Książka jest poświęcona metodzie analizy progowej, polegającej na wyszukiwaniu progów (barier) ilościowych oraz jakościowych rozwoju i funkcjonowania przedsiębiorstw (w tym mikro, małych, średnich, rodzinnych), identyfikacji specyfiki tych progów i ich likwidowaniu w celu usprawnienia zarządzania przedsiębiorstwem.

Problematyka została osadzona w rozważaniach metodologicznych zarządzania i innych nauk szczegółowych, w kontekście metod rachunku kosztów oraz matematycznych, ekonometrycznych, statystycznych i finansowych metod ilościowych.

Książka adresowana jest zarówno do pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni ekonomicznych i studentów studiujących na kierunku zarządzanie oraz ekonomika i organizacja przedsiębiorstw, jak i do menedżerów polskich firm.

(…) zasługą Autora jest systematyzacja wiedzy dotyczącej metody progowej w kontekście zarządzania, całościowy charakter rozważań oraz wskazanie aplikacyjnych możliwości z uwzględnieniem podstawowych ograniczeń i zalet analizy progowej.

Dr hab. Artur Hołda prof. UEK

Katedra Rachunkowości

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Autorowi udało się pokazać metodę analizy progowej zarówno od strony teoretycznej, jak również od strony praktycznej, dla zastosowań w przedsiębiorstwach. Analiza progowa została ukazana jako metoda zarządzania na tle metod rachunków kosztów i związanych z nimi mierników oceny. (…) Jestem przekonany, że ze względu na wysokie walory naukowe oraz aplikacyjne książka znajdzie swoje miejsce w polskim dorobku literaturowym w dyscyplinie nauk o zarządzaniu.

Dr hab. Stanisław Łobejko prof. SGH

Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie