Temat: wojna w afryce

Znaleziono: 41 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 25.56zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2016-03-16
  Artur Domosławski, autor najsłynniejszej na całym świecie biografii Kapuścińskiego, tym razem odmalowuje wielką panoramę globalnego Południa i zbiorowy portret ludzi wykluczonych, poniewieranych, przegranych, bez prawa głosu, bez... (więcej)
 • od 26.10zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-06-01
  Szokująca diagnoza metod i skutków działania międzynarodowych organizacji humanitarnych. Ta rzetelna książka odsłaniająca kulisy przemysłu pomocowego dowodzi, że tak zwana pomoc humanitarna ma z humanitaryzmem niewiele... (więcej)
 • od 29.26zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-12-14
  Z jednej strony kolonializm, głód, konflikty plemienne, epidemie i klęski naturalne, krzywdy wyrządzone przez białego człowieka. Z drugiej – safari, nieskażona natura, piękno krajobrazu i wieczne lato. Tyle stereotypy. A jaka Afryka jest... (więcej)
 • -13% Heban
  od 16.38zobacz oferty z 3 księgarni - premiera: 2017-11-14
  Koniec lat 50., Ryszard Kapuściński pierwszy raz staje na kontynencie afrykańskim. Po zderzeniu z Ghaną – palącym słońcem, „wilgotnym piekłem”, zapachem tropiku, gwarnym tłumem płynącym ulicami Akry – obserwuje z bliska przewroty... (więcej)
 • od 23.02zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2018-05-16
  Wyniszczona trwającą od dwudziestu pięciu lat wojną domową, sterroryzowana samobójczymi atakami terrorystycznymi, doświadczona klęską głodu Somalia od lat plasuje się w czołówce państw, w których panują najtrudniejsze warunki... (więcej)
 • od 25.33zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2015-10-20
  Sahara Zachodnia, ostatnia afrykańska kolonia i – jak mawiają sami Saharyjczycy – największe więzienie świata. Szesnaście lat wojny między partyzantami Frontu POLISARIO a wojskami marokańskimi i dwadzieścia pięć lat negocjacji nie... (więcej)
 • Laureat Nagrody Pulitzera Bestseller New York Timesa W pierwszym tomie swej monumentalnej trylogii o wyzwoleniu Europy w czasie II wojny światowej zdobywca Nagrody Pulitzera Rick Atkinson przedstawia porywającą opowieść o kampanii w Afryce... (więcej)
 • Bestseller New York Times „Wspaniała (…). Atkinson łączy niesamowicie wnikliwe badania naukowe ze świetnie uporządkowaną narracją; całość wieńczy przenikliwy i elegancki styl, stawiający tę książkę na równi z innymi wielkimi... (więcej)
 • od 27.57zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2014-04-14
  Napisana z narażeniem życia książka, która zszokowała cały cywilizowany świat. Obnaża cynizm wielkiej polityki, która pod płaszczykiem walki z terroryzmem prowadzi do równie potwornych zbrodni. Komandos zadał... (więcej)
 • od 28.80 zł Brak ofert - premiera: 2017-11-14
  „W Afryce nie szukałem przygód, nie polowałem na słonie i nie kopałem diamentów – pisze Kapuściński we wstępie. – Byłem korespondentem Polskiej Agencji Prasowej i miałem pisać o tym, co tam na miejscu zasłyszałem czy zobaczyłem,... (więcej)
 • od 30.49zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2017-04-19
  Rok 1938. Walter Redlich, żydowski adwokat spod Wrocławia, emigruje do Kenii, uciekając przed hitlerowskimi prześladowcami. Tuż przed wybuchem wojny dociera tam jego żona z pięcioletnią córeczką. Kraj, w którym przyjdzie im spędzić... (więcej)
 • -17% Mobutu
  od 38.27zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2019-01-01
    Biografia jednego z najsłynniejszych dyktatorów afrykańskich, zwanego „królem Zairu”. Przez trzydzieści dwa lata (1965‒1997) Mobutu rządził żelazną ręką Kongiem/Zairem. Przejął władzę pośród narastającego chaosu wojny... (więcej)
 • To najlepsza książka o Legii Cudzoziemskiej napisana przez Polaka. Autor cały czas spod swego białego kepi puszcza do czytelnika oko, a jego opowieść nawiązuje do konwencji wypracowanej niegdyś przez Aleksandra Dumasa oraz Jaroslava... (więcej)
 • Książka „W obronie innych” opisuje historię niezwykłej przemiany Sama Childersa, który z agresywnego bandyty stał się człowiekiem wiary, prowadzącym wojnę o ocalenie dzieci w jednym z najniebezpieczniejszych zakątków świata. Jego... (więcej)
 • od 23.10zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2014-12-11
  Dobiega już setki, ale codziennie można spotkać ją w tramwaju. I u dominikanów, na Mszy Świętej. Jej kalendarz jest zapełniony. Nikomu nie odmawia spotkania. Wiele osób chce jej słuchać. Dlaczego? Bo wystawia receptę na szczęśliwe... (więcej)
 • -10% Dandys
  od 28.40 zł Brak ofert
  Pewnego czerwcowego dnia 1901 roku dwóch młodych, eleganckich dżentelmenów przybywa do okazałego zamku w hrabstwie Wiltshire na południu Anglii. Jednym z nich jest lord Albert, który powraca ze studiów inżynierskich w Dreźnie, by zostać... (więcej)
 • od 26.91 zł Brak ofert - premiera: 2016-02-10
  Peter Godwin wspomina swoje dzieciństwo i młodość, które wraz z rodzina spędził w Rodezji. Odtwarza swoje życie na tle krwawych wydarzeń, które doprowadziły do przemiany Rodezji z Republikę Zimbabwe. Opowieść Godwina to... (więcej)
 • -21% Psy wojny
  od 26.81zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2019-07-04
  Jest tysiąc dziewięćset siedemdziesiąty rok. Badacz Jack Mulrooney znajduje olbrzymie złoża platyny wewnątrz Góry Kryształowej w afrykańskiej republice Zangaro, rządzonej przez dyktatora Jeana Kimbę. Gdy dowiaduje się o tym londyński... (więcej)
 • od 17.99 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  "Mały pasterz Zikiya dorasta bez ojca we wschodnim Kongu. Kiedy zaczyna studia, krwawy konflikt w Rwandzie przekracza granicę i Zikiya dowiaduje się, że jest Tutsi. Ze względu na swoje pochodzenie zostaje wciągnięty w afrykańską wojnę... (więcej)
 • od 18.81 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  Rewolucja tunezyjska, demonstracje w Maroku, Strefa Gazy czy wiosna arabska to tematy z pierwszych stron gazet na całym świecie. Za krzykliwymi nagłówkami skrywają się niezliczone tragedie będące wynikiem gwałtownych procesów politycznych... (więcej)
 • od 5.39 zł Brak ofert
  Minibook 10. Ze świata, zawiera następujące reportaże: - „Moienzi Nzadi, u wrót Konga: - Tadeusza Dębickiego - „Podróż do Indii” – Ferdynanda Goetela - „Bombardowanie Madrytu” – Ksawerego Pruszyńskiego - „Mord na placu... (więcej)
 • od 29.93 zł Brak ofert - premiera: 2012-03-28
  Wstrząsający obraz bratobójczych walk w Liberii, kulisy jednego z najbardziej groteskowych zamachów stanu, portret prawdziwej męskiej przyjaźni, a zarazem bezwzględnie uczciwe pytanie o etykę warsztatu reportera. Pewnego słonecznego... (więcej)
 • od 22.33zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-01-12
  Autor podróżniczej książki „Dziesięć bram świata” zjeździł niemal cały Trzeci Świat i przeżył dramatyczne chwile. Spośród setek miejsc i dziesiątek zapierających dech w piersiach przygód - wybrał  dziesięć, które wywarły... (więcej)
 • od 24.92 zł Brak ofert
  Afryka Południowa, rok 1870. Wojna zuluska daje początek rodzinnej waśni: serdeczna przyjaźń braci Courteneyów przeradza się w śmiertelną nienawiść. Sean opuszcza farmę. Po kilku latach jest najbogatszym człowiekiem w Johannesburgu. Ale... (więcej)
 • od 18.99zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2018-02-09
  Przerażająca historia dziewczynki porwanej przez islamskich terrorystów. Spokojne życie czternastoletniej Assiatou, dla której najważniejsza jest nauka, zostaje nagłe zburzone, gdy do jej miasta wdzierają się radykalni islamiści z... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: