ISBN:9788301191337

Przyrodnicze podstawy gospodarowania przestrzenią

Autor: Andrzej Macias, Sylwia Bródka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oszczędzasz: 30%

Procesy rozwoju zagospodarowania przestrzennego w kilku ostatnich dekadach mają w Polsce szczególnie dynamiczny przebieg. Gospodarowanie przestrzenią wymaga nie tylko głębokiej wiedzy o strukturze, funkcjonowaniu i przekształceniach zachodzących w systemach krajobrazowych, ale także orientowania się w bardzo szerokim zakresie przepisów prawnych związanych z wykorzystywaniem zasobów i ochroną walorów przestrzeni.


Książka obejmuje kompleksową i aktualną wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat przyrodniczych podstaw gospodarowania środowiskiem, które są jednym z filarów zrównoważonego rozwoju. Autorzy omówili nie tylko poszczególne elementy środowiska przyrodniczego w kontekście ocen środowiskowych, ale także prawne podstawy gospodarowania, źródła informacji geograficznej oraz wybrane metody i techniki oceny zasobów środowiskowych. Uwzględnili też strategiczne opracowania przyrodnicze na różnych poziomach planowania rozwoju społeczno-gospodarczego (m.in. polityki, strategie, plany i programy). Przedstawili również problematykę prognozowania krajobrazowego oraz jego znaczenie w ocenach oddziaływania na środowisko.


 Ebook nie zawiera płyty CD


Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunków: gospodarka przestrzenna, planowanie przestrzenne, kształtowanie i ochrona środowiska, ochrona środowiska, kształtowanie środowiska przyrodniczego, geografia, biologia, geologia, architektura krajobrazu, a także dla pracowników samorządów terytorialnych, planistów przestrzennych oraz służb ochrony środowiska.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.30 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 38.50 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
38.50 zł ibuk.pl
mobi epub
od 38.93 zł
(dla stałych klientów)
43.25 zł ebookpoint.pl
mobi epub
43.45 zł litres.pl
mobi epub
46.75 zł vagabook.pl
mobi epub
49.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
55.00 zł empik.pl
mobi epub
55.00 zł virtualo.pl
mobi epub
55.01 zł publio.pl
mobi
49.50 zł zinamon.pl
epub
49.50 zł zinamon.pl
epub
55.00 zł
(z kodem prom.)
55.00 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Przyrodnicze podstawy gospodarowania przestrzenią"