Temat: reporter wojenny

Znaleziono: 22 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • Autorzy: Bolesław Prus, Edward Słoński, Maria Helena Szpyrkówna, Ferdynand Ossendowski, Wanda Mazanowska, Zdzisław Kleszczyński, O.P. [dziennikarz „Tajnego Detektywa”], Helena Boguszewska, Stefania Zahorska, Bernard Singer, Arkady... (więcej)
 • od 41.09 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  Antologia to hołd złożony polskiej szkole reportażu, zbiór prezentujący jej najlepszych twórców, tych najsławniejszych i tych niesłusznie zapomnianych, a wspólnie tworzących reporterską historię XX wieku. Na dwa tomy zebrane przez... (więcej)
 • od 23.64zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2018-09-18
  Reportaż wojenny z wnętrza kobiecego świata On był ciągle w drodze, w centrum krwawych wydarzeń. Spotykał się z wojskowymi dowódcami, mordercami i lokalnymi watażkami. Kolekcjonował pamiątki od nich, a po powrocie do kraju otrzymywał... (więcej)
 • -18% Fotografka
  od 27.66 zł Brak ofert - premiera: 2021-05-04
  Uhonorowany najważniejszą włoską nagrodą literacką portret Gerdy Taro - kobiety, która fotografowała wojnę. Była jedną z pionierek fotografii wojennej i pierwszą fotoreporterką, która zginęła na froncie. Pogrzeb Gerdy Taro odbył... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 28.49 zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2020-01-29
  Zawód reportera wojennego wciąż pozostaje domeną mężczyzn. Mało jest kobiet, które pokazują wojnę na pierwszej linii frontu. Ćpuny wojny to opowieść polskiej reporterki, która przedstawia życie codzienne kobiety korespondenta... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 29.18 zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2020-03-25
  Prace nad „Mirażem” Andrzej Meller kończył w ogarniętej wojennym chaosem Libii. Z wyprawy do Azji na szczęście wrócił cały. Tylko raz złamano mu nos – w Ho Chi Minh, kiedy odmówił skorzystania z usług lokalnych prostytutek. Poza... (więcej)
 • od 32.40 zł Brak ofert
  „W reporterskim zdaniu widać świat w soczewce. Wszystko nabiera wtedy sensu. To przywilej, który wyróżnia reportaż spośród gatunków dziennikarstwa i pozwala temu wynalazkowi sprzed prawie stu lat (...) trwać i konkurować z nowoczesnymi,... (więcej)
 • od 31.99 zł Brak ofert - premiera: 2017-06-27
  Kate Rafter jest odnoszącą sukcesy reporterką wojenną. Ona jest tą silną. Tą, która uciekła z Herne Bay i od wspomnień, które wiążą się z tym miejscem. Jej siostra Sally tego nie zrobiła. Zamiast uciec, pije alkohol. Ale kiedy umiera... (więcej)
 • od 30.00 zł Brak ofert
  Joris Luyendijk pracował przez pięć lat jako korespondent na Bliskim Wschodzie. Prze ten czas udało mu się porozmawiać z najrozmaitszymi ludźmi: terrorystami, wyrostkami rzucającymi kamieniami, kierowcami taksówek, profesorami... (więcej)
 •   Brak ofert
  Okręty podwodne zamiast drakkarów, karabiny zamiast toporów. Jest rok 1940. Zanosi się na kolejną, wielką wojnę. Nie wywołają jej ani targane wewnętrznymi konfliktami Niemcy, ani Rosja po rewolucji stłumionej przez siły interwencyjne.... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 27.72 zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2022-06-14
  Roberto Mayo to reporter, który w ciągu swojej kariery dziennikarskiej zwiedził wszystkie najważniejsze fronty świata. Razem z Tobiasem Hope'em – zawodowo fotografem, a prywatnie przyjacielem – przeżywają przygody, których nie... (więcej)
 • od 22.39zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2017-05-10
  Niezwykła, oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o kobietach, które miały odwagę złamać obowiązujące reguły i stanąć na wojennym froncie.Francja, 1944 rok. Dwie młode reporterki Liv i Harper zostają wysłane do Normandii jako... (więcej)
 • od 5.39 zł Brak ofert
  Minibook 10. Ze świata, zawiera następujące reportaże: - „Moienzi Nzadi, u wrót Konga: - Tadeusza Dębickiego - „Podróż do Indii” – Ferdynanda Goetela - „Bombardowanie Madrytu” – Ksawerego Pruszyńskiego - „Mord na placu... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 24.64 zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2013-09-02
  Romantyczna opowieść o niezrealizowanych planach, tęsknocie i o tym, że wieczna miłość istnieje naprawdę.  Anna, jako korespondentka ogólnopolskiej gazety, wyjeżdża do Chorwacji, by relacjonować wojnę bałkańską. Jest mężatką,... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 30.03 zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2017-04-13
  Historia polskich służb specjalnych w okresie międzywojennym cieszy się dużą popularnością wśród badaczy i czytelników. Najczęściej jednak autorzy koncentrują się na historii służb wywiadu lub rozpatrują działalność... (więcej)
 • od 24.69 zł Brak ofert
  Książka przedstawia kulisy pracy polskich korespondentów wojennych ‒ Marii Wiernikowskiej, Jacka Czarneckiego, fotoreportera Krzysztofa Millera, Wojciecha Jagielskiego, Wiktora Batera, Miłady Jędrysik, Radosława Kietlińskiego, Waldemara... (więcej)
 • od 21.52 zł Brak ofert
    „Problem w tym, że kamera patrzy zawsze w jedną stronę. Na bohaterów wojny – uchodźców, osierocone dzieci, rannych cywili, pijanych żołnierzy. Reporter staje się bohaterem reportażu dopiero wtedy, gdy zginie. Po drugiej stronie... (więcej)
 • od 24.90 zł Brak ofert
  Żona jednego z najważniejszych polskich reporterów w przejmującej opowieści o losie korespondenta.Caroline i Adam Matyasowie po kolejnej reporterskiej wyprawie zatrzymują się w Delhi. Tam właśnie poznają historię francuskiego... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 26.65 zobacz oferty z 5 księgarni
  BYŁYŚMYWIDZIAŁYŚMYOPOWIEDZIAŁYŚMY Trzy kobiety, trzy historie, jedna wojna. Wietnam. Cierpienie, łzy, strach, zniszczenie, ból. I one, które jako pierwsze pokazały prawdziwe oblicze wojny. Pionierki, które nie bały się kul, bomb,... (więcej)
 • od 31.92 zł Brak ofert
  Wojna uzależnia i fascynuje Oscar Wendell, głodny sławy korespondent trafia w sam środek podziemnej walki między dwoma mocarstwami w kopalniach metali rzadkich w Kazachstanie. Oscar odkrywa, że w podziemiach, oprócz regularnego wojska, u... (więcej)
 • od 24.75 zł Brak ofert - premiera: 2013-08-07
  Mitch Coltrane jest fotografem; jako fotoreporter pracuje w najgorętszych rejonach globu. W Bośni udaje mu się zrobić zdjęcia Dragana Ilkovicia – serbskiego komendanta ściganego za czystki etniczne – podczas likwidacji masowego grobu... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 25.87 zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2021-02-15
  "Chorwackie powroty" to druga część debiutanckiej powieści Anny Karpińskiej "Chorwacka przystań". Po dziesięciu latach autorka wróciła do swojej bohaterki Any, polskiej dziennikarki, która w czasie wojny bałkańskiej pokochała... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: