósł najbardziej spektakularne zwycięstwa w dziejach, utalentowany orator, pisarz i prawodawca – Gajusz Juliusz Cezar pozostaje do dziś... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 34.81 zobacz oferty z 4 księgarni
  Autor przedstawił organizację armii Republiki Rzymskiej, przebieg wojen punickich, podbój świata śródziemnomorskiego przez Rzymian. Księga siódma poświęcona została Cezarowi i jego osiągnięciom w walkach toczonych przeciwko... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 34.81 zobacz oferty z 6 księgarni
  Kolejna część czterotomowej historii sztuki wojennej. W tym tomie opisane zostały wojny, jakie toczyło Cesarstwo Rzymskie z Germanami. Sporo miejsca poświecono także charakterystyce obu... (więcej)
 • -21% Sodomici
  od 19.76 zł Brak ofert
  Sodomici to najnowsza książka Elwiry Watały – autorki wielokrotnie wznawianych publikacji o ciemnych stronach historii. Tytuł nawiązuje do dawnego znaczenia słowa „sodomia”, którym określano stosunki analne osób tej samej lub... (więcej)
 • od 18.00zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-12-01
  Oblężenie Massilii, czyli dzisiejszej Marsylii – miało miejsce podczas II wojny domowej toczącej się u zmierzchu Republiki Rzymskiej (49 – 45 p.n.e.). Postawa tego greckiego miasta, leżącego na wybrzeżu Prowincji (tj. Galii... (więcej)
 • od 20.00zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2018-03-22
  Podczas walk z Belgami, w drugim roku wojny galijskiej, Cezar ujrzał w oddali wyspę, o której Galowie niezbyt chętnie mu opowiadali. Możliwe, że to wówczas w głowie rzymskiego wodza narodził się plan wyprawy na tę owianą tajemnicą... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 25.54 zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2020-05-19
  Uwaga, nadchodzą Rzymianie! I ich historia opowiedziana całkiem inaczej. Starożytni Rzymianie są oburzeni na współczesnych ludzi i ich nudne półkłamstwa na temat rzymskich lat świetności. Nareszcie Romulus, Cezar i Kleopatra oraz ich... (więcej)
 • od 9.05zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2012-05-04
  Najnowsze badania naukowe – z końca XX i początku XXI wieku – dowodzą, że w każdej populacji męskiej jest około 5 procent zdecydowanych homoseksualistów. Do nich należałoby zaliczyć także dodatkowo osoby uznające się... (więcej)
 • od 29.90 zł Brak ofert
  Maksymilian Robespierre i Abraham Lincoln, Juliusz Cezar i Indira Gandhi, car Mikołaj II i Henryk Walezy, Nicolae Ceauşescu i Anwar as-Sadat... Wszyscy oni stali u steru władzy, tworząc historię, którą znamy z kart podręczników. Kariery... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: