Temat: proza świata

Znaleziono: 142 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 31.15zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-07-20
  Ekscytująca opowieść o przygodzie, bohaterstwie i namiętności. XVI wiek. Korona Kastylii intensywnie kolonizuje Nowy Świat. Karol V chce wprowadzić wiarę chrześcijańską w odległym zakątku imperium. Aby ustrzec kolonizatorów...(więcej)
 • Ukazujący się w 45 lat po śmierci pisarza zbiór wierszy dla dzieci Jana Sztaudyngera, czyli najlżejszych i najbardziej uroczych „piórek” mistrza gatunku. Po dziecięcych strofach młodych czytelników oprowadzać będzie Dorotka, postać...(więcej)
 • od 29.35 zł Brak ofert - premiera: 2015-11-04
  Zapierająca dech w piersi historia o honorze, miłości, poświęceniu i walce o wolność, która podbiła serca młodych czytelników już w niemal czterdziestu krajach na całym świecie. Laia należy do kasty Uczonych – w bezwzględnym...(więcej)
 • Bo za każdym nieoczekiwanym zdarzeniem w życiu, może kryć się szczęście! 1968. Jean ma sześć lat, gdy z dnia na dzień trafia pod opiekę babci. Na całe lato. Na zawsze. Nie przewidział tego. Podobnie jak ona. Babcia Lucette nie należy...(więcej)
 • od 25.50 zł Brak ofert
  Stany Zjednoczone władają niepodzielnie całą Ziemią, jako ostatnie z supermocarstw. Pozostałe państwa, pragnąc zbudować społeczeństwo wolne od tej dominacji, kolonizują Księżyc. Eksploatują tamtejsze złoża, uniezależniając się...(więcej)
 • od 31.00 zł Brak ofert
  Jack Cambell to prawdziwy psycholog wojny. "Dowództwo Starka" jest porażająca wizją wojny. I choć walka trwa na Księżycu w bardzo odległej przyszłości, przekaz pozostaje uniwersalny. Żołnierze to tylko numery zapisane w aktach, plikach...(więcej)
 • od 24.20 zł Brak ofert - premiera: 2013-06-21
  Pewnego dnia słynny autor romantycznych bestsellerów, Nicholas Sparks, otrzymuje pocztą prospekt wycieczki dookoła świata. Wraz ze swoim bratem Micahem wyrusza w podróż, która zawsze była jego marzeniem. Wspólnie zwiedzają ruiny Majów...(więcej)
 • od 20.70zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2013-09-17
  Autor kultowej „Gry Endera” przedstawia nowego młodego bohatera, którego moc może otworzyć wrota do innego świata…  Dan North wychowuje się w wielkim starym domu zamieszkałym przez tuziny kuzynów, ciotek i wujków, nad którymi...(więcej)
 • od 12.50zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2018-12-11
  Od IX do XI wieku wikingowie dotarli do prawie wszystkich wybrzeży zachodniego świata. Stosując nowe techniki żeglarskie i zaskakujące strategie, uderzali znienacka, atakowali znacznymi siłami, a następnie wycofywali się ze zrabowanymi...(więcej)
 • -10% Jasne dni
  od 22.50 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  W małym południowoniemieckim miasteczku wschodzą i zachodzą jasne dni dzieciństwa. Seri spędza je z Karlem i Ają, córką węgierskich artystów, która wraz z matką mieszka w prowizorycznej chatce na obrzeżach. Ale pozornie idealny czas...(więcej)
 • -10% Jest noc
  od 17.91 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  "Bohaterka Pietruszewskiej wzdycha: 'Ach, matki, matki. Święte słowo, a potem nic nie macie do powiedzenia ani wy dziecku, ani dziecko wam. Będzie je kochała, to ją zamęczą. Nie będzie - tak czy owak porzucą'. Jest niczym nasza Madonna...(więcej)
 • od 17.99 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  "Mały pasterz Zikiya dorasta bez ojca we wschodnim Kongu. Kiedy zaczyna studia, krwawy konflikt w Rwandzie przekracza granicę i Zikiya dowiaduje się, że jest Tutsi. Ze względu na swoje pochodzenie zostaje wciągnięty w afrykańską wojnę...(więcej)
 • od 18.00 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  Zanim Ildikó Kocsis z rodzicami i siostrą wyemigrowała do Szwajcarii, należała do węgierskiej mniejszości zamieszkującej serbską prowincję Wojwodinę. Tam została jej ukochana babcia Mamika i inni krewni, których Kocsisowie odwiedzają...(więcej)
 • od 22.41 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  Najnowsza powieść Serhija Żadana na pewno nie rozczaruje wielbicieli twórczości jednego z najgłośniejszych pisarzy ukraińskich. Będzie też niewątpliwie wspaniałą zachętą dla tych, którzy od Woroszyłowgradu rozpoczną literacką...(więcej)
 • od 22.41 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  Kiedy na olimpiadzie w Pekinie wybucha afera dopingowa, kariera Ayanleha Makedy kończy się równie niespodziewanie, jak się zaczęła. Z podium i salonów śmietanki towarzyskiej trafia wprost do okopów w ogarniętej wojną ojczyźnie....(więcej)
 • od 22.41 zł Brak ofert
  Jak może wyglądać życie młodej kobiety dorastającej na prowincji Teksasu z ojcem, który zajmuje się wypychaniem martwych zwierząt, i matką, która całe życie kierowała się zasadą „co cię nie zabije, to cię wzmocni”? Jenny...(więcej)
 • od 20.61zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2014-09-24
  Nowa powieść Jurija Andruchowycza "Dwanaście kręgów", wydana po kilku latach prozatorskiego milczenia, jest odmienna od trzech poprzednich. Sam autor nazywa ją najbardziej osobistą spośród swoich książek. Na kanwie imaginacyjnego...(więcej)
 • od 25.37zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2015-10-15
  Pięćdziesiątka. Wiek graniczny, półwiek i miarka wódki. Małgorzata Miła wznosi toast za każdy rok. W takim momencie nie warto oszczędzać życia, dbać o pozory. Opowiada szczerze, bo zostało jej niewiele czasu, a...(więcej)
 • od 27.00 zł Brak ofert - premiera: 2013-10-28
  WSPANIAŁA SAGA FANTASY O ZWYKŁEJ DZIEWCZYNIE, W NIEZWYKŁYM ŚWIECIE. Intryga, miłość, fatum i zaskakujące wybory. Gra o Ferrin nie pozwoli ci wrócić rzeczywistości! O czym jest „Gra”? Jest o Emocjach… Emocjach tak silnych, że...(więcej)
 • „Rok po końcu świata” Gdyby ten zbiór ukazał się dwa lata temu, włączyłby się w prekatastroficzny nurt, który przetoczył się przez zachodnią kulturę w związku z końcem kalendarza Majów. Jednak nasz świat nie skończył się...(więcej)
 • -15% The feed
  od 27.09zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2019-03-13
  Feed był dla nich wszystkim. Miliony połączeń dostępnych dla każdego w dowolnym momencie. Łącząca wszystkich baza danych, rozmów, uczuć i relacji. Wiedza i rozrywka z całego świata na wyciągnięcie ręki. Uczucia rodziców, myśli...(więcej)
 • -10% Abhorsen
  od 23.40 zł Brak ofert - premiera: 2014-11-27
  Nadszedł czas prawdziwej próby! Orannis, Niszczyciel, został uwolniony z podziemnego więzienia. Tylko Lirael może powstrzymać Niszczyciela Życia… Wraz ze swymi towarzyszami – Sameth’em, Niegodziwym Psem i kotem Moggetem – wyrusza w...(więcej)
 • od 23.40 zł Brak ofert - premiera: 2015-03-20
  Prequel kultowej trylogii fantasy o Starym Królestwie! Clariel jest młodą dziewczyną, która najbardziej na świecie lubi przebywać pośród dziczy lasu. Marzy jej się, by pewnego dnia zostać jednym z Pograniczników i spędzać życie jako...(więcej)
 • od 18.90zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2016-06-10
  Porywająca historia niezwykłego bohatera i zwierząt, które pomagały w ratowaniu życia w czasie  II Wojny Światowej Niezwykłość tej opowieści dotyczy jednego człowieka - Jamesa Howarda Williamsa, znanego także jako...(więcej)
 • od 25.29zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2018-11-04
  Największy i najbardziej krwawy zryw niewolniczy rozpoczął się od buntu w szkole gladiatorów w 73 r. p.n.e.. Siedemdziesięciu ośmiu zbiegów, w tym przywódca buntu – Spartakus, schroniło się na zboczach Wezuwiusza – wulkan stał się...(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: