Temat: wojna w afganistanie

Znaleziono: 48 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 28,30zobacz oferty z 15 księgarni - premiera: 2016-06-01
  Szokująca diagnoza metod i skutków działania międzynarodowych organizacji humanitarnych. Ta rzetelna książka odsłaniająca kulisy przemysłu pomocowego dowodzi, że tak zwana pomoc humanitarna ma z humanitaryzmem niewiele...(więcej)
 • od 29,04zobacz oferty z 16 księgarni - premiera: 2015-08-04
  Oddziały radzieckie przez dziesięć lat „udzielały narodowi afgańskiemu braterskiej pomocy”. Od 1979 do 1989 roku życie straciło co najmniej kilkaset tysięcy Afgańczyków, a kilkadziesiąt tysięcy radzieckich żołnierzy...(więcej)
 • -32% Komandos
  od 22,90zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2018-07-18
  To ja zastrzeliłem bin Ladena! Poruszająca i realistyczna relacja Roberta O’Neilla, komandosa Navy SEAL, który ma na koncie ponad czterysta akcji, w tym uratowanie Marcusa Luttrella (jedynego żołnierza SEAL ocalałego po afgańskiej...(więcej)
 • Od chwili, gdy porucznik Jan Koller ląduje w Afganistanie, wszystko wydaje się nie takie, jak trzeba. Pierwszym Samodzielnym Batalionem Rozpoznawczym dowodzi idiota, a oficerowie, których Kollerowi kazano aresztować, należą do najbardziej...(więcej)
 • -22% W Azji
  od 24,85 zł Brak ofert - premiera: 2013-12-18
  Teksty legendarnego włoskiego dziennikarza, korespondenta niemieckiego tygodnika „Der Spiegel”, pisane na przestrzeni dwudziestu pięciu lat w Japonii, Kambodży, Laosie, Chinach, Indiach i Pakistanie – oto książka „W Azji”. Terzani po...(więcej)
 • „O misji w Afganistanie opowiada kilkudziesięciu świadków opisywanych wydarzeń, specjalsów służących w Task Force-50. Dzięki tej książce na tajne operacje można spojrzeć oczami ludzi z jednego z najbardziej elitarnych oddziałów...(więcej)
 • od 36,50 zł Brak ofert
  „Nigdy nie spotkałem nikogo z »branży«, kto fascynowałby się literaturą szpiegowską – mówił John Scarlett, były C, czyli szef brytyjskiego wywiadu MI6. –W końcu prawdziwa robota jest o wiele bardziej interesująca”. Ta historia...(więcej)
 • -16% #Wawskie14
  od 29,19zobacz oferty z 24 księgarni - premiera: 2017-09-27
  Warszawa, rok 2014. Niemcy od kilku lat okupują polską stolicę. Po ulicach krążą patrole, a akty terroru i brutalne represje na obywatelach miasta stały się codziennością. Cały zachodni świat nie robi nic, by wyrwać Polskę z rąk...(więcej)
 • od 28,79 zł Brak ofert - premiera: 2014-10-09
  Książka przedstawia dzieje i najsłynniejsze operacje bojowe, przeprowadzone przez najbardziej chyba kontrowersyjną formację militarną naszych czasów – okrytą nimbem tajemnicy jednostkę Blackwater. Jej historię opisał sam jej twórca,...(więcej)
 • od 26,91 zł Brak ofert
  Paul Grahame to współczesny bóg pola walki. Pomyli się o włos, a śmiercionośny cios z niebios dosięgnie jego własnych żołnierzy. Na szczęście Bommer podczas swojej półrocznej służby w Afganistanie nie mylił się, pomimo że bez...(więcej)
 • -16% Afganistan
  Piotr Langenfeld, dziennikarz i publicysta, przebywał dwukrotnie w Afganistanie w charakterze korespondenta wojennego, przydzielony do 10 Dywizji Górskiej oraz 25 Dywizji Piechoty. Jako jeden z nielicznych Polaków przemierzał z...(więcej)
 • -25% Partyzanci
  "Partyzanci"  to wgląd w dusze i umysły buntowników skrajnych, bo sięgających po krwawą przemoc. To opowieść o pięciu grupach rebeliantów z odległych, obcych sobie światów, ale kierujących się takim samym etosem. Co ich do tego...(więcej)
 • od 18,83zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2015-07-14
  Nowa, niezwykle interesująca książka Patricka Cockburna, jednego z najsławniejszych bliskowschodnich korespondentów, to analiza wydarzeń, które doprowadziły do przejęcia iracko-syryjskiego pogranicza przez bojowników...(więcej)
 •   „Prawda bywa bardziej niewiarygodna niż fikcja. A w rękach (…) Douga Stantona staje się wręcz hipnotyzująca (…). Dwunastu odważnych to pasjonujący kawał dziennikarstwa narracyjnego”. - Bruce Barcott, The New York Times Book...(więcej)
 • od 15,35zobacz oferty z 15 księgarni - premiera: 2015-11-25
  Wojny Czyngis-chana zmieniły historię Azji i Europy. Ten wielki wódz i władca zdołał zjednoczyć na poły dzikie plemiona mongolskie i dzięki wspaniałej organizacji, przy wsparciu chińskiej myśli technicznej, doprowadził do powstania...(więcej)
 • od 27,90 zł Brak ofert - premiera: 2013-10-28
  PILOT. MISJA. MASZYNA Poczuj się jak pilot najnowocześniejszego i najbardziej zabójczego śmigłowca na świecie „Niesamowita książka; w trakcie lektury czujesz się tak, jakbyś sam siedział w kokpicie” – Andy McNab Apache to...(więcej)
 • -45% Limbo
  od 17,59zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2015-10-21
  Interesujący i wnikliwy portret współczesnej kobiety, którym autorka potwierdza swoją literacką klasę. W wigilię Bożego Narodzenia do Ladispoli, małego miasteczka pod Rzymem, po długiej rehabilitacji przyjeżdża Manuela Paris,...(więcej)
 • (Nie)potrzebni, najnowsza powieść Marcina Ogdowskiego, to wojenny dramat i polityczny dreszczowiec w jednym.Misja ISAF w Afganistanie dobiega końca, a wraz z nią kilkunastoletnie zaangażowanie Wojska Polskiego w konflikty „na drugim...(więcej)
 • Książka „Wędrowanie po Wachanie” to nie tylko opowieść o górskich przygodach grupy przyjaciół na pograniczu Afganistanu i Tadżykistanu. Członkowie wyprawy, żartobliwie zwanej „geriatryczną”, stali się...(więcej)
 • AFGANISTAN, SIÓDMY ROK PANOWANIAAleksandra Wielkiego. W zapomnianej przez bogów krainie giną najdzielniejsi synowie Macedonii.ALEKSANDROS HO TRITOS HO MAKEDON 27 LIPCA 1880W trakcie drugiej wojny angielsko-afgańskiej, 66. pułk piechoty traci w...(więcej)
 • od 26,80 zł Brak ofert
  Mohamedou Ould Slahi urodził się w Mauretanii. W wieku 18 lat po uzyskaniu stypendium wyjechał z kraju na studia do Niemiec. Na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku przerwał naukę i udał się do Afganistanu, aby w oddziałach...(więcej)
 • od 25,02 zł Brak ofert - premiera: 2014-07-18
  Elsa Murphy wyrosła na ubogim przedmieściu Bostonu. Poruszona zdjęciami z Ruandy po śmierci matki postanawia  zostać pielęgniarką, by móc pomagać ludziom w tak rozpaczliwych sytuacjach. Odbywa praktykę na oddziale ratunkowym...(więcej)
 • od 27,53zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2017-02-01
  Fotoreporterka wojenna Lynsey Addario pisze o tym, jak nieustające poszukiwania prawdy w konfliktach XXI wieku ukształtowały jej życie. Z pasją dokumentuje nierzadko skrajne doświadczenia i złożone losy innych. To nie tylko jej praca, to...(więcej)
 • od 21,00 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  Rory Stewart postanowił wyruszyć piechotą przez Afganistan — w styczniu 2002 roku, tuż po inwazji amerykańskiej. Wkroczył na ziemię targaną konfliktami narodowościowymi, walkami frakcji i sporami ideologicznymi. Ziemię surową, groźną...(więcej)
 • od 21,60 zł Brak ofert - premiera: 2007-05-13
  Prochy świętych to pasjonująca historia pełnej niebezpieczeństw podróży przez Afganistan, jaką w czasie wojny odbył Radek Sikorski,  wtedy uchodźca polityczny z Polski, korespondent wojenny, a dzisiaj jeden z najlepiej znanych polityków,...(więcej)