ISBN:9788325543372

Postępowanie w sprawach o dział spadku. Komentarz oraz wzory pism procesowych i orzeczeń sądowych

Autor: Andrzej Stempniak

Wydawnictwo: C. H. Beck

Prezentowana pozycja omawia problematykę uregulowanego w Kodeksie postępowania cywilnego szczegółowego postępowania jakim jest dział spadku. Nie zawęża się jednak jedynie do przepisów formalnoprawnych, lecz mieści w sobie także dość szerokie spektrum różnego rodzaju żądań pozostających w związku z dokonywanym podziałem substancji majątkowej.

Postępowanie o dział spadku to praktyczny poradnik, który:

  • wyczerpująco i szczegółowo omawia wszelkie zagadnienia związane z działem masy spadkowej oraz z postępowaniem sądowym w tym przedmiocie,
  • uwzględnia najnowszy stan prawny często w ostatnich latach nowelizowanej materii,
  • został ponadto wzbogacony o najnowsze i najważniejsze orzecznictwo i literaturę,
  • zapewni fachową pomoc w rozwiązywaniu problemów z zakresu postępowania o dział spadku.

Prezentowana publikacja kompleksowo omawia kwestie związane z: podmiotami występującymi w danym postępowaniu, wnioskiem o dział spadku, podziałem spadku oraz rodzajem postanowień co do istoty sprawy. Co więcej znajdziemy w niej dokładne omówienie całej procedury postępowania w sprawie podziału spadku.

Książka uwzględnia aktualny stan prawny i dorobek piśmiennictwa i orzecznictwa, Ponadto uwzględnia ona najnowsze zmiany w prawie spadkowym dotyczące m.in.: zapisu windykacyjnego, wykonawcy testamentu oraz zarządu spadku.

Ponadto prezentowana publikacja zawiera wzory pism procesowych prezentowanego zakresu.

Poruszona problematyka ze względu na swój praktyczny charakter powinna służyć adwokatom, radcom prawnym, sędziom i notariuszom, a także aplikantom i studentom. Może ona także stanowić niezbędną pomoc dla samych spadkobierców stojących przed wyborem drogi prowadzącej do zniesienia wspólności majątku spadkowego i podziału spadku.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Andrzej Stempniak - inne e-booki