Temat: wioska

Znaleziono: 14 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 26.93zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2022-03-16
  W prologu do powieści Ulica Nadbrzeżna John Steinbeck pisze, jak trudne, niemal niemożliwe jest przekształcenie krajobrazu i ludzi w literaturę. Lamornie Ash, której imię pochodzi od nazwy jednej z kornwalijskich zatok i której matka... (więcej)
 • od 14.40zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2022-04-27
  Z muszli, którą znalazł mały chłopiec na chilijskiej plaży na samym południu świata dobiega głos pełen mądrości i przywołujący wspomnienia. To głos białego wieloryba, mitycznego zwierzęcia, które przez całe dekady trzymało straż... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 24.12 zobacz oferty z 6 księgarni
  Miłość, która wykracza poza granice, znajduje się u podstaw tego, co nazywamy „przyjaźnią społeczną”. Gdy miłość ta jest autentyczna, wówczas przyjaźń w obrębie społeczeństwa umożliwia prawdziwą powszechną... (więcej)
 • od 24.50 zł Brak ofert
  Praca doktorska Kaliny Kukiełko-Rogozińskiej „Między nauką a sztuką. Teoria i praktyka artystyczna w ujęciu Marshalla McLuhana” została wyróżniona II nagrodą oraz rekomendacją do wydania pracy nakładem Narodowego Centrum Kultury w IX... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 3.71 zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2021-10-28
  Wśród rybaków mewy nazywa się mjewami. Ptaki te najczęściej żyją w większych lub mniejszych stadach. Wspólnie łatwiej jest im polować i spędzać czas nad morskim brzegiem. Jeśli jakaś mewa pojawia się samotnie, najprawdopodobniej... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 3.71 zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2021-10-28
  W jednej z nadmorskich miejscowości żył rybak, który wychowywał czternaścioro dzieci. Jak można się domyślać, nie było to łatwe zadanie. Starsze dzieci pomagały w utrzymaniu rodziny, a młodsze zajmowały się sobą nawzajem. Wśród... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 3.71 zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2021-10-28
  Zelint w języku rybaków oznacza fokę. Zwierzęta te nie są stałymi bywalczyniami polskiego Bałtyku. Pokazują się od czasu do czasu. Stanowią cenny łup dla rybaków, którzy mogą nie tylko sprzedać ich skóry, ale także zyskać... (więcej)
 • -22% Zolojka
  od 23.30zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2022-09-21
  Jadwiga Etta, przezywana Zolojką, jest córką gospodarza w Jastarni. Dziewczyna czuje się rybaczką i najbardziej lubi wypływać w morze. Przez większość czasu pomaga jednak matce w gotowaniu i obsługiwaniu letników. Jej przyjaźń z... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 3.71 zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2021-12-27
  W nadmorskiej miejscowości trwa wielkie poruszenie. To barki wracają z dwutygodniowego połowu u angielskich brzegów. Największy przypływ pędzi je ku normandzkiej przystani. Ci, którzy wybiegli im na powitanie, wykrzykują z lądu ich nazwy:... (więcej)
 • -7% Do ziemi
  najtaniej w ciągu 30 dni - od 3.71 zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2022-02-14
  Krążące nisko jaskółki zwiastowały, że wydarzy się coś złego. Niedługo po widowiskowym wschodzie słońca nad morzem na horyzoncie majaczy widmo statku. To niecodzienny widok w środku tygodnia. Rybacy powracają zawsze w niedzielę.... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 3.71 zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2021-11-30
  Opis podróży, która rozpoczyna się w Ronchi. Niezwykłe krajobrazy i bujna przyroda kontrastują z ubóstwem tutejszych rybaków, każdego dnia walczących o przetrwanie. Społeczność rybacka kontrastuje także z zamożnymi ludźmi, którzy... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 3.71 zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2021-11-16
  Opis rybackiej społeczności, handlarzy i ludzi morza, którzy przez lata pracowicie zarabiali na chleb. Utwór jest także refleksją nad upływającym czasem i zmianami, które nieuchronnie przynosi on... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 3.71 zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2021-11-30
  Sceny z życia ludzi zamieszkałych w osadzie położonej w Normandii. Połowy i magnetyzm morza łączą się z opowieścią o sieciarkach, ich ciężkiej pracy i dramatycznej starości, która nadchodzi, gdy nie mają one już sił, by wiązać... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 2.99 zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2021-11-30
  Utwór portretuje żony i matki rybaków normandzkich, pracowite, gospodarne oraz skupione przede wszystkim na pieniądzach. Zamożność kształtuje rangę kobiety przynależnej do tej rybackiej społeczności, a stosunek żon do mężów... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: