Prawo wobec medycyny i biotechnologii. Zbiór orzeczeń z komentarzami

Autor: Safjan Marek

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 500

Opłacalność: 19.22 zł/100 stron

Niniejszy zbiór obejmuje kilkadziesiąt orzeczeń trybunatów europejskich, konstytucyjnych oraz sądów polskich i zagranicznych, które dotykają zagadnień ważnych z punktu widzenia toczącej się w Polsce debaty. Stanowią one ilustrację zasadniczych tendencji rozwojowych występujących w polskim i europejskim prawie medycznym, ale także złożoności oraz wielowymia-rowości zagadnień medycznych. Dołączone do niektórych orzeczeń zdania odrębne potwierdzają skomplikowaną naturę tej problematyki. Glosy do każdego orzeczenia oraz wyodrębnione tematycznie odesłania do literatury zapewniają czytelnikowi szeroką orientację w poruszanej tematyce oraz identyfikację najważniejszych problemów. Wyjaśniają one także kontekst normatywny rozstrzyganych spraw. Co istotne, w każdej glosie podjęto próbę usytuowania określonych kwestii w szerszym kontekście zagadnień z pogranicza prawa, etyki, polityki, a niekiedy nawet ekonomii. W komentarzach wyeksponowano nie tylko kwestie teoretyczne, lecz także ściśle praktyczne, związane z możliwością dochodzenia i zakresem podnoszonych roszczeń.
Autorzy zbioru, związani z Uniwersytetem Warszawskim, specjalizują się w prawie medycznym, cywilnym, konstytucyjnym i europejskim.

Adresaci:
Książka jest adresowana do prawników i lekarzy, jak również szerokiego grona osób zainteresowanych bioetyką i problematyką ochrony zdrowia.
Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.53 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 96,10

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
  65,52 zł
w programie Nexto Premium
103,74 zł nexto.pl
epub pdf
104,93 zł gandalf.com.pl
pdf
96,10 zł ibuk.pl
pdf
98,28 zł ravelo.pl
pdf
98,30 zł zinamon.pl

Safjan Marek - inne e-booki

E-booki podobne do "Prawo wobec medycyny i biotechnologii. Zbiór orzeczeń z komentarzami"