Temat: kino amerykańskie

Znaleziono: 13 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 25.94zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-12-14
  Prawdziwa gratka dla kinomaniaków! Oto biografia George Lucasa – twórcy Luke’a Skywalkera, Hana Solo i Indiany Jonesa, najbardziej wpływowej postaci w historii kina. Miał stanąć za sklepową ladą, ale wolał stanąć... (więcej)
 • od 27.74zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2013-02-20
  Jedna z najbardziej oczekiwanych autobiografii naszych czasów. ""Pamięć Absolutna: Niewiarygodna Historia Mojego Życia"" Arnolda Schwarzeneggera to szczera opowieść niezwykłego aktora, biznesmena i polityka – opowieść o niezwykłej... (więcej)
 • Wywiady z reżyserem z lat 1977 – 2008.Wraz z powrotem po 25-latach kultowego serialu „Miasteczko Twin Peaks” prezentujemy rozmowy z twórcą tego serialu, ale przede wszystkim jednym z najbardziej kontrowersyjnych i cenionych reżyserów... (więcej)
 • Jego nazwisko to klasa sama w sobie w świecie filmu. Wyrazisty w słowach pasjonat i mistrz sztuki filmowej.Książka Geralda Peary’ego jest zbiorem wywiadów z Quentinem Tarantino przeprowadzonych w różnych momentach jego... (więcej)
 • -52% Kino nieme
  „Kino nieme” to pierwszy tom przygotowywanej w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego czterotomowej „Historii kina” pod redakcją Tadeusza Lubelskiego, Iwony Sowińskiej i Rafała Syski. W zamierzeniu redaktorów ma... (więcej)
 • Z jednej strony – filmy wielkich autorów, z drugiej – pierwsze blockbustery. Ogarniające kolejne kraje “nowe fale”, kontestacja, wschodzące kinematografie tzw. Trzeciego Świata, artystyczny awans filmu animowanego i dokumentalnego – i... (więcej)
 • od 34.90 zł Brak ofert - premiera: 2014-01-08
  Bardzo ciekawa lektura, która odsłania osobowości nie tylko największych autorów współczesnego kina, ale także osobowość i filmowy gust prowadzącego wywiady krytyka Janusza Wróblewskiego. Polecam wszystkim, którzy kochają... (więcej)
 • od 41.04 zł Brak ofert - premiera: 2014-04-17
  „Judy Garland” Geralda Clarke`a zyskała opinię biografii, której nie można już prześcignąć. Napisana z tą samą przenikliwością i talentem co słynny „Capote”, przedstawia żywy portret jednej z najbardziej niezwykłych gwiazd... (więcej)
 • „Po dwóch latach od publikacji «Kina niemego» przekazujemy Państwu drugi tom zbiorowej «Historii kina», «Kino klasyczne». Koncentrujemy się na trzech dekadach z dziejów kinematografii: od wprowadzenia dźwięku (1927) po koniec lat 50.... (więcej)
 • Kino końca wieku to czwarty tom wielotomowej Historii kina, przygotowanej i zredagowanej dla wydawnictwa Universitas przez zespół badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po Kinie niemym (2009), Kinie klasycznym (2011) i Kinie epoki nowofalowej... (więcej)
 • od 26.27 zł Brak ofert - premiera: 2014-04-11
  „Własnymi słowami” to zbiór – w większości niepublikowanych w Polsce – autobiograficznych artykułów prasowych, esejów i opowiadań składających się, obok autobiografii, na dorobek literacki Poli Negri.  Książka jest... (więcej)
 • od 25.20 zł Brak ofert
  Zawsze żyję chwilą. Nie lubię budować planów na przyszłość. Jutro wieczorem wszystko może się zmienić - moje życie, mój wizerunek, ludzie wokół mnie, moja praca... Inaczej byłoby nudno żyć.   Angelina Jolie, jedna z... (więcej)
 • od 31.21 zł Brak ofert - premiera: 2014-02-04
  Kontrowersyjna biografia ikony Hollywood. Książka ta zapewne nie mogłaby się ukazać za życia aktorki. Zawiera zbyt wiele nowych i skrzętnie pomijanych wcześniej faktów, zbyt wiele szczegółów, na które aktorka z pewnością... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: