Desperado! Autobiografia

Autor: Tomasz Stańko

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Oszczędzasz: 25%

Mroczny książę polskiego jazzu

Najsławniejszy i najwyżej ceniony na świecie polski muzyk jazzowy opowiada o początkach polskiego jazzu, legendarnych koncertach i sesjach nagraniowych, o wspaniałych muzykach, z którymi miał okazję współpracować. Razem z trębaczem zaglądamy w nuty, za kulisy i w głąb jego własnej duszy. Idziemy drogą, która zaprowadziła go na szczyty plebiscytów w najlepszych jazzowych periodykach świata, oraz ścieżką wiodącą wprost na dno.

Wraz ze Stańką poznajemy podziemny świat ćpunów, dilerów i szaleństwa, by przekonać się, jak po latach w nim spędzonych można powrócić do rzeczywistości. Dopełnieniem opowieści o muzyce i życiu są barwne reprodukcje niezwykle oryginalnych szkiców kompozycji i liczne, często niepublikowane wcześniej, fotografie.

Tomasz Stańko (ur. 1942) – trębacz i kompozytor, powszechnie uważany za jednego z najlepszych trębaczy jazzowych na świecie. Koncerty jego zespołów wypełniają sale we wszystkich zakątkach globu, a jego płyty wydaje monachijska ECM – najważniejsza wytwórnia w Europie i jedna z najlepszych na świecie.

Rafał Księżyk (ur. 1970) – dziennikarz i krytyk muzyczny. Od początku lat 90. współtworzył oblicze rodzącej się wówczas nowej prasy muzycznej i popkulturowej. Jako redaktor pracował m. in. w magazynach „Brum”, „Plastik”, „Antena Krzyku”, a jego teksty o muzyce ukazywały się we wszystkich liczących się czasopismach specjalistycznych oraz . w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku” i „Przekroju". Aktualnie pracuje jako zastępca redaktora naczelnego „Playboya”, a jako krytyk muzyczny współpracuje z „Machiną” i kanałem TVP Kultura.

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 32,93

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
32,93 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub
od 31,61 zł
(dla stałych klientów)
35,12 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
36,44 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
39,51 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
39,51 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
40,83 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  26,34 zł
w programie Nexto Premium
41,71 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
43,90 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
33,90 zł
(z kodem prom.)
43,90 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
43,90 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
43,90 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
39,50 zł zinamon.pl
bez DRM epub
39,50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Desperado! Autobiografia"