Wydawca: Wydawnictwo Czarne

Znaleziono: 9 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 23.34 zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2020-11-12
  Reportaż Jessici Bruder o współczesnych nomadach żyjących w Ameryce. Podstawa dla oskarowego filmu Chloé Zhao. Ich oszczędności wyparowały po kryzysie w 2008 roku lub z powodu różnych życiowych wypadków.... (więcej)
 • od 24.56zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2020-10-23
  W wieku ośmiu lat Beth Harmon trafia do sierocińca. Tam wkrótce odkrywa swoje dwie największe miłości: grę w szachy i środki odurzające. Szachów uczy się w piwnicy, pod okiem gburowatego woźnego, który szybko poznaje... (więcej)
 • od 17.55zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2020-03-05
  „Pewnego dnia usłyszałem, że w Tanzanii poluje się na albinosów. Z części ich ciał czarownicy mieli robić amulety i eliksiry przynoszące szczęście. Wszystko brzmiało jak straszna opowieść z dalekiego świata, ale z czasem te same... (więcej)
 •   Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  "Rok 1979. Hugh Thomson, osiemnastoletni amator przygód, leci do Meksyku. Jest z dala od domu, ma mnóstwo czasu, ale niewiele gotówki. Od poznanego w samolocie towarzysza podróży dowiaduje się, że można sporo zarobić, jeśli kupione w... (więcej)
 •   Brak ofert
  Minimalizm to asceza i obsesja liczenia przedmiotów? Autorka stanowczo rozprawia się z tym stereotypem. Na podstawie osobistych doświadczeń i obserwacji opowiada o przeszkodach, jakie można napotkać w procesie upraszczania życia, oraz o... (więcej)
 •   Brak ofert
  Leonardo Sciascia nie mylił się, pisząc, że „Sycylia jest metaforą”. Bo jak inaczej mówić o miejscu uwodzącym różnorodnością odziedziczoną po wszystkich, którzy w ciągu wieków żeglowali przez Morze Śródziemne? W... (więcej)
 • od 33.80zobacz oferty z 2 księgarni - premiera: 2024-05-22
  Seks, władza, przemoc, pasja, samotność, odkrywanie siebie, starzenie się: Nicole Krauss mistrzowsko ukazuje absurd, a czasem głęboką prawdę kryjąca się w codziennych dramatach, które pozwalają nam w pełni doświadczać życia. Opisuje... (więcej)
 • od 27.64zobacz oferty z 2 księgarni - premiera: 2024-05-22
  Do rzeki dzieciństwa podróżuje się bez końca szuka jej źródeł w historii i ujścia w pamięci. Wspomina się: lato na wsi, brodzenie po pierś w nurcie, rybie łuski na glinianej podłodze, milczącego pastucha co dzień wyprowadzającego... (więcej)
 • od 36.99 zł Brak ofert - premiera: 2017-08-01
  Koedycja z wydawnictwem Agora. Lem. Życie nie z tej ziemi to pierwsza w Polsce biografia autora Cyberiady. Korzystając z niepublikowanych dotąd źródeł, Orliński wyjaśnia duże i małe, poważne i zabawne tajemnice z życia pisarza. Jak... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: