Temat: reporter

Znaleziono: 55 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 14.90 zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-03-03
  Zbiór reportaży znanej dziennikarki Justyny Kopińskiej, odsłaniających najbardziej bulwersujące i niewyjaśnione sprawy ostatnich lat. W książce znajdziemy m.in. reportaż o dręczonych pacjentach szpitala psychiatrycznego w... (więcej)
 • Autorzy: Bolesław Prus, Edward Słoński, Maria Helena Szpyrkówna, Ferdynand Ossendowski, Wanda Mazanowska, Zdzisław Kleszczyński, O.P. [dziennikarz „Tajnego Detektywa”], Helena Boguszewska, Stefania Zahorska, Bernard Singer, Arkady... (więcej)
 • od 41.09zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2014-09-24
  Antologia to hołd złożony polskiej szkole reportażu, zbiór prezentujący jej najlepszych twórców, tych najsławniejszych i tych niesłusznie zapomnianych, a wspólnie tworzących reporterską historię XX wieku. Na dwa tomy zebrane przez... (więcej)
 • od 41.09zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2014-09-24
  Antologia to hołd złożony polskiej szkole reportażu, zbiór prezentujący jej najlepszych twórców, tych najsławniejszych i tych niesłusznie zapomnianych, a wspólnie tworzących reporterską historię XX wieku. Na dwa tomy zebrane przez... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 13.20 zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2016-07-04
  Nie ma jednej prawdy. Prawd jest tyle ilu ludzi na świecie, każdy z nich ma własną. To właśnie tropieniem prawd ludzi znanych i nieznanych zajmuje się Mariusz Szczygieł w swej książce – jedynej tego typu pozycji na polskim rynku... (więcej)
 • od 30.41 zł Brak ofert - premiera: 2016-07-04
  W Wigilię Bożego Narodzenia 1976 roku pod kołami dwóch autobusów zginęła kobieta w ciąży, jej mąż i trzynastoletni brat. Morderstwa dokonali członkowie jednej rodziny przy milczącym udziale kilkudziesięciu mieszkańców. Motywem... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 10.96 zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2017-11-14
  Rok 1974. W Portugalii wybucha rewolucja, reżim wojskowy Salazara zostaje obalony, kolonie – wśród nich Angola – odzyskują niezależność. Na ulicach Luandy zaczyna wrzeć. W nastroju wyczekiwania na moment zagłady europejscy osadnicy... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 21.64 zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2018-09-18
  Reportaż wojenny z wnętrza kobiecego świata On był ciągle w drodze, w centrum krwawych wydarzeń. Spotykał się z wojskowymi dowódcami, mordercami i lokalnymi watażkami. Kolekcjonował pamiątki od nich, a po powrocie do kraju otrzymywał... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 10.38 zobacz oferty z 5 księgarni
  Z tekstów zamieszczonych w niniejszym zbiorze „wyłaniała się z opowieść o historii dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku, którą snuł naoczny świadek wielkich wstrząsów, jakie przeżyła ludzkość w ciągu sześciu ostatnich... (więcej)
 • od 28.40 zł Brak ofert - premiera: 2015-01-14
  Wspólne przedsięwzięcie niemieckiego wydawnictwa Suhrkamp i Wydawnictwa Czarne. Autorzy: Jurij Andruchowycz, Christoph Ransmayr, Marius Ivaškevičius, Vetle Lid Larssen, Geert Mak, Carola Susani, Karl-Markus Gauß, Dagmar Leupold, Fatos... (więcej)
 • -30% Fotografka
  od 23.52zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2021-05-04
  Uhonorowany najważniejszą włoską nagrodą literacką portret Gerdy Taro - kobiety, która fotografowała wojnę. Była jedną z pionierek fotografii wojennej i pierwszą fotoreporterką, która zginęła na froncie. Pogrzeb Gerdy Taro odbył... (więcej)
 • od 28.92zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2020-01-29
