Temat: wiejska społeczność

Znaleziono: 13 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 17.43zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2013-05-24
  Nowa powieść Olgi Tokarczuk! Thriller moralny, który do ostatniej strony trzyma w napięciu. Akcja rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej. Główną bohaterką jest Janina Duszejko – kiedyś inżynier mostów, dziś wiejska... (więcej)
 • -37% Zadry
  od 18.90zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-09-27
  Dramatyczne losy ludzi wplątanych w tryby powojennej historii Zadry to saga opowiadająca o losach trzech rodzin przybywających na Pomorze Zachodnie z różnych stron Polski. W tym dzikim miejscu bohaterowie usiłują na nowo ułożyć sobie... (więcej)
 • od 18.99zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-10-20
  Związek Radziecki w czasie zimnej wojny, oraz zwykli mieszkańcy tych ziem widziani oczyma zachodniego podróżnika. Książka jest połączeniem pasjonującego reportażu i sugestywnego albumu, autorstwa amerykańskiego powieściopisarza i... (więcej)
 • od 13.99 zł Brak ofert
  Zmęczona miejską gonitwą Agatha Raisin zamyka dochodową firmę w Londynie i przechodzi na wcześniejszą emeryturę, żeby zasmakować spokojnego życia w cichej wiosce Carsely.Znudzona, samotna, przyzwyczajona do sukcesów i uznania,... (więcej)
 • od 35.90 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  W Wiśniowym Dworku, gdzieś pod litewską granicą mieszka Danusia. Jest nauczycielką w wiejskiej szkole i nie wyobraża sobie życia w wielkim mieście, pełnym spieszących się ludzi. Na warszawskim Mokotowie, niedaleko parku Morskie Oko,... (więcej)
 • W naszym społecznym mini-przewodniku miesięcznika "Znak" przyglądamy się polskiej wsi. Zastanawiamy się, jak zmieniało się jej oblicze w czasie powojennych przemian oraz jak funkcjonowała w polskiej myśli politycznej.... (więcej)
 • "Kultura chłopska dożyła swojego kresu. Wieś nadal może jednak stanowić nieprzebrane i niezwykle żywe źródło inspiracji, o czym świadczy twórczość autorów, którzy literacko czerpiąc z doświadczenia życia na prowincji, nasycają... (więcej)
 • od 1.99zobacz oferty z 20 księgarni - premiera: 2014-11-21
  [color=rgb(0, 0, 0)][font='czcionka tekstu podstawowego']Fascynujący obraz życia małej społeczności na wyspie Falster. Trzon powieści stanowi kreacja femme fatale; typowa dla prozy przełomu modernistycznego postać kobiety skłonnej do zła,... (więcej)
 • od 4.46zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2013-09-12
  Maria Konopnicka jest przykładem pisarki, która swą twórczością chciała zwrócił uwagę społeczeństwa na nękające je problemy. Pisała utwory dla dzieci i znaczną część twórczości poświęciła młodzieży.... (więcej)
 • od 16.73zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2013-05-24
  Ciepła opowieść o kobiecie, której przeszłość zgotowała najwspanialszą niespodziankę - pomogła odnaleźć własne miejsce na ziemi. To historia, o której pomyślisz: chciałabym, żeby była moja... Kwilące niemowlę, ukryte pod... (więcej)
 • od 13.99 zł Brak ofert
  Agatha Raisin wciąż jeszcze nie przywykła do spokojnego życia na wsi. W dodatku przystojny sąsiad, James Lacey, pozostaje nieczuły na jej wdzięki. Na szczęście do miasteczka przybywa młody i bardzo atrakcyjny weterynarz. Aby nawiązać z... (więcej)
 • od 13.99 zł Brak ofert
  Gdy w przytulnym Carsely pojawia się nowa mieszkanka, od razu staje się obiektem adoracji przystojnego sąsiada Agathy, Jamesa Laceya. Nic dziwnego, Mary Fortune jest bowiem nie tylko piękna, ale także utalentowana w każdej dziedzinie –... (więcej)
 • od 21.53zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2013-05-24
  Powieść o metamorfozie kobiety obciążonej bolesną i tajemniczą historią. Karola jest Polką mieszkającą od wielu lat za granicą. Nękana migrenami poszukuje spokojnego miejsca, gdzie może podleczyć się i uspokoić. Od koleżanki z... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: