ISBN:9788324210541

Świat roślin

Autor: Stanisław Cygan

Wydawnictwo: Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 5.70 zł.

Oszczędzasz: 35%

W serii zamieszczono omówienie różnych grup semantycznych, wybranych z całej twórczości dramatycznej i prozatorskiej Żeromskiego. W grupowaniu słownictwa zastosowano metodę teorii pól leksykalno-semantycznych. Skrupulatnie zebrany i opracowany materiał daje wgląd w autorską wizję świata i człowieka, zawartą w utworach Żeromskiego, wprowadza w tajniki sztuki pisarskiej i psychologii twórczości, wyznacza drogi jego poszukiwań leksykograficznych i artystycznych oraz dokumentuje źródła, z jakich czerpał, chcąc nadać językowi swoich utworów i bohaterów walor i autentyczności, i sugestywności.
Książka składa się z części teoretycznej oraz słownikowej. W części teoretycznej znajdują się opracowania twórczości Stefana Żeromskiego dotyczące funkcjonującej w niej językowej opozycji nieba i piekła oraz szeroko rozumianej sfery duchowej z jej podziałem na sacrum i profanum.
W materiale słownikowym wyodrębnionym z prac Żeromskiego wyodrębniono kategorie porządkujące zgromadzone słownictwo. Wśród kategorii wyróżniono m.in. nazwy i określenia miejsc, istot i ludzi, znaki dobra i zła oraz czynności. Słownictwo przypisane do każdej z nich podzielono, dodatkowo uwzględniając sferę dobra i sferę zła. Ponadto wskazano słownictwo zaczerpnięte z Biblii i mitologii grecko-rzymskiej.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 6.50 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
6.50 zł zinamon.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
8.00 zł ibuk.pl
pdf
10.00 zł virtualo.pl
pdf
od 9.00 zł
(dla stałych klientów)
10.00 zł ebookpoint.pl
pdf
10.00 zł legimi.com
pdf
10.00 zł virtualo.pl
pdf
10.00 zł publio.pl
pdf
10.00 zł publio.pl
pdf
10.67 zł gandalf.com.pl

Stanisław Cygan - inne e-booki