Dwa wieki nauk mineralogicznych na Uniwersytecie Warszawskim

Autor: Jan Parafiniuk

Wydawnictwo: Uniwersytet Warszawski

Pierwsze monograficzne opracowanie historii nauk mineralogicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Na tle burzliwych dziejów stołecznej uczelni Autor przedstawia najważniejsze wydarzenia, placówki i sylwetki uczonych uprawiających tę dziedzinę wiedzy. Opisuje ewolucję, jaką przeszły nauki mineralogiczne w ciągu ostatnich 200 lat – od początków Uniwersytetu, kiedy mineralogia obejmowała całość obecnej problematyki geologicznej, po współczesność z wąskimi specjalizacjami naukowymi, dzielącymi nauki mineralogiczne na mineralogię, petrologię i geochemię.

Przedmiotem zainteresowania Autora są zarówno uniwersyteckie dzieje badań naukowych w tej dziedzinie, jak i nauczanie mineralogii na poziomie akademickim. Książka zawiera także historię uniwersyteckich zbiorów minerałów i prezentację osób zaangażowanych w ich gromadzenie. Publikacja ukazuje się w jubileuszowym roku 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego.

NAGRODA NAUKOWA IM. JANA JĘDRZEJEWICZA 25 września 2017 roku autor książki Jan Parafiniuk otrzymał Nagrodę Naukową im. Jana Jędrzejewicza dla najlepszej książki polskojęzycznej poświęconej historii nauki i techniki wydanej w 2016 roku ufundowanej przez Samorząd Miasta Płońska.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 33,76

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 30,38 zł
(dla stałych klientów)
33,76 zł ebookpoint.pl
pdf
35,28 zł ravelo.pl
pdf
35,30 zł zinamon.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
37,24 zł ibuk.pl
pdf
  23,52 zł
w programie Nexto Premium
37,24 zł nexto.pl
pdf
37,24 zł swiatebookow.pl
pdf
39,20 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Dwa wieki nauk mineralogicznych na Uniwersytecie Warszawskim"