Temat: kuba

Znaleziono: 37 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 66.75zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2016-08-31
  Na przełomie XIX i XX wieku Londyn był stolicą największego i najbogatszego imperium w dziejach świata. Stał się areną postępu materialnego, intelektualnego i moralnego. Pojawiły się: fotografia i „ruchome obrazki”,... (więcej)
 • od 20.09zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2011-04-07
  Skarb znaleziony w gnoju Czy stetryczały menel z popegeerowskiej wsi to dobry materiał na superbohatera? Czy zatęchłe chałupy, gdzie bimber jest bogiem, nadają się na centrum fantastycznych wydarzeń? Po przeczytaniu choćby jednego z... (więcej)
 • od 25.32zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2017-04-10
  Autor "Gorączki" układa całość z opinii ludzi, którzy przeżyli i wiedzą, jak było i jest na Kubie, w Meksyku, Chile... Wypowiadają się rządzący i dysydenci, autorytety moralne oraz zwykli zjadacze chleba. Za pierwsze wydanie "Gorączki... (więcej)
 • od 23.02zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2018-02-15
  Mówią, że to miasto „jest niczym miłość brzydkiej kobiety, namiętne i rozgorączkowane”. Że mężczyźni wciąż są tu ostentacyjnie męscy, a kobiety o rozłożystych biodrach – najbardziej kobiece na świecie. Mówią, że... (więcej)
 • od 35.89 zł Brak ofert
  Londyn, 1896 rok. Niezliczone wynalazki sprawiły, że człowiek uwierzył w nieograniczone możliwości nauki. Przekonanie, iż dzięki niej ludzie są w stanie dokonać rzeczy niemożliwych, znajduje wyraz w działalności przedsiębiorstwa... (więcej)
 • od 28.89 zł Brak ofert - premiera: 2015-10-18
  Dennis Lehane, autor bestsellerów „New York Timesa” – „Miasta niepokoju” i „Nocnego życia” – powraca z niejednoznaczną psychologicznie i moralnie historią zbrodni, namiętności i zemsty, rozgrywającą się na Kubie i w Ybor... (więcej)
 • od 32.30 zł Brak ofert - premiera: 2013-04-10
  Klementyna Suchanow wyruszyła na Kubę, aby odnaleźć korespondencję będącą świadectwem bliskiej więzi łączącej poetę Virgilia Pińerę z Witoldem Gombrowiczem. Czas spędzony na niełatwych poszukiwaniach daje możliwość poznania... (więcej)
 • -27% Kuba-Miami
  od 23.31zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2018-11-14
  PRZEDSPRZEDAŻ. Plik pojawi się w Twojej Bibliotece w dniu premiery, 14.11.2018 r. 90 mil. Tyle oddziela Kubę od Florydy. Dwudziestojednoletnia Biviana nie wróciła na noc do domu. Po kilku dniach nerwowego oczekiwania, matka dziewczyny... (więcej)
 • od 18.90zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2017-11-14
  Fidel Castro nie żyje. Umarł już dawno, z nudów.Nie ma już bowiem na Kubie nic, co mógłby jeszcze zniszczyć. Przy okazji pogrzebał mit rewolucji, którą uosabiał. I samego siebie – Fidela Castro, jeden z największych mitów światowej... (więcej)
 • od 21.90 zł Brak ofert
  Pamięci wieku XIX, kiedy to literatura była wielka, wiara w postęp - bezgraniczna, a zbrodnie popełniano i wykrywano ze smakiem tudzież elegancją. Dlaczego aresztowano Erasta Fandorina? Czy tajemnicza Diana o zawoalowanej twarzy jest... (więcej)
 • Europa to nie jedyny burzliwy kontynent. Począwszy od mozolnych prób wyzwolenia się spod europejskich wpływów, przez serię rewolucji i operacji militarnych, aż po ostatnie wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych szanse Ameryki... (więcej)
 • od 29.80 zł Brak ofert - premiera: 2012-08-07
  Młoda policjantka w wyrafi nowanej grze z genialnym seryjnym mordercą, który terroryzuje Londyn. A wszystkie tropy śledztwa prowadzą do niej... Lacey Flint, młoda londyńska policjantka z ponurą, głęboko skrywaną przeszłością, jest... (więcej)
