Wydawca: Forma

Znaleziono: 136 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 13,65zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-12-01
  Nagroda Literacka GDYNIA 2015 (nominacja) "To co obok" jest panoramą społeczną współczesnej Polski. Zgodnie z tytułem, Waldemar Bawołek ukazał spektrum naszej rzeczywistości, przepełnione refleksją nad dolą tych, którzy w świecie...(więcej)
 • od 14,14zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2017-01-17
  "Zdjęcie" to po mistrzowsku napisana, przydymiona sentymentem, powieść autobiograficzna, opisująca polskie życie codzienne i literackie pomiędzy rokiem 1968 i upadkiem komunizmu. Można ją czytać jak fascynujący podręcznik historii...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 14,37 zobacz oferty z 10 księgarni
  "Kościelec" Jacka Bielawy zwraca uwagę energią języka i energią wypowiedzi bohatera-narratora, który – rzecz ujmując w największym skrócie – opowiada o sobie, o swoim życiu, o przeszłości, o teraźniejszości, o spełnieniach...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 9,40 zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2015-12-14
  "Fronasz" Miłki O. Malzahn to mikropowieść rozpięta pomiędzy epiką i dramatem. Jej wartka akcja, momentami sensacyjna, zaczyna się od transportu zwłok, przeznaczonych na... dzieło sztuki. Drugie oblicze tej prozy jest bardziej wyciszone,...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 9,40 zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2015-12-14
  "Pyszne ciało" to zbiór opowiadań inspirowanych aktem kanibalizmu, którego w 2001 roku, dopuścił się Armin Meiwes, zabijając i zjadając (na wyraźne życzenie swojej ofiary) berlińskiego inżyniera Bernda Brandesa. Nawiązując do tych...(więcej)
 • od 17,00zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-05-31
  Kto ma za sobą lekturę pierwszej antologii z serii CITY, ten wie, że firmuje ona teksty naprawdę brutalne, często surrealistyczne, niestroniące od czarnego humoru i wolne od ckliwych happy endów. Tak jest i tym razem. Ale City 2 nie jest...(więcej)
 • "Osiem" to zbiór opowiadań, bohaterami których są psychopatyczni mordercy manipulujący osnową opowieści, anioły i demony, szekspirowscy protagoniści, zadziwiające istoty prowadzące długie, mailowe dysputy oraz zwykli ludzie. I wszyscy...(więcej)
 • od 12,99zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2015-12-14
  "Skerco" to zbiór krótkich, niekiedy miniaturowych opowiadań, formą i nastrojem nawiązujących do typowego dla muzyki klasyczno-romantycznej gatunku o lekkim, na ogół pogodnym charakterze, jakim jest scherzo (po włosku: żart). Ten swego...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 7,79 zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2015-12-14
  Opowiadania Anny Frajlich to zapis codzienności w jej najpowszedniejszym wymiarze – notatki z życia, bardzo osobiste, lecz oszczędne w formie, lapidarne w odsłanianiu emocji. To dziennik podróży przez świat tak prywatny, że Nowy Jork,...(więcej)
 • od 9,40zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2015-12-14
  "Niebieski" to utrzymana w konwencji absurdu, pełna humoru i sarkazmu powieść o ponownym przybyciu Zbawiciela na Ziemię. To współczesny apokryf, legenda o próbie uratowania ludzkości, opowiedziana tym razem z punktu widzenia samego...(więcej)
 • od 12,99zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2015-12-14
  Powieść odznaczona nagrodą Związku Pisarzy Niemieckich dla najlepszej książki roku 1999 w konkursie "Nowa książka w Dolnej Saksonii i Bremie". W swojej pełnej czarnego humoru i sarkazmu powieści fantastycznej Dariusz Muszer bezwzględnie...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 7,84 zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-12-01
  "Nierozpoznani" to powieść utrzymana w ryzach współczesnego dekadentyzmu, który bardziej przejawia się w chęci bycia dekadentem, niż w realizacji takiego zamiaru. Właśnie dlatego bohaterowie tej książki, przemierzając wielkomiejską...(więcej)
 • od 7,31zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2015-12-14
  Polskie dziewczyny na ulicach Berlina – w dodatku ze Szczecina! Są już na samym uniwersytecie. Żądne wiedzy szturmują wielkie wrota. Choć są, jak to kobiety, zrobione ze zwykłego mięsa, dobijają się magistrów i zaszczytów,...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 9,40 zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2015-12-14
  Ogólnopolska Nagroda Literacka dla Autorki GRYFIA 2012 (finał) Nagroda Literacka NIKE 2012 (nominacja) Byli młodzi, pełni wiary i ufności – trochę naiwni idealiści, urodzeni tuż po wzniesieniu muru berlinskiego, kilkanaście lat po...(więcej)
 • od 10,73zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2016-07-07
  "Twórczością Małgorzaty Południak rządzi chaotyczna dynamika zmienności. Są w niej obrazy przemijania i destrukcji oraz rozliczne choroby przygodnie dotykanego świata. Jest skarga na życie i melancholia, jest lament i ból, tęsknota i...(więcej)
 • od 12,19zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2016-07-07
  "Zdrodowski prywatnie skoncentrowany (we wszystkich sensach, na sensach, snach, seansach – projekcjach), ale nie osamotniony – jego teksty są przecież częścią literatury współczesnej. Na jego niebie można by było poszukiwać...(więcej)
 • od 16,09zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2015-12-14
  Gospodin Gepin żyje szczęśliwie z żoną w Epoce Tęczy. Jest rok Osiemdziesiątego Ósmego Fioletu i wyniszczające wojny o powietrze są niemalże zapomniane. Na Ziemi mieszka tylko garstka prawdziwych ludzi. Hologramy i klony zaludniają...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 7,84 zobacz oferty z 11 księgarni
  Nagroda Polskiej Literatury Grozy imienia Stefana Grabińskiego za rok 2013W jednym z opowiadań niniejszego tomu trafiamy na uwagę odnoszącą się do not zamieszczanych na okładkach książek, z której wynika, że każdy powinien sam...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 14,37 zobacz oferty z 8 księgarni
  "Ciemna materia" to historia dwóch rozpadów: małżeńskiego związku oraz poprzedniej formacji ustrojowej naszego kraju. Przy czym wątek rozpadu PRL-u autor wplatał wręcz na gorąco w swoją opowieść. Powieść powstawała bowiem w latach...(więcej)
 • od 13,65zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2017-04-27
  Opowieść Bałczewskiego na pierwszy rzut oka należy do nurtu realizmu magicznego. Zbyt wiele tu jednak ironii i oznak dystansu, aby wrażeniu temu ufać. Humor, którego sporo w samej fabule, to kategoria, która opisuje również stosunek ...(więcej)
 • "Kopuła" Pawła Jakubowskiego jest postapokaliptyczną minipowieścią, w której autor ukazuje rzeczywistość po kataklizmie do jakiego doszło na Ziemi. Jego konsekwencją jest skażenie środowiska, tak duże, iż uniemożliwia ono życie na...(więcej)
 • Bycie poetą dla Tomasza Hrynacza jest usytuowaniem się w wielkiej przepaści dzielącej wielokrotnie zantagonizowane części świata. Między pejzażem, snem a słowem. Między sensualizmem, logosferą a transcendencją. I oczywiście –...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 7,84 zobacz oferty z 9 księgarni
  pierwsza część tryptyku "trzy pogrzeby" „Bete, Herr. Wir sind nah” – pisał Paul Celan. Więdnice, choć patronują im ostatnie wersy Celanowskiego Tenebrae, nie są modlitwą bluźniercy. Przekleństwom odpowiada cisza....(więcej)
 • od 13,65zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2015-12-14
  Nagroda Literacka NIKE 2009 - nominacja wydanie rozszerzone, z posłowiem Michała Larka "Capcarap" to zbiór krótkich opowiadań połączonych osobą narratora-bohatera; inteligenta, który usiłuje obserwować świat z dystansu. Opowiadania te...(więcej)
 • od 12,19zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2016-07-05
  Wiersze jak szlachetne kamienie. Wypiski, Twórczość 6/1997 Wyczytuję z niej (Pani poezji) jej wymyślność i swojskość, kobiecą subtelność i proszę wybaczyć kobiecą rubaszność, coś co tak nazywam, jest rzadkością (Warszawa, 10...(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: