Temat: kolonializm i imperializm

Znaleziono: 5 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 14.89 zł Brak ofert - premiera: 2009-01-01
    Na wszystkim, co żyje, można wymusić postęp wyłącznie przez kary – głosił pogląd Herberta Spencera. Istnieją dziś, między małpami i cywilizowanym człowiekiem, formy przejściowe, jak goryle i dzikusy, mówił Karol Darwin. Georges... (więcej)
 • od 13.53 zł Brak ofert - premiera: 2010-01-01
    „Terra nullius - ziemia niczyja. Ziemia, która do nikogo nie należy. W każdym razie do nikogo, z kim trzeba by się liczyć. Obszar, który wkrótce będzie niezamieszkany, bo zaludniają go niższe rasy, zgodnie z prawami natury skazane na... (więcej)
 • od 32.40 zł Brak ofert - premiera: 2015-11-04
  Znakomicie napisana opowieść Grandina o istocie przemysłu niewolniczego to lektura obowiązkowa – Toni Morrison, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Rok 1805. Kapitan Amasa Delano, przesiąknięty wolnościowym ideami przeciwnik... (więcej)
 • od 12.60zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-06-05
  Henri Mouhot, francuski podróżnik po Indochinach, upadł ścigając motyla. Podnosząc się stanął oko w oko ze świątyniami w Angkor. Patrick Deville przyjął tę anegdotę jako punkt wyjścia opowieści o całej historii Indochin, od... (więcej)
 • -26% Koh-i-Noor
  29 marca 1849 roku dziesięcioletni maharadża Pendżabu został wprowadzony do sali tronowej Pałacu Luster we wspaniałym forcie Lahaur. Tam w czasie publicznej ceremonii, wystraszony, ale zachowujący godność chłopiec, formalnie przekazał... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: