Temat: stereotypy narodowe

Znaleziono: 25 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 20.99zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2017-11-08
  Dlaczego właściwie Polacy nienawidzą siebie nawzajem?Za co Polacy nie znoszą swojej ojczyzny i innych Polaków? Fatalną opinię o Polakach mieli Piłsudski i Dmowski, Norwid i Krasiński. Lista negatywnych cech przypisywanych Polakom...(więcej)
 • od 17.90zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2012-08-22
  „Francuzi nienawidzili nas, nienawidzą i już zawsze będą nienawidzić." - powiedział Arthur Wellesley, pierwszy książę Wellington. Te słowa stały się mottem książki 1000 lat wkurzania Francuzów Stephena Clarke'a, autora serii...(więcej)
 • -23% Dojczland
  od 15.32zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2014-09-24
  "Osnowa fabularna tej książeczki - śmiesznej, a zarazem melancholijnej - jest prosta: od kilkunastu lat Andrzej Stasiuk jako pisarz odbywa tury objazdowe po krajach niemieckojęzycznych. Czyta, odpowiada na pytania, wraca do hotelu, rano wsiada w...(więcej)
 • od 21.98 zł Brak ofert
  Markus Flohr, student z Hamburga, wyjeżdża na rok do Jerozolimy. Już pierwsza jazda taksówką i przyjazd do miasta okazują się być sporym wyzwaniem dla syna północnoniemieckiego pastora. Ale na tym nie koniec. Chłopak musi nauczyć się...(więcej)
 • od 31.90 zł Brak ofert
  W 1867 roku prapradziad Lisy See przybył do Ameryki, gdzie sprzedawał ziołowe mikstury robotnikom-imigrantom, traktowanym niewiele lepiej od niewolników. Jego syn Fong See stworzył imperium handlowe i ożenił się z białą kobietą - wbrew...(więcej)
 • od 21.50zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2015-09-30
  Do Polski nadciagają imigranci? Oni już tu są Oto historie zderzeń i zdziwień, historie w których “my” spotykamy “ich” Świetnie wykształcona Ukrainka sprzątająca polski bazar. Turek, który przywiózł Polsce kebab i w...(więcej)
 • od 15.92 zł Brak ofert - premiera: 2015-09-23
  Droga do Tarvisio to powieść drogi, tyle że nie w amerykańskim, ale w polskim stylu. W życiu nie można być niczego pewnym – pokazuje przypadek bohatera Drogi do Tarvisio. To ironiczna, a zarazem gorzka opowieść o Polaku, który...(więcej)
 • Ta książka nie powstałaby, gdyby Eustachy Rylski nie napisał do premiera Donalda Tuska e-maila z diagnozą naszego państwa: rozchwianego, neurotycznego, represyjnego wobec jednostki i rejterującego przed tłumem. List wrócił do niego bez...(więcej)
 • od 18.25zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2015-12-11
  Autor stawia pytanie o rolę stereotypu narodowego polskiej szlachty, funkcjonującego w kulturze niemieckiej od XVIII wieku oraz o sposoby i motywy jego instrumentalizacji w walce politycznej w Wiedniu u schyłku XIX wieku. Te rozważania prowadzą...(więcej)
 • To opowieść o nieudanej próbie emigracji. Monika Richardson, gospodyni popularnego programu „Europa da się lubić” wiele lat mieszkała w Wielkiej Brytanii. Założyła tam rodzinę z mężem Anglikiem, z całych sił starała się...(więcej)
 • od 27.90 zł Brak ofert
  Steffen Möller, były gastarbeiter i rolnik w serialu „M jak Miłość”, powraca po latach do Niemiec, gdzie robi błyskotliwą karierę jako konsultant emigracyjny. Podczas kilkuset występów kabaretowych wskazuje swoim rodakom, jak dotrzeć...(więcej)
 • od 26.91 zł Brak ofert
  Książka, która wywołała w Niemczech falę dyskusji. Autorka, trzydziestodwuletnia Polka, od dziesięciu lat sprząta, oczywiście „na czarno”, tamtejsze domy. I ma wiele do powiedzenia, m.in. o stosunku swoich pracodawców do siebie oraz o...(więcej)
 • od 14.88zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2014-09-24
  "(...) Polacy kradną samochody i brylanty, zawożą łup do swoich `półdzikich miast`. Niemcy robią wszystko, co im się każe. Chirurg rozmyśla nad tym, jak `dziwny jest świat, Wschód potrzebuje rzeczy a Zachód krwi`. (...) Jak na farsę...(więcej)
 • od 9.05zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2015-09-21
  Z historii prasy „Wiadomości różne Cudzoziemskie” jako przykład rozwoju gazet seryjnych w Polsce na przełomie XVII i XVIII wieku to praca poświęcona analizie fenomenu dziennikarskiego, jakim były tytułowe „Wiadomości różne...(więcej)
 • -20% Ukrainka
  od 22.32 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-08
      Współczesna Warszawa. Do miasta przybywają tym samym pociągiem dwie kobiety, Iwanka Matwijenko i Zofia Wolska. Iwanka jest młodą wiolonczelistką z Ukrainy, w Polsce chce zarobić na dom, który dzielić ma z Mykołą, także muzykiem....(więcej)
 • -10% Agrafka
  od 13.40 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  Stylizowane meble, nowa terenówka co trzy lata, markowe ubrania na każdy sezon, dwupoziomowy apartament i na deser wakacje, do tego podziw bliskich, szacun sąsiadów i zazdrość kumpli z Naszej Klasy. Nawet tych, których się ledwo pamięta......(więcej)
 • od 6.30 zł Brak ofert
  Dla Tomasza Kwaśniewskiego nie ma złych pytań. Są tylko pytania, na które wstydzimy się odpowiedzieć. Zadaniem reportera jest przełamać wstyd bohatera i wydobyć odpowiedź. Kwaśniewskiemu udaje się to doskonale. Słucha wyznań...(więcej)
 • od 22.39 zł Brak ofert - premiera: 2015-05-20
  Woda różana i chleb na sodzie to kontynuacja bestsellerowej Zupy z granatów. Powieść o trzech siostrach, dwóch krajach – i mowie smaków. Siostry Aminpur, trzy Iranki, przez niektórych mieszkańców Ballinacroagh wciąż uważane są za...(więcej)
 • od 4.07zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2019-07-04
  Dobry żart tynfa wart! To prawda, jeśli tylko umiemy żartować i śmiać się nie tylko z innych. Wtedy anegdota staje się doskonałym lekarstwem na smutek, świadectwem daru obserwacji i zdrowego podejścia do życia. Słowianie nie mają...(więcej)
 • od 4.07zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2019-07-04
  Dobry żart tynfa wart! To prawda, jeśli tylko umiemy żartować i śmiać się nie tylko z innych. Wtedy anegdota staje się doskonałym lekarstwem na smutek, świadectwem daru obserwacji i zdrowego podejścia do życia. Słowianie nie mają...(więcej)
 • od 4.07zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2019-07-04
  Dobry żart tynfa wart! To prawda, jeśli tylko umiemy żartować i śmiać się nie tylko z innych. Wtedy anegdota staje się doskonałym lekarstwem na smutek, świadectwem daru obserwacji i zdrowego podejścia do życia. Słowianie nie mają...(więcej)
 • Po licznych pracach teoretycznych pojawia się opracowanie wspomagające praktykę edukacji wielo- i międzykulturowej. […] Redaktorzy tomu zadbali o adekwatne do zamieszczonych scenariuszy zajęć wsparcie teoretyczne obejmujące istotne dla...(więcej)
 • od 22.27zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2007-01-01
    Pierwsza książka Stephena Clarke’a, Merde! Rok w Paryżu, błyskawicznie stała się bestsellerem na całym świecie, również w Polsce osiągając ogromny sukces. Teraz do rąk polskich czytelników trafia druga część przygód...(więcej)
 • od 18.92zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2008-01-01
    Jak rozmawiać ze ślimakiem. Dziesięć przykazań, które pomogą Ci zrozumieć Francuzów. Jak zostać dobrze obsłużonym (albo w ogóle obsłużonym) w paryskiej restauracji? Jak prowadzić negocjacje biznesowe i jak romansować z...(więcej)
 •   Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  „Moja amerykańska przyjaciółka przyjeżdża do Rzymu na trzy miesiące.  Skontaktuje się z tobą. Jest pisarką. Nazywa się Elizabeth Gilbert”. LUCA SPAGHETTI urodził się w Rzymie w roku 1970 i naprawdę tak się nazywa. We...(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: