OpenCL. Akceleracja GPU w praktyce

Autor: Marek Sawerwain

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oszczędzasz: 35%

Książka jest skierowana do programistów, którzy chcą się zapoznać z technologią OpenCL W publikacji duży nacisk został położony na przedstawienie konkretnych przykładów (wraz z komentarzem opisującym sposób implementacji danego przykładu oraz techniczne aspekty danego problemu). Zaprezentowane zostały także sposoby wykorzystywania OpenCL do realizacji różnych zadań obliczeniowych. Praktyczne przykłady obejmują zagadnienia m.in. z algebry liniowej. W książce znajdują się także przykłady przetwarzania grafiki. Ze względu na charakter OpenCL opisano również sposoby korzystania z możliwości OpenCL oferowanych przez różne dodatkowe biblioteki, a także pakiety ułatwiające współpracę z technologią OpenCL. Uzupełnieniem publikacji są bardziej zaawansowane przykłady rozwiązywania równań różniczkowych czy też przedstawienie metody Black Scholes.
Z książki można nauczyć się, jak: - korzystać z technologii OpenCL; - tworzyć własne jądra obliczeniowe; - przetwarzać grafikę za pomocą wbudowanych możliwości OpenCL.
Dobrze jest znać: - wybrane pojęcia algebry liniowej, m.in. macierze, wektory; - podstawy języków C, C++ oraz Python; - środowisko IDE, np. Visual Studio. Choć nie jest to książka przeznaczona dla początkującego czytelnika i wymaga umiejętności programowania na poziomie średnim, to zawarte w niej informacje z pewnością pozwolą na zapoznanie się z technologią OpenCL i możliwościami obliczeniowymi, jakie ona oferuje.
Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 27,93

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
27,93 zł ibuk.pl
mobi epub
33,84 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 30,96 zł
(dla stałych klientów)
34,40 zł ebookpoint.pl
mobi epub
34,40 zł helion.pl
mobi epub
35,91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  23,94 zł
w programie Nexto Premium
37,90 zł nexto.pl
mobi epub
39,90 zł litres.pl
mobi epub
43,00 zł empik.pl
mobi epub
33,00 zł
(z kodem prom.)
43,00 zł woblink.pl
mobi epub
43,00 zł virtualo.pl
mobi epub
43,00 zł publio.pl
mobi
35,90 zł zinamon.pl
epub
35,90 zł zinamon.pl

Marek Sawerwain - inne e-booki

E-booki podobne do "OpenCL. Akceleracja GPU w praktyce"