Temat: procesy norymberskie (1945 49)

Znaleziono: 11 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 21.84zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2020-03-02
  Nareszcie w wersji elektronicznej. Jedno z najważniejszych świadectw losu więźniów i ofiar obozu Auschwitz-Birkenau i jednocześnie jedna z pierwszych literackich relacji z piekła na ziemi. "Na ściany, podłogi, cegły padła tu krew...(więcej)
 • Ta książka to pasjonująca galeria małych ludzi mających wielką władzę. Historia współczesnego świata opisana jako historia ludzkiej głupoty. Marcin Król przedstawia kulisy wielkich wydarzeń – rewolucja francuska, proces w...(więcej)
 • od 28.71 zł Brak ofert
  Wraz z Hermannem Göringiem do amerykańskiego centrum śledczego Mondorf-les-Bains w Luksemburgu trafiło tuzin ozdobionych monogramami waliz, zawierających mundury, jedwabną bieliznę, ranne pantofle, termofor, cztery pary okularów oraz całe...(więcej)
 • od 39.90 zł Brak ofert - premiera: 2015-09-29
  20 listopada 1945 roku przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze po raz pierwszy w historii stanęli przedstawiciele najwyższych władz pokonanego mocarstwa, oskarżeni o zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości....(więcej)
 • od 39.60 zł Brak ofert - premiera: 2015-05-06
  Świat zachodni oniemiał, gdy na jaw wyszła skala ludobójstwa, jakiego dopuścili się niemieccy naziści. W 1945 roku zwycięskie mocarstwa powołały Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze, który miał osądzić głównych...(więcej)
 • od 35.91 zł Brak ofert
  Oryginalne wypowiedzi i osobiste zwierzenia zbrodniarzy wojennych sądzonych w procesie norymberskim. Zapis ich reakcji na przebieg samego procesu, zeznania współoskarżonych, przedstawiane dowody i wreszcie ogłoszone wyroki. Pompatyczne...(więcej)
 • od 35.90 zł Brak ofert - premiera: 2015-05-20
  Sensacyjna historia tajnej operacji amerykańskich służb specjalnych, dzięki której w końcowym okresie II wojny światowej oraz bezpośrednio po niej do USA trafiły setki nazistowskich uczonych. Wielu z nich było zbrodniarzami wojennymi,...(więcej)
 • od 31.67zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2019-12-18
  Na tropie zbrodniarzy wojennych. Ponad siedemdziesiąt lat po zakończeniu drugiej wojny światowej umierają ostatni nazistowscy zbrodniarze. Dobiega końca ich czas, a także czas tych, którzy przez kilkadziesiąt lat bez wytchnienia na nich...(więcej)
 • od 28.71 zł Brak ofert
  Doskonale udokumentowana historia mniej nagłośnionych procesów zbrodniarzy hitlerowskich, jakie odbyły się tuż po wojnie w Dachau. Sądzono tam bezpośrednich oprawców: oficerów i strażników obozowych. Bohaterem książki jest William...(więcej)
 • Niniejsza publikacja obejmuje następujące rozdziały: – Syntetyczna geneza antysemityzmu na świecie. – Lata wojny 1939–1941, w którym zawarto informację na temat programu eutanazji osób uposledzonych psychicznie; początkach...(więcej)
 • od 35.15 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  W ostatnich dniach II wojny światowej amerykańskie służby specjalne odnajdują trop wiodący wprost do Norymbergi. Tam, w doskonale zabezpieczonym bunkrze, mają znajdować się najcenniejsze eksponaty muzealne i dzieła sztuki - prawdziwy...(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: