Temat: ofiara

Znaleziono: 45 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 51.06zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2015-08-21
  Autor prezentuje analizę eksperymentu stanfordzkiego i wykazuje ścisły związek z tym, co później wydarzyło się w więzieniu w Abu Ghraib. Przedstawia mechanizmy i czynniki, które czynią ze zwykłego człowieka oprawcę i ofiarę systemu.... (więcej)
 • od 29.75 zł Brak ofert
  Jeden z nas to opowieść o sprawcy masakry na wyspie Utoya i jego ofiarach: dwóch siostrach, Irakijkach spod Oslo, które nie mogły się doczekać wyjazdu na letni obóz AUF, młodzieżówki Partii Pracy, i o grupce chłopaków z Troms na... (więcej)
 • od 26.91 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  Jose Saramago, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1998 r. i najpopularniejszy na świecie prozaik portugalski, sławę zdobył dopiero w sześćdziesiątym roku życia swoją trzecią powieścią Baltazar i Blimunda, nagrodzoną prestiżową... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 21.64 zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2018-09-17
  Mówią o tobie „frajer”, znają numer twojego telefonu Wiesz, czym jest „kotłownia”? Słyszałeś o dziewczynie, która dostała 10 tysięcy złotych za przejście nago przez takie miejsce? To tylko wierzchołek góry... (więcej)
 • -7% Ofiara
  od 29.75 zł Brak ofert - premiera: 2016-09-21
  Traumy z przeszłości, destrukcyjna siła sekretów i uprzedzeń oraz decyzje, które trzeba podjąć, by chronić najbliższych. Rasistowski atak na czternastolatkę elektryzuje mieszkańców miasteczka w New Jersey, gdzie napięcie na tle... (więcej)
 • od 31.00 zł Brak ofert - premiera: 2016-01-27
  Poruszająca i ciepła opowieść o matce i jej kilkuletnim synku, o miłości pozwalającej przetrwać dramat, którego przetrwać niepodobna. Miniaturowy świat widziany oczami pięcioletniego chłopca, który jest bohaterem powieści... (więcej)
 • od 34.99 zł Brak ofert - premiera: 2019-09-19
  Jedenastego sierpnia 2008 roku osiemnastoletnia Marie zgłosiła się na policję. Zamaskowany mężczyzna włamał się do jej mieszkania w pobliżu Seattle, w stanie Washington, i zgwałcił ją. W ciągu kolejnych dni przesłuchań, zarówno... (więcej)
 • dziś najtaniej - od 21.19 zobacz oferty z 4 księgarni
  PRAWDZIWA HISTORIA DZIECIŃSTWA W CIENIU MATKI PSYCHOPATKIProblem z moją matką polega na tym, że gdybyście ją poznali, polubilibyście ją. Każdy ją lubił, przynajmniej na początku. Tak właśnie jest z psychopatami – są charyzmatyczni i... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 28.80 zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2020-09-02
  Groza i fascynacja. Kim naprawdę byli najsłynniejsi zbrodniarze międzywojennej Polski? Jak opisywała ich ówczesna prasa? Jak postrzegało ich społeczeństwo? Najnowsza książka Kamila Janickiego odsłania mroczne oblicze... (więcej)
 • od 22.23 zł Brak ofert
  Luty 1991 roku. Komisarz Wallander i jego współpracownicy z policji w Ystad otrzymują informację o makabrycznym odkryciu na odludnej plaży. W wyrzuconym przez fale pontonie znajdują dwóch martwych, elegancko ubranych młodych mężczyzn.... (więcej)
 • od 13.68zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2013-06-13
  Książka południowoafrykańskiej noblistki Nadine Gordimer to znakomite, trzymające w napięciu studium psychologiczne o tym jak zmiana otoczenia i relacji, zmienia charaktery `państwa` i `służącego`. Podczas krwawych zamieszek w Soweto... (więcej)
 • od 31.92zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2019-10-03
  Bestsellerowa powieść zekranizowana przez Fernanda Meirellesa z Julianne Moore, Markiem Ruffalo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych.Pewnego dnia na nienazwane miasto w nienazwanym kraju spada epidemia białej ślepoty. Bez ostrzeżenia... (więcej)
 • od 49.00 zł Brak ofert - premiera: 2016-07-20
  Znany niemiecki eseista i badacz kultury Klaus Theweleit napisał jeden z najbardziej kontrowersyjnych komentarzy do transmitowanych współcześnie na cały świat mordów, nazywanych najczęściej „aktami terroryzmu”.... (więcej)
 • dziś najtaniej - od 26.49 zobacz oferty z 4 księgarni
  ILE JESZCZE KOBIET PRZYPŁACI ŻYCIEM TANGO Z PIĘKNYM ŻIGOLO? Najmroczniejszy kryminał Michała WitkowskiegoKoniec lat dwudziestych. Krajobraz po uczcie. Nadchodzi wielki kryzys. Nadchodzi kac.Późna jesień, listopad. Starszy aspirant Adolf... (więcej)
 • od 22.32 zł Brak ofert
  Porażająca i szokująca historia rodzeństwa pozbawionego przez znęcających się nad nimi rodziców dzieciństwa… i człowieczeństwa Dziewięcioletni Ashton i sześcioletnia Olivia są potwornie brudni, zawszeni i przerażeni. Nie... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 36.47 zobacz oferty z 2 księgarni
  Odkryj, jak działa polski mindhunter. Seryjni mordercy, zamachowcy, gwałciciele, stalkerzy, pedofile, podpalacze... Czy można wniknąć w umysł przestępcy i zrozumieć motywy, jakimi się kieruje? Czy na podstawie śladów na miejscu... (więcej)
 • -3% Bestia
  od 33.70 zł Brak ofert
  Dziewczyna uprowadzona przez pozbawionego skrupułów psychopatę nabiera do niego pozytywnych uczuć. Sprytny aferzysta wyprowadza w pole lekarzy, sędziów i policjantów. Wielokrotny gwałciciel otrzymuje listy od kobiet pragnących nawiązać z... (więcej)
 • -25% Ofiara
  od 17.25zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-10-12
      Wystarczyło kilka minut na miejscu zbrodni, by agent Will Trent zrozumiał, że poprowadzi jedną z najtrudniejszych spraw w swojej karierze. Nie będzie łatwo ustalić, kto zabił Dale’a Hardinga. Harding, były policjant, hazardzista i... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 27.84 zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2021-04-13
  Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo że... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 31.20 zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2017-12-12
  Ta książka, to zbiór 44 reportaży powstałych w ciągu ostatnich 24 lat. Ich tematyka krąży wokół zbrodni i wszystkiego, co z nią związane: wokół ofiar, przestępców, policjantów i motywów. Dużo w tych historiach bólu, rozpaczy,... (więcej)
 • od 22.67 zł Brak ofert - premiera: 2016-04-19
  Seryjny zabójca pozostawia na cmentarzu ciała młodych kobiet ubranych w suknie ślubne. Prokurator Michał Gabryjelski, prowadzący dochodzenie w tej sprawie, czuje się bezradny wobec niezrozumiałych , wydaje się że pozbawionych motywu,... (więcej)
 • od 26.27 zł Brak ofert
 • od 50.56 zł Brak ofert
  Homilie Orygenesa do Pięcioksięgu należą do najważniejszych dzieł egzegetycznych starożytności. Powstały między rokiem 245 a 250 w Cezarei Palestyńskiej, gdzie Orygenes głosił je wiernym, a uczniowie stenografowali. Zachowały się... (więcej)
 • od 13.74zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2021-04-14
  Zbiór reportaży byłego sędziego Sądu Najwyższego, który skrupulatnie opowiada o przesłuchaniach i osobistych spotkaniach z niemieckimi esesmanami i ofiarami niemieckich obozów koncentracyjnych. Autor jest współzałożycielem Fundacji... (więcej)
 • -10% Niewolnice
  od 25.11 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  „Niewolnice” to poruszająca analiza ludzkiego serca, ludzkich wyborów i ich konsekwencji. Doskonały debiut literacki w niezwykły sposób opisujący losy ciemnoskórych kobiet u schyłku epoki niewolnictwa. Cztery młode kobiety są... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: