Temat: literatura francuska

Znaleziono: 836 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • -10% Piana dni
  od 25.10 zł Brak ofert - premiera: 2013-07-03
      Na początku lipca 2013 wchodzi do polskich kin „Dziewczyna z lilią” w reżyserii Michela Gondry’ego z Audrey Tautou i Romainem Durisem w rolach głównych. Najbardziej łamiąca serce i wzruszająca nowoczesna historia miłosna jaka...(więcej)
 • od 23.62zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2017-04-14
  Kolejna znakomita powieść Guillaume Musso, autora niezapomnianego "Potem", romantyczny kryminał, w którym świat rzeczywisty miesza się z fantazją, a przestępstw dokonuje się z wdziękiem i w białych rękawiczkach. W życiu Gabrielle...(więcej)
 • od 25.81 zł Brak ofert
  Doskonałe połączenie elementów nauki, filozofii i pierwszorzędnej fabuły. Kultowa książka przetłumaczona na 35 języków. „Berbard Werber stał się niezaprzeczalnie jednym z najbardziej popularnych francuskich pisarzy. Architekt...(więcej)
 • od 21.04zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2016-05-18
  Powieść autorstwa Patricka Modiano, laureata Literackiej Nagrody Nobla z 2014 roku. Pisarz samotnie mieszkający w Paryżu, Jean Daragan, odbiera tajemniczy telefon od mężczyzny, który twierdzi, że znalazł jego niedawno zgubiony notes...(więcej)
 • od 20.94zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-06-01
  6 powieści 2,5 milionów sprzedanych egzemplarzy we Francji wydania w 29 językach Jamal biegnie szybko, bardzo szybko. Z powodu protezy nogi i innych zrządzeń losu wiele musi w życiu nadrobić. W Yport, dokąd pojechał trenować na...(więcej)
 • od 20.94zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-02-15
  Nic nie jest tak ulotne jak pamięć dziecka. Gdy trzyipółletni Malone twierdzi, że jego mama nie jest jego prawdziwą mamą, choć wydaje się to niemożliwe, psycholog dziecięcy Vasile wierzy mu. Jako jedyny… Musi działać szybko....(więcej)
 • Dramatyczne konsekwencje destrukcyjnych sekretów, przemilczanych problemów i braku porozumienia. Trzynastoletni Theo i jego przyjaciel Mathis niemal codziennie po kryjomu piją alkohol. Helene, ich nauczycielka, podejrzewa, że z Theo dzieje się...(więcej)
 • Zabawna i pokrzepiająca książka, która przywraca wiarę w ludzi, poprawia nastrój i bawi do łez!   Ferdinand Brun nie zawsze był zrzędliwym zgorzkniałym starcem. Kiedyś był po prostu zrzędliwym zgorzkniałym młodzieńcem. Dziś ma...(więcej)
 • -10% Billie
  od 25.20 zł Brak ofert - premiera: 2014-06-04
  Po 5 latach pisarskiej nieobecności Anna Gavalda, której książki przełożono na 42 języki i sprzedano w 8 milionach egzemplarzy, powraca z nową, długo wyczekiwaną – także w Polsce – powieścią. Dwoje nastolatków poobijanych przez...(więcej)
 • -50% Rozbrojeni
  od 13.45zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2018-08-22
  Życie jest piękne! Choć czasem bywa smutne, nijakie i monotonne… Bohaterki i bohaterzy siedmiu opowiadań francuskiej mistrzyni prozy psychologicznej szamoczą się z życiem, czują się samotni, opuszczeni, niekochani, gorsi. Dlatego...(więcej)
 • od 25.20 zł Brak ofert - premiera: 2015-04-22
  Świeża i zaskakująca powieść w klimacie Amelii. Świat, w którym wszystko kręci się wokół książek, a słowo pisane ma dla bohaterów ogromną wartość. Guylain Vignolles prowadzi nudne życie. Hoduje złotą rybkę, pracuje w...(więcej)
 • od 23.99 zł Brak ofert - premiera: 2012-03-14
  · doskonały thriller z suspensem, chętnie porównywany przez krytyków do "Dziecka Rosemary" Iry Levina · czy młoda paryżanka Sophie cierpi na chorobę psychiczną i stopniowo popada w obłęd, czy też ktoś umiejętnie i nie przebierając...(więcej)
 • od 25.10 zł Brak ofert - premiera: 2013-03-06
      Egipt, lata 60. Miasto pod rządami tyrana, nadętego idioty, wydającego irracjonalne dekrety. Śmiertelnie poważni rewolucjoniści, którzy próbują go pokonać przemocą, aktami terroru. I grupa outsiderów stawiających władzy...(więcej)
 • od 20.94zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2017-03-14
  Czy można zrozumieć przeznaczenie? Czy można przed nim uciec? W Orange County na południu Los Angeles, wskutek nieuwagi opiekunki, znika bez śladu pięcioletnia Layla. Załamani tragedią rodzice: szanowany psycholog i znakomita skrzypaczka,...(więcej)
 • od 21.42zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-05-24
  Poruszająca! Uświadamia nam dorosłym, z jak poważnymi problemami borykają się dzieci i jak bardzo jesteśmy im potrzebni na co dzień. „Odkąd byłem zupełnie mały, chciałem zabić niebo”. Tak zaczyna swą opowieść główny...(więcej)
 • Wzruszająca, tajemnicza, a także pełna humoru historia ponadczasowej miłości o niezapomnianym zakończeniu. Innowacyjna powieść, w której autor próbuje zgłębić pamięć uczuć. Hope, Josh i Luke, studenci neurobiologii, tworzą...(więcej)
 • Straszliwa zbrodnia prowadzi dwóch niezależnych detektywów w skute lodem francuskie Alpy. Niegościnny, pełen ostrych jak brzytwy skał krajobraz, stanie się dla nich miejscem, w którym zmierzą się z granicami ludzkiego zła. W górskiej...(więcej)
 •   Antologia najbardziej niesamowitych opowieści francuskich. „Szlak, którym Jerzy Parvi, autor niniejszej antologii, prowadzi nas przez obszar literatury francuskiej, przez długi czas spowijają dwie wonie: siarki i kadzidła. Nie dajmy się...(więcej)
 • od 21.55zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2015-11-04
  "Chodzenie zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy zaznają jego dobroczynnego działania: uspokojenia, zjednoczenia z naturą, poczucia pełni. Chodzenie nie wymaga ani umiejętności, ani techniki, ani sprzętu, ani pieniędzy. Wystarczy...(więcej)
 • od 24.37zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2016-06-13
  Książka wspomnieniowa, przedstawiająca służbę Polaka w Legii Cudzoziemskiej. Codzienny trud służby na całym świecie w różnych szerokościach geograficznych. Przyjaźnie i problemy pokazane z perspektywy rekruta jak również...(więcej)
 • od 27.87zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2012-08-22
  „Francuzi nienawidzili nas, nienawidzą i już zawsze będą nienawidzić." - powiedział Arthur Wellesley, pierwszy książę Wellington. Te słowa stały się mottem książki 1000 lat wkurzania Francuzów Stephena Clarke'a, autora serii...(więcej)
 • -80% Nędznicy
  od 9.90zobacz oferty z 19 księgarni - premiera: 2017-01-01
  Powieść Wiktora Hugo „Nędznicy” stanowi panoramę społeczeństwa francuskiego XIX wieku oraz wykładnię poglądów autora na kwestie sprawiedliwego porządku społecznego, walki z nędzą i wykluczeniem. W powieści przenikają się...(więcej)
 • Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz… To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody bawią polskich czytelników już od pół wieku! Przez lata książki ukazywały się w...(więcej)
 • Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz… To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody bawią polskich czytelników już od pół wieku! Przez lata książki ukazywały się w...(więcej)
 • Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz… To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody bawią polskich czytelników już od pół wieku! Przez lata książki ukazywały się w...(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: