Temat: współczesna klasa średnia

Znaleziono: 46 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 20.90zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2018-01-17
  Laureat Nagrody Bookera w 2016 roku!   „Niebywale śmieszna, wybornie obrazoburcza, zjadliwie inteligentna parodia naszej kultury”. The San Francisco Chronicle   Dzieło satyrycznego geniusza w szczytowej formie, kwestionuje niemal każdą... (więcej)
 • od 23.02zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-11-29
  Książka powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym Nie jest łatwo określić, kiedy zaczęła się ta dekada dekad, ta superdekada. Co ją charakteryzowało i sprawiło, że była taka bogata, radosna,... (więcej)
 • od 14.90zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-02-16
  Mieć piętnaście lat to jak cierpieć na nieuleczalne zaburzenia urojeniowe. Każdą uwagę na swój temat analizuje się po sto razy, kompleks wyrasta na kompleksie, a wszystko, co fajne, jest zabronione. Oliwia boi się, że zaszła w ciążę... (więcej)
 • od 26.44zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2013-05-24
  „Archer ma dar konstruowania akcji, który można określić jedynie jako genialny“. „Daily Telegraph” William Lowell Kane i Abel Rosnovski – pierwszy to syn bostońskiego milionera, a drugi ubogiego emigranta z Polski. Ci dwaj... (więcej)
 • -10% Kolacja
  od 26.10 zł Brak ofert - premiera: 2013-10-15
  Dwie małżeńskie pary spotykają się w ekskluzywnej restauracji na z pozoru kurtuazyjnej pogawędce przy kolacji. Do omówienia mają jednak bardzo poważny problem dotyczący ich nastoletnich synów. Gdy wystrojone kelnerki wnoszą na stół... (więcej)
 • od 18.15zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2018-03-27
  Trzeci tom opowieści o Fletcherze, jego demonie Ignatiusie i dwójce przyjaciół z Akademii Vocanów: elfce Sylvi oraz krasnoludzie Othellu. Oryginalna historia, budząca sentyment wśród fanów Władcy Pierścieni, Harry’ego Pottera oraz... (więcej)
 • -46% Upadli
  od 19.90zobacz oferty z 17 księgarni - premiera: 2017-04-10
  W Danielu Grigori jest coś boleśnie znajomego. Luce Price zwraca uwagę na tajemniczego i zdystansowanego Daniela już pierwszego dnia w szkole Sword & Cross w dusznej Georgii. On jest jedynym jasnym punktem w miejscu, gdzie nie wolno... (więcej)
 • od 19.90zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-06-01
  Szkoła średnia bywa piekłem. Cam wie, co to znaczy być udręczonym. Żaden anioł nie zasłużył, by spędzić w Piekle tyle czasu, co on. A najnowszym wcieleniem piekła jest szkoła średnia, gdzie Lilith, dziewczyna, której nie umie... (więcej)
 • od 17.90zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2019-07-02
  To książka o przemocy naszej powszedniej, choć nikt nikogo nie molestuje, nie gwałci i nie bije. Tu przemoc ujawnia się w bardziej subtelnych mechanizmach, które wszyscy tak dobrze znamy - szantażach emocjonalnych, grach uczuciowych, trudnych... (więcej)
 • -10% Sabriel
  od 23.40 zł Brak ofert - premiera: 2014-11-27
  Niezwykła opowieść o magii i miłości. Pierwszy tom kultowej dziś trylogii fantasy pióra australijskiego mistrza gatunku, Gartha Niksa, nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem Aurealis Awards 2001 Best Fantasy! Sabriel jest córką... (więcej)
 • -30% Udręka
  Piekło na ziemi. Tak właśnie czuje się Luce z dala od swojego chłopaka Daniela, upadłego anioła. Minęła wieczność, nim się odnaleźli, ale teraz znów się rozstaną... Daniel musi walczyć z Wygnańcami - nieśmiertelnymi, którzy... (więcej)
 • "W każdym życiu wybiorę ciebie. Tak, jak ty zawsze wybierałeś mnie. Na zawsze". Luce była gotowa umrzeć dla Daniela. I to właśnie robiła. Raz za razem. Luce i Daniel stale odnajdywali się, po czym wkrótce zostawali boleśnie... (więcej)
 • -28% Zakochani
  Co sprawia, że serce bije wam trochę szybciej? Oto Zakochani, cztery nigdy wcześniej nieopublikowane opowiadania, złożone przez Lauren Kate w jedną opowieść i osadzone w średniowieczu. Zakochani przedstawiają czytelnikom szeroko... (więcej)
 • od 19.90zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-01-13
  Zaskakujące zakończenie serii „Upadli”. Niebiosa nie mogą dłużej czekać Luce i Daniel mają mało czasu. Muszą powstrzymać Lucyfera, który zamierza wymazać cały bieg dziejów świata. Aby do tego nie dopuścić... (więcej)
 • od 15.32zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2013-05-27
  Dorota Masłowska - nowa powieść W swoich poprzednich książkach bardzo wnikliwie, ale też świeżo, z młodzieńczą beztroską, przyglądała się ona temu, co widziała za oknem, na ulicy… naszej polskiej codzienności. Robiła to... (więcej)
 • od 18.15zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2015-10-30
  Imperium grozi niebezpieczeństwo. Żądne krwi hordy orków wypowiadają wojnę jego mieszkańcom. Dostrzegając zagrożenie, Elfy z północy zawiązują niełatwy sojusz z mieszkańcami Imperium. Nawet będące w sporze z ludźmi krasnoludy... (więcej)
 • Ta książka zrodziła się z ciekawości i rozczarowania. Byliśmy ciekawi, czy zaproponowany przez Pierre’a Bourdieu podział na trzy klasy – wyższą, średnią i niższą – daje się obronić w odniesieniu do Polski.... (więcej)
 • -30% Marksizm
  od 55.30zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2018-01-16
  Marksizm. Nadzieje i rozczarowania to publikacja, która ma poprowadzić czytelnika przez gąszcz recepcji czy też ocen filozofii Marksa i ważnych dla kultury współczesnej tematów związanych z marksizmem. Na publikacje składają się różne... (więcej)
 •   Brak ofert
  Pierwsza część cyklu o mrocznym miasteczku Engelfors. Na pozór zwyczajne miasteczko, w którym dzieją się dziwne rzeczy. Sześć dziewcząt właśnie rozpoczęło naukę w liceum. Nic ich ze sobą nie łączy, każda z nich jest inna. ... (więcej)
 • -10% Lirael
  od 23.40 zł Brak ofert
  Przekonaj się, skąd biorą się wiedźmini! W drugiej części trylogii o Starym Królestwie Garth Nix odkrywa przed nami tajemniczą przeszłość Lirael – dziewczyny z rodu Clayrów, której losy w niepojęty sposób splatają się z... (więcej)
 • od 17.60zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2015-12-11
  „Ptaki fruwały przed pojawieniem się ornitologii, nie musiały się bowiem uczyć latania od naukowców. Moralność istniała przed pojawieniem się etyków, a gorączka przed powstaniem akademii medycznych. Podobnie jest z teorią klas. Już... (więcej)
 • od 24.62zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2014-05-12
  W roku 1945 Gdańsk stał się nowym miastem w podwójnym znaczeniu. Przestrzeń miejska została w znacznym stopniu zniszczona, a nowi osadnicy zastąpili starych mieszkańców. Z kolei rok 1970 ujawnił poważny kryzys miasta portowego... (więcej)
 • od 11.90zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2016-08-22
  Pola właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. A razem z nią w szkole zjawiają się przybysze z kosmosu - Titi i Toto. Tym wesołym stworkom trudniej niż innym dzieciom przyswoić sobie szkolne reguły i zwyczaje. Niekiedy wpadają w... (więcej)
 • od 18.90zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2019-04-24
  Nowe przygody rozśpiewanej i roztańczonej Gabrysi i jej przyjaciela Bartka.Czy szkoła muzyczna, do której dostali się przed wakacjami, okaże się spełnieniem ich marzeń?Czy do rodziny zastępczej może dołączyć nowy członek rodziny?Jaką... (więcej)
 • od 19.92 zł Brak ofert
  To już nie wizja przyszłości. To rzeczywistość. Witajcie w świecie, w którym każdego można podsłuchać, każdego można skontrolować, każdego można nagrać. I na każdego można coś znaleźć… Warszawa, rok 2007. Życie... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: