Wydawca: Nowy Świat

Znaleziono: 81 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 22.50 zł Brak ofert
  Hrabia Alderney, uczestnik pierwszej krucjaty, na starość spisuje dzieje swej pełnej przygód, trzyletniej podróży z Aragonii do Palestyny w końcu XI wieku. Otrzymujemy „Imię róży” i „Pamiętnik znaleziony w Saragossie” w jednym –... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 16.70 zobacz oferty z 2 księgarni
  Bajki, które rodzice opowiadają swoim dzieciom, związane są często z ich zawodami. Ale jak, w przystępny sposób, o swojej profesji opowiada synkowi tata… gangster? Zamiast o mafiosach mówi, zatem o… Rycerzach z walecznych księstw... (więcej)
 • od 11.43zobacz oferty z 4 księgarni - premiera: 2016-11-15
  Izabela Sowa, autorka topowej literatury dla kobiet, powraca słodko-gorzką powieścią, w której nie ma łatwych rozwiązań tak jak nie ma oczywistych odpowiedzi na podstawowe pytania. Dionizy Fiotroń wiedzie wygodne i uporządkowane życie do... (więcej)
 • od 11.33zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2016-11-15
  Izabela Sowa w nowej serii powieści, rozpoczętej ubiegłoroczną “Ścianką działową”, udowadnia, iż świat widzi nie tylko „owocowo”. Czytelnik dostaje prozę lekką, wartką, ale też najeżoną ważnymi pytaniami, których nie da... (więcej)
 • od 27.00 zł Brak ofert - premiera: 2009-10-01
  Opowieść o Zbigniewie Nienackim i serii powieści o przygo­dach Pana Samochodzika, o różnicach w poszczególnych wyda­niach, o ilustracjach, filmach, a także o... błędach popełnionych przez Nienackiego w trakcie pisania... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 19.99 zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2015-02-10
  Ksiażka „Za lustrem lustracji” powstała z potrzeby wyjaśnienia czytelnikom sytuacji, w jakiej znalazł się kilka lat temu Krzysztof Kąkolewski – bezkompromisowy reporter, twórca reportażu psychologicznego. Jako autor... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 24.99 zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2015-06-08
  Książka jest fantastyczna. Takie prezenty lubię. Piękna polszczyzna, poczucie humoru – same delicje. Teresa Torańska Dykteryjki przeczytałem od deski do deski. Mają one niezwykły ton, łączą mówienie o podstawowych sprawach... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 19.00 zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2021-07-22
  Szklanka na pająki to powieść o Gdańsku, w której nie ma ani jednego Niemca. Główna bohaterka, malarka Aleksandra, opisuje świat takim, jak go widzi – przez poezję i barwę. Żyje w momentach historycznych, mieszka w latach 80. w bloku... (więcej)
 • od 24.99 zł Brak ofert
  Czterdziestoczteroletni nauczyciel filozofii zostaje pracownikiem administracyjnym ambasady w Dublinie, gdzie jego żona obejmuje stanowisko konsula. Trudno przychodzi mu odnalezienie się w  nowej rzeczywistości. Panujące w... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 23.09 zobacz oferty z 2 księgarni
  “Zabójczy spadek uczuć” to porywający kobiecy kryminał, osadzony we współczesnych realiach wielkiego miasta, pełen zaskakujących zwrotów akcji, barwnych postaci i humoru. Doskonale budowane napięcie i świetny dowcip zadowolą... (więcej)
 • od 10.30 zł Brak ofert
  A co by było, gdyby to nie człowiek zwyciężył w ewolucji, lecz jakieś inne zwierzę? Do sukcesu potrzeba tak niewiele! Zręcznych łapek, żeby nimi majstrować przy świecie, i mózgu, żeby wiedzieć, co się majstruje. Co by było gdyby... (więcej)
 • od 12.60 zł Brak ofert
  Gdy na teren powieści gatunkowo zarezerwowany dla mężczyzn wkracza kobieta, można spodziewać się złamania zasad literackiej gry. Jednakże, gdy kobieta jest doskonałym śledczym z bagażem doświadczeń w policyjnym rzemiośle, przestępczy... (więcej)
 • od 11.20 zł Brak ofert
  Ile wąsów ma kot? Ile wody może wypić wielbłąd? Dlaczego noże stołowe mają zaokrąglone czubki? Ile kilometrów włosów rośnie przeciętnemu człowiekowi w trakcie życia? Z ilu cegieł zbudowano Pałac Kultury? Ile lat miał najmłodszy... (więcej)
 • od 12.60 zł Brak ofert
  Zaprzyjaźnione na śmierć i życie kumpelki, nieoczekiwany spadek po zapomnianej ciotce oraz wizja nowego życia w odziedziczonym hotelu z dala od miasta… Tak sielankowo mógłby wyglądać scenariusz bajkowego melodramatu – ale bohaterkom... (więcej)
 • od 15.89zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2020-10-30
  „Fabryka frajerów” przenosi czytelnika do lat 80. XX wieku, za mury pewnego liceum, przyrównywanego wówczas do dawnych szkół janczarów… Powieść oparta na faktach o szkole przyszłych podchorążych na przełomie PRL-u i RP.... (więcej)
 • od 13.50 zł Brak ofert
  W roku 218 Heliogabal został obwołany przez żołnierzy cesarzem rzymskim. Słynął ze swoich transseksualno-orgiastycznych zachowań. Kolekcjonował pajęczyny. Widywano go także jeżdżącego po Rzymie rydwanem zaprzężonym w nagie młode... (więcej)
 • od 9.00 zł Brak ofert
  "Polowaneczko" to opowieść o sadystycznych morder­s­twach, których sprawcy cieszą się powszechnym szacunkiem. O ludzkim okrucieństwie, starannie zamas­kowanym eufemistycznymi zwrotami i nazwami. Oraz o tym, że możemy i powinniśmy to... (więcej)
 •   Brak ofert
  "Dobranocka" to opowieść o "pięknych trzydziestoletnich" z klubowo-bankietowej, współczesnej Warszawy, pełna humoru bezpruderyjna historia związków współczesnych "lejdis" z całą galerią męskich typów: nieodpowiedzialnych, samolubnych,... (więcej)
 • od 10.30 zł Brak ofert
  Jeden z mistrzów polskiego felietonu wkłada kij w mrowisko. Czy w celu ochrony przed szkodliwymi skutkami palenia współczesne społeczeństwa nie posuwają się zbyt daleko w ograniczaniu swobód... (więcej)
 • od 15.70 zł Brak ofert
  Opowieść o losach niegdyś oklaskiwanego artysty, potem prześladowanego opozycjonisty, wreszcie, gdy nastała wolność, przez krótki okres prominentnego działacza politycznego. Gdy go poznajemy, rozczarowany wolnością, o którą... (więcej)
 • od 18.00 zł Brak ofert
  Od Autorki: Na ogół sądzi się, że indywidualne losy, a także dzieje rodzin są wyznaczone przez naturalne wydarzenia: narodziny, wychowanie, pracę, przyjaźń, miłość, zakładanie gniazda rodzinnego, choroby, śmierć. Normalnie tak się w... (więcej)
 • od 13.50 zł Brak ofert
  Pełnokrwisty romans autorstwa popularnej pisarki (m.in. „Kochankowie mojej mamy”), którego tłem są wydarzenia roku... (więcej)
 • od 13.50 zł Brak ofert
  Na planecie Tapatia w trudno dostępnej jaskini w górze Arunczumalaj znalazła się stara księga, z której wynika, że ród Tapatików pochodzi z planety o nazwie Ziemia. Rodzeństwo: Tapati i Tapatik, ich Babcia i Dziadek, robot kuchenny XL oraz... (więcej)
 • od 17.03 zł Brak ofert
  Planeta Ziemia to dla Tapatików same kłopoty! Czy Tapatiki i mieszkańcy Ziemi mogą się zaprzyjaźnić? Czy było dobrym pomysłem robienie żartów ludziom? Jak skończy się wyprawa stereolotem Tapatika, Bimbla i skrzata Zgryzika – bez zgody... (więcej)
 • od 17.03 zł Brak ofert
  Wojowniczy Mandiable chcą zaatakować Ziemię. Planeta byłaby bezbronna – gdyby nie obecność Tapatików. Jednak czy ta nieco szalona rodzinka jest w stanie przeciwstawić się militarnej cywilizacji, mając za całe uzbrojenie dobre pomysły,... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: