ISBN:9788301202101

Rozwój dziecka. 46 największych mitów

Autor: Stephen Hupp, Jeremy Jewell

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 32.40 zł.

Oszczędzasz: 40%

Każdy zna więcej mitów, niż mu się wydaje, ale każdy ma też zawsze do dyspozycji naukę, która podpowiada właściwą drogę.
Czy na podstawie kształtu brzucha ciężarnej kobiety można odgadnąć płeć dziecka?  Czy znieczulenie zewnątrzoponowe w trakcie porodu niesie ze sobą wysokie ryzyko powikłań?  Czy wywołuje u dzieci nadaktywność?  Czy dzięki chodzikom dzieci zaczynają szybciej chodzić?  Czy przemawianie do dziecka pieszczotliwym językiem opóźnia moment, kiedy zaczyna ono normalnie mówić?  Czy szczepionki powodują wzrost zachorowań na autyzm?  Czy zmuszanie dzieci do zjedzenia „wszystkiego, co mają na talerzu”, sprzyja rozwijaniu zdrowych nawyków żywieniowych?  Czy wyimaginowani przyjaciele są oznaką społeczno-emocjonalnych problemów u dziecka?   Stehen Hupp i Jeremy Jewell opisują najbardziej rozpowszechnione mity dotyczące rozwoju i wychowania dziecka. Przedstawiają badania naukowe obalające niesłuszne i często szkodliwe przekonania dotyczące różnych aspektów rozwoju, proponują oparte na dowodach naukowych praktyki i zalecenia. Objaśniają źródła błędnych koncepcji i zachęcają do sceptycznego, krytycznego podejścia do literatury dla rodziców i sensacyjnych medialnych doniesień.
Chcielibyśmy, aby nasza książka była dla rodziców i studentów pomocą w wyrobieniu sobie krytycznego podejścia do wyszukiwania wartościowych informacji, aby za jej przyczyną sięgnęli po poradniki i inne źródła, które czerpią z badań naukowych. Mamy nadzieję, że w ten sposób rodzice (i przyszli rodzice) będą mogli wykorzystać naszą książkę jako metaporadnik. Tradycyjne poradniki skupiają się na szczegółach jednego tematu, tymczasem nasz metaporadnik omawia szeroki zakres tematów i odsyła czytelników do poradników tradycyjnych (opartych na badaniach naukowych). Dużo miejsca poświęcamy tu tłumaczeniu, dlaczego nie zgadzamy się z wieloma inteligentnymi ludźmi, i dołożyliśmy starań, aby nie zamieszczać tu twierdzeń, które inni sceptycy mogliby obalić w przyszłości.
Z tekstu

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.29 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 32.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 6.92 zł
(dostęp online)
32.40 zł ibuk.pl
mobi epub
od 38.88 zł
(dla stałych klientów)
43.20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
44.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
45.57 zł ebuczek.pl
mobi epub
47.00 zł gandalf.com.pl
mobi epub
48.06 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  32.40 zł
w programie Nexto Premium
50.22 zł nexto.pl
mobi epub
54.00 zł woblink.pl
mobi epub
54.00 zł publio.pl
mobi epub
54.00 zł virtualo.pl
mobi
48.60 zł zinamon.pl
epub
48.60 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Rozwój dziecka. 46 największych mitów"