Temat: przemoc w rodzinie

Znaleziono: 261 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • -35% Silence
  od 21,39zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2018-01-31
  Czy wyobrażasz sobie, że nie mówisz od jedenastu lat tylko dlatego, że sama tak zadecydowałaś? Czy wyobrażasz sobie, że w tym samym czasie dorastasz, chodzisz do szkoły, poznajesz osoby, na których Ci zależy, a jednak ciągle milczysz?...(więcej)
 • od 11,70zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2016-07-04
  Co to jest ten słuch reporterski? Ja wyobrażam to sobie w ten sposób – jest to zdolność do wyjścia z własnej skóry, do utożsamienia się z rozmówcami i do wtopienia w ich sytuację. Tak właśnie Irena Morawska poznaje i przekazuje nam...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 11,70 zobacz oferty z 12 księgarni
  Autorzy zapisów to ludzie z różnych środowisk, ale wszyscy oni są młodzi, wkraczają w życie. Antologia pozwala choćby na moment wniknąć w ich świat. Autorzy dzienników to: Mieczysław Paśnik, syn lwowskiego profesora, rozpoczynający...(więcej)
 • W „Oby cię matka urodziła” Vedrana Rudan, zawsze prowokująca i zawsze gotowa swoje intelektualne i pisarskie żądło wbić w najboleśniejsze i zazwyczaj nietykalne miejsca naszej społecznej rzeczywistości, bezlitośnie rozprawia się z...(więcej)
 • od 16,32zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2013-05-24
  Wstrząsająca historia Polki, która poślubiła muzułmanina. Kiedy Dorota, uczennica szkoły średniej, poznaje Ahmeda, zakochuje się w nim bez pamięci. Jej najbliższe otoczenie nie kryje swojego negatywnego nastawienia do tego związku, mimo...(więcej)
 • od 24,75zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2011-02-11
  Bohaterem powieści jest mężczyzna cierpiący na bezsenność, Ralph Roberts. Im krócej sypia, tym dziwniej postrzega świat i ludzi - wydaje mu się, ze zaczyna widzieć ich "aury", a także tajemnicze istoty towarzyszące zgonom jego znajomych...(więcej)
 • -40% Ptasiek
  od 14,94zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2013-05-24
  Ptasiek jest niezwykłą opowieścią o przyjaźni i marzeniach, o miłości i wojnie, o szaleństwie i pięknie, jest historią młodego człowieka, któremu obsesyjna miłość do ptaków umożliwia ucieczkę od ponurej rzeczywistości....(więcej)
 • od 16,90zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2013-05-24
  Kontynuacja bestsellerowej powieści „Arabska żona”. Tanya Valko ponownie wprowadza czytelnika w świat wschodnich tradycji, przyjaźni i miłości. Główna bohaterka, pół Polka, pół Libijka, po przymusowej rozłące z matką, mając...(więcej)
 • od 16,80zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2015-01-04
  Wzruszająca historia Polki, która swojego szczęścia szukała w krajach arabskich.Studiująca turystykę Lidka dostaje nieoczekiwaną propozycję wyjazdu na roczne stypendium językowe do Kuwejtu. Tam poznaje Hassana, któremu bardzo szybko...(więcej)
 • -40% Mury
  od 17,99zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2018-09-19
  CZY ZABIŁBYŚ, BY RATOWAĆ SWOJĄ RODZINĘ? Praca w więzieniu dla skazanych na śmierć nie była szczytem marzeń Kristy Tucker, ale kobieta jest wdzięczna za zajęcie, dzięki któremu może utrzymać syna i chorego ojca. Kiedy poznaje...(więcej)
 • od 25,41 zł Brak ofert
  Laureatka Women's Prize for Fiction 2013 Tragikomiczny obraz życia rodzinnego w XXI wieku – pełen mrocznego humoru, szalonych zwrotów akcji i zapadających w pamięć postaci Harold Silver przez całe życie obserwował odnoszącego sukcesy...(więcej)
 • od 20,80zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2019-05-23
  Dziesiąty tom bestsellerowej "Orientalnej sagi" jest kontynuacją losów Doroty, jej córek - Marysi-Miriam i Darii-Darin - oraz ich życiowych partnerów: Hamida Binladena i Jasema Alzaniego. To wstrząsająca historia Polki, która...(więcej)
 • od 22,32 zł Brak ofert
  Porażająca i szokująca historia rodzeństwa pozbawionego przez znęcających się nad nimi rodziców dzieciństwa… i człowieczeństwa Dziewięcioletni Ashton i sześcioletnia Olivia są potwornie brudni, zawszeni i przerażeni. Nie...(więcej)
 • od 16,50zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2013-09-05
  Zależność małego dziecka od rodziców, jego zaufanie do nich, jego potrzeba otrzymywania i dawania miłości nie mają granic. Zdradę tej tęsknoty, wykorzystywanie zależności i zaufania dziecka – czyli to, co powszechnie nazywa się...(więcej)
 • od 25,11 zł Brak ofert - premiera: 2016-02-17
  Sameem Ali opowiada historię swojego życia, krótkiego dzieciństwa i ucieczki z domu, który stał się jej więzieniem. Wychowała się w domu dziecka po tym gdy została porzucona przez rodziców. Kiedy ponownie trafiła pod...(więcej)
 • -50% Skazane
  dziś najtaniej - od 16,45 zobacz oferty z 14 księgarni
  Dwanaście dziewczyn z Grochowa, więźniarek, zgodziło się opowiedzieć im swoje historie, bo jak same mówią: „może ich niełatwe życie posłuży komuś za przestrogę, może ustrzeże przed błędem, które one popełniły”. Są w...(więcej)
 • od 22,41 zł Brak ofert - premiera: 2014-01-08
  Dramatyczna powieść o przemocy rodzinnej zamkniętej w czterech ścianach Od dnia ślubu mąż znęcał się nad Kathryn fizycznie i psychicznie. W trosce o dobro dzieci, kobieta ukrywała to przed światem. Po siedemnastu latach znoszenia...(więcej)
 • Ta książka to głos oddany kobietom, które głosu nigdy nie miały. Historie kobiet, które dotarły do własnych granic i z ofiar przeistoczyły się w katów. Przez lata zamiast pocałunków od męża otrzymywały uderzenia w twarz, a zamiast...(więcej)
 • Jak wygląda odwaga? Na co trzeba się zdobyć, by swoje działanie nazwać aktem odwagi? Do czego się posunąć? Jakie granice przekroczyć? Jakie tabu złamać? Trzynaście odważnych reportażystek opisało historie odważnych kobiet –...(więcej)
 • od 14,30zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2015-01-12
  Niniejsza praca jest moją pierwszą – pełną pokory i szacunku wobec wagi poruszanego problemu – próbą zwiększenia społecznej świadomości i uwrażliwienia na temat nadużyć i przemocy psychicznej doświadczanej przez...(więcej)
 • od 16,80zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2016-09-12
  Dla Mony Eltahawy kontrowersje to chleb powszedni. Dziennikarka, od lat zaangażowana w walkę na rzecz autonomii, bezpieczeństwa i godności kobiet w społecznościach muzułmańskich, swoimi tekstami oraz działalnością budzi zarówno głosy...(więcej)
 • od 17,28zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2018-09-02
  Masajka Ntailan Lolkoki dorasta na peryferiach miasteczka Maralal na północy Kenii. W wieku dwunastu lat zgodnie z tradycją swojego plemienia zostaje obrzezana i odtąd czuje się obco we własnym ciele. Kilka lat później poznaje w Nairobi...(więcej)
 • od 22,39zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2015-04-08
  Kolejna po głośnych Monologach waginy i Dobrym ciele książka Eve Ensler, w której fundamentalne miejsce zajmuje ludzkie ciało. Eve Ensler poświęciła całe życie kobiecemu ciału: w jaki sposób o nim mówić, jak je chronić i doceniać....(więcej)
 • od 17,40zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2013-09-05
  W Zniewolonym dzieciństwie Alice Miller demaskuje mechanizm przemocy obecny w metodach wychowawczych stosowanych wobec naszych rodziców i dziadków (tzw. czarna pedagogika), który również dziś nie budzi wątpliwości w wielu krajach świata. ...(więcej)
 • od 27,90 zł Brak ofert
  Mroczny początek rodzinnych sekretów... Olivia Winfield nie może uwierzyć swojemu szczęściu, gdy po krótkiej znajomości przystojny Malcolm Foxworth prosi ją o rękę. Jednak romantyczne marzenia młodej żony wkrótce legną w gruzach....(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: