ISBN:9788326490231

Prawna ochrona formatów telewizyjnych

Autor: Zbigniew Pinkalski

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Książka otrzymała nagrodę w Konkursie im. dr. Pawła Stępki organizowanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji i Uniwersytet Warszawski za najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe z dziedziny mediów elektronicznych w 2016 r.

Monografia stanowi kompleksową analizę problematyki formatów telewizyjnych oraz możliwości ich prawnej ochrony na gruncie polskiego prawa.

W publikacji przedstawiono m.in.:

konkretne warunki dla uzyskania ochrony przez daną postać formatu telewizyjnego na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz innych reżimów ochrony, w jaki sposób twórcy lub producenci formatów mogą dostosować dany format telewizyjny do ochrony na podstawie konkretnego reżimu prawnego oraz który reżim prawny jest najbardziej odpowiedni dla poszczególnych formatów telewizyjnych.

Zawarte w pracy rozważania i wskazówki mają wymiar praktyczny, gdyż zostały oparte na przeprowadzonych za granicą badaniach rynku formatów telewizyjnych, a także konsultacjach z producentami działającymi w branży na polskim rynku.

Adresaci:

Książka przeznaczona jest dla producentów audycji telewizyjnych, menedżerów w firmach zajmujących się ich produkcją albo licencjonowaniem i autorów scenariuszy lub pomysłów na nie. Zainteresuje radców prawnych, adwokatów, sędziów oraz pracowników naukowych zajmujących się mediami, produkcją telewizyjną i prawem własności intelektualnej.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.35 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 63.75 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
71.39 zł ebuczek.pl
pdf
63.75 zł ibuk.pl
pdf
71.33 zł gandalf.com.pl
pdf
75.65 zł swiatebookow.pl
pdf
76.50 zł zinamon.pl
pdf
85.00 zł litres.pl