  Zawód reportera wojennego wciąż pozostaje domeną mężczyzn. Mało jest kobiet, które pokazują wojnę na pierwszej linii frontu. Ćpuny wojny to opowieść polskiej reporterki, która przedstawia życie codzienne kobiety korespondenta... (więcej)
 • Wstrząsająca opowieść o przyjaźni mimo granic i o wspólnej podróży przez podzielony światMatthieu Aikins porzuca swój kanadyjski paszport oraz prawdziwą tożsamość. Świadomy niebezpieczeństwa, postanawia sprawdzić, jak kryzys... (więcej)
 • od 38.90 zł Brak ofert - premiera: 2015-12-09
  "Karfka La Fontaine’a" to prawdziwe opus magnum Melchiora Wańkowicza. Jest to ostatnie dzieło pisarza wydane za jego życia, o którym sam autor napisał, iż traktuje o sztuce pisania – ku wstępującym w szranki reportażu młodym adeptom... (więcej)
 • od 32.40 zł Brak ofert
  „W reporterskim zdaniu widać świat w soczewce. Wszystko nabiera wtedy sensu. To przywilej, który wyróżnia reportaż spośród gatunków dziennikarstwa i pozwala temu wynalazkowi sprzed prawie stu lat (...) trwać i konkurować z nowoczesnymi,... (więcej)
 • od 29.93zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2020-03-25
  Prace nad „Mirażem” Andrzej Meller kończył w ogarniętej wojennym chaosem Libii. Z wyprawy do Azji na szczęście wrócił cały. Tylko raz złamano mu nos – w Ho Chi Minh, kiedy odmówił skorzystania z usług lokalnych prostytutek. Poza... (więcej)
 • od 31.99 zł Brak ofert - premiera: 2017-06-27
  Kate Rafter jest odnoszącą sukcesy reporterką wojenną. Ona jest tą silną. Tą, która uciekła z Herne Bay i od wspomnień, które wiążą się z tym miejscem. Jej siostra Sally tego nie zrobiła. Zamiast uciec, pije alkohol. Ale kiedy umiera... (więcej)
 • od 26.91 zł Brak ofert
  Agnieszka Wójcińska rozmawia z: Swietłaną Aleksijewicz, Markiem Dannerem, Jeanem Hatzfeldem, Chloe Hooper, Kjetilem Stensvikiem Østli, Martinem Pollackiem, Yoani Sánchez, Drauzio Varellą, Edem Vulliamy, Günterem Wallraffem, Liao Yiwu i... (więcej)
 • od 40.30 zł Brak ofert - premiera: 2015-12-09
  "Karfka La Fontaine’a" to prawdziwe opus magnum Melchiora Wańkowicza. Jest to ostatnie dzieło pisarza wydane za jego życia, o którym sam autor napisał, iż traktuje o sztuce pisania – ku wstępującym w szranki reportażu młodym adeptom... (więcej)
 • od 30.00 zł Brak ofert
  Joris Luyendijk pracował przez pięć lat jako korespondent na Bliskim Wschodzie. Prze ten czas udało mu się porozmawiać z najrozmaitszymi ludźmi: terrorystami, wyrostkami rzucającymi kamieniami, kierowcami taksówek, profesorami... (więcej)
 • od 25.20zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2022-06-14
  Roberto Mayo to reporter, który w ciągu swojej kariery dziennikarskiej zwiedził wszystkie najważniejsze fronty świata. Razem z Tobiasem Hope'em – zawodowo fotografem, a prywatnie przyjacielem – przeżywają przygody, których nie... (więcej)
 • od 5.99 zł Brak ofert
  Abu Dhabi, Nieborów, Berlin... Arabskie zoo, polska pracownia reportera... Książki Czesława Miłosza, Stefana Żeromskiego, Nikołaja Gogola, Fernanda Légera... Wystawy Salvadora Dalego, Antoniego Tapiesa, Stefana Gierowskiego...„Lapidarium... (więcej)
 •   Brak ofert
  „Jarmark sensacji” to coś więcej niż reportaż, a mniej niż autobiografia. Powiedzmy – autoreportaż. Kisch uwielbiał traktować siebie jako medium, pisał o sobie z wielką miłością. W jego dziełach można śledzić walkę reportera,... (więcej)
 •   Brak ofert
  Okręty podwodne zamiast drakkarów, karabiny zamiast toporów. Jest rok 1940. Zanosi się na kolejną, wielką wojnę. Nie wywołają jej ani targane wewnętrznymi konfliktami Niemcy, ani Rosja po rewolucji stłumionej przez siły interwencyjne.... (więcej)
 • od 5.39 zł Brak ofert
  Minibook 10. Ze świata, zawiera następujące reportaże: - „Moienzi Nzadi, u wrót Konga: - Tadeusza Dębickiego - „Podróż do Indii” – Ferdynanda Goetela - „Bombardowanie Madrytu” – Ksawerego Pruszyńskiego - „Mord na placu... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: