ISBN:9788311157941

Polska - niespełniony sojusznik Hitlera

Autor: Krzysztof Grzegorz Rak

Wydawnictwo: Bellona

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 28.88 zł.

Oszczędzasz: 20%

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Polsce znowu pojawią się głosy, że w 1939 roku można było uniknąć wojennej klęski i zamiast stawić opór niemieckiej agresji, przystać na żądania terytorialne III Rzeszy oraz propozycję przystąpienia do paktu antykominternowskiego.
Krzysztof Rak, historyk filozofii, publicysta, znawca problematyki międzynarodowej, dowodzi, że Polska była niespełnionym sojusznikiem Adolfa Hitlera, który po dojściu do władzy w Niemczech w 1933 roku próbował wciągnąć Warszawę do koalicji wymierzonej w Związek Sowiecki. Władze polskie zdawały sobie jednak sprawę, że będzie to oznaczało zależność satelicką, czyli faktycznie utratę niepodległości. Autor ukazuje stosunek dyktatora III Rzeszy do Polski i Polaków (m.in. na podstawie jego manifestu politycznego Mein Kampf) oraz relacje obu państw w przededniu wojny. Rozprawia się z mitami: o wojnie prewencyjnej z hitlerowskimi Niemcami, do której rzekomo dążył marszałek Piłsudski, oraz o poparciu mocarstw zachodnich dla Polski, które przynajmniej do schyłku 1938 roku były gotowe do daleko idących ustępstw wobec Berlina, np. w kwestii Wolnego Miasta Gdańska. Wyjaśnia też, dlaczego Hitler zmienił front i ostatecznie zaatakował Polskę.
Książka jest bardzo dobrze udokumentowana. Autor powołuje się na mało znane dokumenty z archiwów polskich i niemieckich, które rzucają nowe światło na politykę III Rzeszy wobec Polski.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 30.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
30.00 zł inverso.pl
mobi epub
od 27.74 zł
(dla stałych klientów)
30.82 zł ebookpoint.pl
mobi epub
30.87 zł gandalf.com.pl
mobi epub
33.38 zł swiatebookow.pl
mobi epub
34.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  22.50 zł
w programie Nexto Premium
34.88 zł nexto.pl
mobi epub
37.50 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
37.50 zł legimi.com
mobi epub
37.50 zł publio.pl

Krzysztof Grzegorz Rak - inne e-booki

E-booki podobne do "Polska - niespełniony sojusznik Hitlera"