 • O reportażu „Kubańczycy”; autor: Anthony DePalma [e-book do pobrania w formacie epub i kindle mobi]: Anthony DePalma w poruszający sposób pokazuje prawdziwe oblicze Kuby, małego państwa, w którym oficjalne media przedstawiają cały... (więcej)
 • od 25.50zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2017-11-14
  Jeszcze niedawno można było je spotkać w tramwaju albo autobusie miejskim w Sofii. Wiosną i latem tańczyły w niemal w każdej miejscowości nadmorskiej. Tresowali je Cyganie, ale kiedy Bułgaria weszła do Unii Europejskiej, specjalna... (więcej)
 • od 28.70 zł Brak ofert - premiera: 2013-10-23
      Wspomnienia Jamesa Carnaca – człowieka, który twierdził, że był Kubą Rozpruwaczem. Spisane niedługo przed śmiercią sprawozdanie z całego życia, także z tych kilku miesięcy 1888 r., kiedy stał się seryjnym mordercą. Czy to... (więcej)
 • od 23.62zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2014-06-09
  Kobieta życia Che Guevary przerywa milczenie po kilkudziesięciu latach. Podjechał jeepem, obrzucił ją taksującym spojrzeniem i zapytał, czy chce się nauczyć strzelać. Zaproponował jej posadę pielęgniarki, którą natychmiast... (więcej)
 • od 26.25 zł Brak ofert - premiera: 2014-07-25
  Powieść o początkach Scotland Yardu, znakomicie osadzona w realiach wiktoriańskiej Anglii i niepozbawiona szczypty typowo angielskiego humoru. Rok po fiasku śledztwa w sprawie Kuby Rozpruwacza w Londynie dochodzi do morderstwa inspektora... (więcej)
 • od 17.90 zł Brak ofert
  Rok 1889. W Moskwie, tuż przed Wielkanocą i spodziewaną wizytą najjaśniejszego pana, zostają odnalezione rozczłonkowane zwłoki prostytutki. Policja odkrywa, że to nie pierwszy tego typu przypadek. Czy zatem w mieście grasuje seryjny... (więcej)
 • od 16.80zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-06-01
  Bitwy można wygrywać na wsi, ale wojnę na swoją korzyść rozstrzyga się w mieście. Nic lepiej nie streszcza przebiegu wojny domowej na Kubie z lat 1956-1959, zwanej także rewolucją kubańską, niż to krótkie stwierdzenie. Nic trafniej... (więcej)
 • -7% Hawana
  od 12.97zobacz oferty z 5 księgarni - premiera: 2017-11-14
  Hawana, będąca stolicą wyspiarskiej Kuby, jest zwierciadłem odbijającym w sobie najbardziej wyraziste cechy wyspy. Odnowiona starówka zachwyca kolonialnymi budynkami, uroczymi restauracjami i dobiegającą zewsząd muzyką, w rytm której... (więcej)
 • Najlepsza książka o literaturze kryminalnej na polskim rynku Etnolog w Mieście Grzechu to wyjątkowa i pasjonująca opowieść o literaturze kryminalnej napisana z perspektywy wybitnego antropologa i poczytnego autora kryminałów pokazująca jak... (więcej)
 • od 9.70zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2012-04-02
  Poradnik dla młodych stażem aficionados, czyli osób, które po raz pierwszy zdecydują się sięgnąć po cygaro... Praktyczne rady jak kupować, jak otwierać, jak palić i jak vaporization cygara, krótka historia cygar, słynni palacze,... (więcej)
 • od 5.90zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2012-04-02
  To dziewiętnaście recenzji dziewiętnastu cygar kubańskich, wypalonych „własnoręcznie” (czy raczej – własnoustnie) przez Autora. Oprócz refleksji i opisów doznań smakowych zbiór zawiera także prawie sześćdziesiąt zdjęć z... (więcej)
 • od 2.33zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2013-07-10
  Krzysztof Ziemiec, gwiazda telewizji, jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów (aktualnie „Wiadomości” TVP1), a równocześnie człowiek niezwykle doświadczony przez los. Ogromna popularność, wielkie emocje i duże... (więcej)
 • od 16.92 zł Brak ofert
  "Przyjechałam na Kubę po to, żeby zrozumieć kim naprawdę był Ernesto Che Guevara. Zimnym mordercą czy wrażliwym lekarzem, który chciał ratować świat przed niesprawiedliwością? Jaka jest prawda? Gdzie jej szukać? Chyba tylko na tej... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: