ISBN:9788323135371

Horyzonty konstruktywizmu. Inspiracje, perspektywy, przyszłość

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Horyzonty konstuktywizmu to książka, która stanowi owoc refleksji badaczy polskich i zagranicznych nad źródłami i przyszłością współczesnego konstruktywizmu. Jej autorzy dokonują wielowymiarowych analiz tego stanowiska filozoficznego, pokazując jego możliwe zastosowania i zalety.

Publikacja składa się z trzech wchodzących ze sobą w dialog części. Część pierwsza, Tradycje, zawiera przekłady klasycznych tekstów Iana Hackinga, Richarda Rorty’ego, Josefa Mitterera oraz Petera Wehlinga. Dotyczą one społecznego konstruktywizmuu, krytyki dualizmu i postkonstruktywizmu. W części drugiej zamieszczono manifest toruńskiej szkoły konstruktywizmu, a także pięć artykułów badaczek i badaczy związanych z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika. Pokazują one, w jaki sposób można dziś aplikować perspektywę konstruktywistyczną do badań humanistycznych oraz interpretować poszczególne postulaty wspomnianego manifestu. Na część trzecią, Komentarze i zastosowania, składa się dziesięć artykułów podejmujących konstruktywne analizy krytyczne wybranych idei oraz tez związanych z teoretycznym podejściem konstruktywizmu.

Wieloaspektowe i pogłębione analitycznie ujęcie problemu konstruktywizmu przesądza o unikatowym charakterze prezentowanej książki.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 33.60 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
42.00 zł litres.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
33.60 zł ibuk.pl
pdf
35.70 zł vagabook.pl
pdf
35.70 zł zinamon.pl
pdf
37.38 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Horyzonty konstruktywizmu. Inspiracje, perspektywy, przyszłość"