ISBN:9788301183899

Siła czasu

Autor: Richard M. Sword, Rosemary K. M. Sword, Philip G. Zimbardo

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

W bestsellerze „Paradoks czasu” światowej sławy psycholog Philip Zimbardo pokazał, że możemy zmienić sposób, w jaki myślimy o naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, by osiągać sukcesy w pracy i życiu osobistym. Książka „Siła czasu” prezentuje przełomowe podejście, które pozwala ludziom cierpiącym na zaburzenie po stresie traumatycznym zmienić ich perspektywę czasową i przejść od wyjątkowo trudnej przeszłości do jaśniejszej przyszłości.
Terapia, którą proponują autorzy, przenosi punkt ciężkości z przeszłości na teraźniejszość, z aspektów negatywnych na pozytywne, torując drogę ku lepszej przyszłości. Pomaga cierpiącym na zaburzenie po stresie traumatycznym wyjść poza dawne zranienia i stanąć na pewnym gruncie teraźniejszości, a także zrobić krok ku jaśniejszej przyszłości. Autorzy nie patrzą na PTSD jak na psychiczne zaburzenie, ale raczej jak na psychiczne zranienie – naturalną reakcję na traumatyczne zdarzenia – i oferują cierpiącym na nie ludziom kojący balsam nadziei.
Książka omawia krok po kroku proces terapii, z której z powodzeniem skorzystało wiele osób: od weteranów wojennych do ofiar wypadków, napaści i odrzucenia społecznego. Książka nie tylko sięga do badań psychologicznych. Zawiera także bogactwo prawdziwych, inspirujących historii z życia osób cierpiących na zaburzenie po stresie traumatycznym. Jest to lektura dla osób szukających pomocy, a także dla terapeutów i osób zajmujących się poradnictwem psychologicznym oraz dla każdego, kto chce zrobić krok ku lepszej przyszłości.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Philip G. Zimbardo - inne e-booki

E-booki podobne do "Siła czasu"