ISBN:9788324214211

Logos niepojęty

Autor: Piotr Sikora

Wydawnictwo: Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas

Stron: 267

Opłacalność: 3.18 zł/100 stron

Oszczędzasz: 35%

Książka zawiera analizę zgodności istotnych elementów chrześcijańskiego uniwersum symbolicznego. Konfrontuje tezę, iż Jezus Chrystus jest pełnią Bożego objawienia, z intuicjami apofatycznymi, które nie pozwalają uznać jakiegokolwiek uwarunkowanego, skończonego elementu rzeczywistości za adekwatny wyraz Absolutu.
Piotr Sikora analizuje myśl największych przedstawicieli chrześcijańskiej tradycji apofatycznej. Na tak zarysowanym tle dokonuje syntetycznego ujęcia, konfrontując pomysły dawnych „mistrzów” z argumentami i konkluzjami formułowanymi we współczesnej filozofii.
Rozważanie kwestii apofatycznego doświadczenia religijnego prowadzi do zagadnień chrystologicznych. Autor kieruje się metodologicznym postulatem głoszącym, iż filozof religii nie konstruuje swego przedmiotu, lecz analizuje zastane fenomeny. Analizuje zatem pod kątem epistemologicznym, ontologicznym i antropologicznym źródłowe teksty chrześcijańskie zawarte w Nowym Testamencie, mówiące o ludzkiej relacji ze zmartwychwstałym Chrystusem.
Przeprowadzone analizy pokazują, że początkową tezę można interpretować zgodnie zarówno z ideami obecnymi w tekstach konstytutywnych dla tradycji chrześcijańskiej, jak i z zasadniczymi przekonaniami teologów apofatycznych. Okazuje się jednak, że taka interpretacja rodzi kolejne pytania i prowadzi do zakwestionowania istniejącego podziału wielkich religii świata na „profetyczne” oraz „mistyczne”.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 8.50 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
9.31 zł ebuczek.pl
mobi epub
9.31 zł ebuczek.pl
pdf
8.50 zł zinamon.pl
pdf
8.91 zł vagabook.pl
pdf
10.35 zł litres.pl
pdf
11.14 zł bramynauki.pl
pdf
11.18 zł virtualo.pl
pdf
  7.86 zł
w programie Nexto Premium
12.18 zł nexto.pl
pdf
13.10 zł publio.pl
pdf
13.10 zł ibuk.pl

Piotr Sikora - inne e-booki

E-booki podobne do "Logos niepojęty"