Temat: subkontynent indyjski

Znaleziono: 26 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 27.93zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2017-10-09
  Misternie spleciona opowieść, cechująca się zdumiewającą siłą i oryginalnością, jednocześnie historia miłosna i prowokacja Ministerstwo niezrównanego szczęścia zabiera nas w wieloletnią podróż po indyjskim subkontynencie, ale... (więcej)
 • Sartadź Singh najlepsze lata ma już za sobą. Jest czterdziestokilkuletnim rozwiedzionym policjantem, cynicznym, bez perspektyw zawodowego rozwoju. Jednak gdy dowiaduje się, że w mieście przebywa jeden z najbardziej nieuchwytnych przywódców... (więcej)
 • -44% Annapurna
  od 17.90zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2018-01-10
  Przekraczając nasze ograniczenia, sięgając poza granice ludzkiego świata, poznaliśmy coś z jego prawdziwego piękna. W najgorszych chwilach udręki wydawało mi się, że odkryłem głębokie znaczenie istnienia, którego dotychczas nie... (więcej)
 • od 20.88zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-03-03
  Żywy i barwny obraz Delhi, będący efektem sześciu lat badań jakie autor prowadził mieszkając w Indiach. Wielu obecnych mieszkańców Delhi to uchodźcy z czasów podziału na Indie i Pakistan lub ich potomkowie, oraz inny... (więcej)
 • od 27.93zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2017-11-22
  Triumfalny powrót Rushdiego do powieści realistycznej! Akcja Złotego domu Goldenów rozpoczyna się w dniu inauguracji prezydentury Baracka Obamy – w Nowym Jorku osiedla się tajemniczy cudzoziemiec, miliarder Neron Golden. Razem z... (więcej)
 • od 20.88zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-11-17
  William Dalrymple, autor niemal magicznego opisu Indii zawartego w „Mieście dżinów”, powraca na subkontynent w serii znakomitych esejów. Na kartach książki znajdziemy 15-letnie partyzantki i królowe-wdowy, huczne zabawy na ulicach... (więcej)
 • od 26.91 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  "Dziewięć osób, dziewięć ścieżek życia. Każda wiodąca przez inne doświadczenia religijne, każda niosąca niezapomnianą opowieść. Od rytualnej śmierci głodowej do tajemniczych praktyk tantrycznych, od boga wcielającego się w... (więcej)
 • od 23.04 zł Brak ofert - premiera: 2015-03-13
  Monisha Rajesh, brytyjska dziennikarka indyjskiego pochodzenia, wyrusza do kraju swoich przodków i 80 pociągami przemierza Półwysep Indyjski wzdłuż i wszerz. Liczy na przygodę niczym z powieści Juliusza Verne’a. Kobieta podróżuje... (więcej)
 • od 29.61 zł Brak ofert
  Gdy zginął Velupillai Prabhakaran, przywódca Tamilskich Tygrysów, południową część Sri Lanki ogarnęła euforia. Ludzie tańczyli na ulicach, wybuchały petardy, przechodnie machali lankijskimi flagami, państwowa telewizja przerwała... (więcej)
 • od 22.11 zł Brak ofert - premiera: 2015-03-01
  Maciej Wesołowski, reporter związany z National Geographic i Dużym Formatem Gazety Wyborczej, przemierza subkontynent, szukając odpowiedzi na pytanie: kim jest współczesny Hindus? W Waranasi godzinami podgląda ceremonie palenia zwłok, w... (więcej)
 • od 21.71 zł Brak ofert - premiera: 2016-02-03
  Zabawna i poruszająca opowieść o grupce brytyjskich emerytów z zupełnie różnymi życiowymi doświadczeniami, którzy ulegają reklamie indyjskiego hotelu i postanawiają wyjechać by urzeczywistnić wizje sielankowego życia... (więcej)
 • -26% Koh-i-Noor
  29 marca 1849 roku dziesięcioletni maharadża Pendżabu został wprowadzony do sali tronowej Pałacu Luster we wspaniałym forcie Lahaur. Tam w czasie publicznej ceremonii, wystraszony, ale zachowujący godność chłopiec, formalnie przekazał... (więcej)
 • od 14.25zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2014-09-24
  Podróżując przez kolejne indyjskie metropolie - Bombaj, Madras, Kalkutę i Delhi - Naipaul tworzy mieniący się niczym w kalejdoskopie, wielopłaszczyznowy obraz tego niezwykłego kraju, pędzącego ku zmianom, a jednocześnie zatrzymanego w... (więcej)
 • od 32.00 zł Brak ofert - premiera: 2014-10-08
  Indie, 1975 rok. Premier Indira Gandhi wprowadza stan wyjątkowy. Tego samego dnia w wielkim mieście przecinają się ścieżki czterdziestoletniej wdowy, dwóch krawców i zagubionego studenta z prowincji. Wkrótce... (więcej)
 • od 34.40 zł Brak ofert - premiera: 2014-03-12
  Magiczna opowieść o zakazanej miłości, rodzinnych dramatach i tajemniczym dziedzictwie przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Czarująca, obdarzona niezwykłą intuicją Savitri wychowuje się wśród służby w angielskim domu w... (więcej)
 • od 17.93zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2012-10-17
  Bardzo emocjonalna i doskonale napisana „Ucieczka z krainy wiecznego śniegu” to saga o niedoświadczonym przywódcy przyodzianym w ciążące mu mnisie szaty, który zmuszony uciekać ku wolności odkrywa, że od jego przetrwania zależy los... (więcej)
 • od 25.11 zł Brak ofert - premiera: 2014-03-05
  Arundhati Roy, pisarka zaangażowana społecznie i politycznie, autorka głośnej powieści Bóg rzeczy małych, bezlitośnie rozprawia się z wyidealizowanymi wyobrażeniami na temat Indii. Poddaje ostrej krytyce funkcjonowanie państwa,... (więcej)
 • od 25.01 zł Brak ofert
  Jedna z pięciu powieści, które znalazły się w ścisłym finale konkursu Man Booker Prize. Fascynująca lektura dla wszystkich czytelników gotowych wysłuchać zupełnie nowego głosu w debacie po atakach na WTC. Pakistańskie miasto,... (więcej)
 • od 25.11 zł Brak ofert - premiera: 2014-01-08
  Historia Różowego Gangu to inspirująca opowieść o odwadze kobiet, ich przebudzeniu i sprzeciwie. Jak boginie z tysiącletnich mitów, Hinduski walczą dziś z demonami - przemocą, korupcją, dyskryminacją. Ich determinacja i bambusowe kije... (więcej)
 • od 22.88zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2017-06-14
  Nie pozwoliła, by islam zniszczył jej marzenia. „Nazywam się Maria Toorpakai Wazir. Pochodzę z jednej z najbardziej niebezpiecznych części Pakistanu. Mój dom to siedziba talibów. Kobiety wiodą tu bardzo nieszczęśliwe... (więcej)
 • od 19.60zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2013-10-16
  Egipt to zdumiewające miejsce, gdzie przeszłość uparcie wdziera się w teraźniejszość. Życie codzienne jest kolażem dziejów następujących po sobie cywilizacji wraz z ich wspaniałościami i niepokojami. Jego gorące piaski zachowały... (więcej)
 • od 21.28 zł Brak ofert - premiera: 2013-07-05
  Indyjski bestseller! Prawdziwa opowieść o wyjątkowej kobiecie, o jej sile, odwadze i determinacji. Gdy Baby Halder była jeszcze bardzo młoda, matka pozostawiła ją pod opieką okrutnego ojca. Kiedy miała dwanaście lat, została wydana za... (więcej)
 • od 25.92 zł Brak ofert
  Historia pakistańskiej dziewczyny, która z narażeniem życia walczy o prawa kobiet i ich dostęp do edukacji. Gdy talibowie przejęli kontrolę nad doliną Swat w Pakistanie, jedna dziewczynka odważyła się im sprzeciwić. Malala Yousafzai... (więcej)
 • od 27.99 zł Brak ofert
  Akcja powieści toczy się w czasie upalnego lata w Lahore i przedstawia upadek Daru Shezada, młodszego bankiera ze skłonnościami do haszyszu i żartów. Jego poczucie niepewności wzrasta, kiedy ze Stanów wraca przyjaciel z dzieciństwa i... (więcej)
 • od 23.70 zł Brak ofert - premiera: 2015-02-03
  Chłopiec znany pod imieniem Tor Baz — Czarny Sokół — wędruje po zamieszkane przez plemiona Pasztunów obszary Pakistanu, Iranu i Afganistanu. Spotyka mężczyzn, którzy walczą pod różnymi sztandarami, i kobiety, które mogą... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: