Temat: prowincja

Znaleziono: 203 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 24,32 zł Brak ofert - premiera: 2013-08-09
  Każde małe miasteczko kryje swoje mroczne tajemnice. W małym Gosztowie życie toczy się wolno i przewidywalnie. Policja nie ma zbyt wiele pracy. Ale pewnego dnia jedno – z pozoru błahe – wydarzenie pociągnie za sobą dużo bardziej...(więcej)
 • od 20,52 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  Nostalgiczny powrót do świata, którego już nie ma.  „Obrazki z Nebraski” to opowieść o dzieciakach dorastających w PRL-u końca lat sześćdziesiątych, które jak najszybciej chciały zostać nastolatkami. Ale świat wcale nie stawał...(więcej)
 • od 18,24 zł Brak ofert
  Jadowita, cyniczna i obrazoburcza powieść, odwołująca się do twórczości Michela Houellebecqa, Thomasa Bernharda oraz Louisa Celine’a. „Historia mojego upadku” to tragikomedia, której bohater peregrynuje tyleż w przestrzeni, co w...(więcej)
 • od 25,84 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  Horror, szaleństwo i śmierć wkroczyły do domu Singerów. Niewielka mieścina Abraham, położona w zachodniej części Nebraski, tylko z pozoru jest najspokojniejszym miejscem pod słońcem. Jeżeli zapuścimy się w jej uliczki, odnajdziemy...(więcej)
 • -35% Spa
  od 7,80zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2017-01-13
  Co wykaże kontrola w ratuszu? O czym myśli w nocy żona dróżnika? Jak radzi sobie proboszcz w czasie suszy?Zapraszamy do Spa - metafizycznego kurortu złożonego z realnych i surrealistycznych i pełnych ciepłej ironii obrazów z polskich...(więcej)
 • od 16,68zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2016-02-12
  „Erekcja wzrostu” Miki Sonnty to książka, która wbrew pozorom jest poważnym głosem na temat polskiej edukacji i życia politycznego, zwłaszcza w kontekstach małomiasteczkowych. W humorystyczny sposób przedstawione...(więcej)
 • od 9,90zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2016-01-01
  Powieść wydana w 1974 roku na Węgrzech. Interpretacja starej legendy. Książka pełna błyskotliwego humoru i baśniowego charakteru. Napisana lekko, napawająca optymizmem. Autor przekazuje czytelnikowi pozytywną energii, radość i...(więcej)
 • od 3,99zobacz oferty z 24 księgarni - premiera: 2016-05-23
  When Mr. Dashwood dies, he must leave the bulk of his estate to the son by his first marriage, which leaves his second wife and their three daughters (Elinor, Marianne, and Margaret) in straitened circumstances. They are taken in by a kindly...(więcej)
 • od 9,90zobacz oferty z 21 księgarni - premiera: 2016-05-14
  Klasyka na e-czytnik to kolekcja lektur szkolnych, klasyki literatury polskiej, europejskiej i amerykańskiej w formatach ePub i Mobi. Również miłośnicy filozofii, historii i literatury staropolskiej znajdą w niej wiele ciekawych...(więcej)
 • od 18,90zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2014-11-20
  As Wojskowych Służb Informacyjnych, Marcel Zatorski, wpada na trop międzynarodowej afery przemytowej, w którą zamieszany jest obcy wywiad. Wszystkie nici prowadzą w jego rodzinne strony – do Włocławka – miasta biedy i nieetycznych...(więcej)
 • od 22,71 zł Brak ofert - premiera: 2013-08-23
  Powieść zbyt realistyczna, by była magiczna, i zbyt magiczna, by była realistyczna.  Mieszkańcy cichego, niewielkiego miasta na prowincji pozornie wiodą spokojne życie. W rzeczywistości borykają się z mniej lub bardziej skrywanymi...(więcej)
 • od 19,46zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2013-10-04
  Aleksandra to świeża rozwódka. Widok twarzy byłego męża nie należy do najmilszych. By go więcej nie spotykać, rezygnuje z dotychczasowej pracy, w której mijali się codziennie. O nową nie jest tak łatwo, ale od czego ma się koleżanki...(więcej)
 • od 24,48 zł Brak ofert - premiera: 2013-10-28
  Bestseller „New York Timesa”! Burzliwe życie trzech przyjaciółek od czterdziestu lat oscyluje wokół popularnej jadłodajni w miasteczku Plainview, gdzie jeszcze w latach sześćdziesiątych przylgnęła do nich ksywka Supremki (od nazwy...(więcej)
 • od 19,31zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2013-11-09
  Julia, właścicielka dużej warszawskiej firmy PR-owej, prowadzi ustabilizowane życie samotnej trzydziestopięciolatki. Nieliczne wolne chwile, których nie poświęca pracy, spędza w swoim eleganckim apartamencie na Kabatach, na ogół sama,...(więcej)
 • od 28,88 zł Brak ofert - premiera: 2014-02-26
  W Niceville liczba porwań jest o wiele wyższa od przeciętnej... Pewnego wiosennego dnia dziesięcioletni Rainey Teague nie wraca ze szkoły do domu. Śledztwo prowadzi były żołnierz sił specjalnych Nick Kavanaugh, obecnie detektyw...(więcej)
 • od 22,41 zł Brak ofert
  "Kiedyś się przebudzisz i dojdziesz do wniosku, że możesz nabrać powietrza w płuca i nie czujesz już tego nieznośnego bólu. Zrozumiesz, że właśnie nadszedł dla ciebie nowy dzień. Po tym przebudzeniu już wszystko będzie inne,...(więcej)
 • od 3,21zobacz oferty z 38 księgarni - premiera: 2016-05-16
  Wiele się może zdarzyć między ustami a brzegiem pucharu. Pomiędzy chęcią a spełnieniem; pomiędzy decyzją a jej urzeczywistnieniem rozciąga się obszar niewiadomego, które czasami rozwiewa złudzenia, a czasem daje nadzieję. Akcja...(więcej)
 • Kontynuacja książki Słodkie pieczone kasztany, czyli toskańskie opowieści ze smakiem. Książka młodej Polki, która wyjechała do Włoch, wyszła tam za mąż, zamieszkała w miasteczku Pistoia, gdzie pracuje i wychowuje dziecko.  Autorka...(więcej)
 • od 19,89zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-07-20
  Rose Bennett nie jest szczęśliwą kobietą. Jest nerwowa, ma złamane serce i nadwagę. Na domiar złego los rzucił ją daleko od domu, w sam środek australijskiej zimy w dolinie Shingle Valley. Krajobraz nie przypomina w niczym soczyście...(więcej)
 • Pozycja obowiązkowa dla czytelników, którzy pokochali Genialną przyjaciółkę Eleny Ferrante.   Włochy, lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku. Życie w najstarszej dzielnicy Bari toczy się między białymi domami, w labiryncie ulic, pośród...(więcej)
 • od 8,30zobacz oferty z 70 księgarni - premiera: 2017-02-07
  Роман «Бесы», как и другие произведения Достоевского, поражает своей специфической глубокой философией. Это безусловно...(więcej)
 • od 21,79zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-01-27
  Jeśli sądzisz, że o drugim człowieku wiesz wszystko, nie masz pojęcia, jak bardzo się mylisz... Wśród urokliwych krajobrazów portugalskiego miasteczka Nazaré, chorwackiego Molunatu i polskich Stawisk Alicja będzie musiała odpowiedzieć...(więcej)
 • od 23,87zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-03-27
  Jan Karon opisuje wesele, na które czekały miliony fanów opowieści o Mitford! Przez cały cykl dotychczasowych powieści o Mitford fani zachowali w swoich sercach specjalne miejsce dla Dooleya Kavanagha, którego poznali w tomie...(więcej)
 • -8% Prowincje
  Wybór tekstów, przygotowany z okazji 40-lecia pracy dziennikarskiej Bogdana Białka – psychologa, twórcy i redaktora naczelnego „Charakterów” oraz Wydawnictwa Charaktery. Prowincje to wnikliwy opis...(więcej)
 • Co się działo na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych w Polsce? Przeważnie kojarzymy miasta, fabryki i ogromne zakłady pracy. Przewroty, strajki i aresztowania - strach i powiew wolności. Ale jak upływały miesiące i pory...(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: