ISBN:9788327728722

Sztuka obsługi życia

Autor: Dominika Dudek, Piotr Żak, Bogdan de Barbaro

Wydawnictwo: Mando

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 44.90 zł.

Dlaczego sens znika z naszego życia i jak go odnaleźć.

Mierzymy się z wielkimi zagadnieniami współczesności, ale czy poświęcamy wystarczająco dużo uwagi problemom, z którymi musimy się borykać na co dzień?

Prof. Dominika Dudek i prof. Bogdan de Barbaro w rozmowie z Piotrem Żakiem koncentrują się na tym, co głęboko dotyka nas wszystkich. Dyskutują o źródłach problemów w rodzinie, intymności w czasach internetowego ekshibicjonizmu, o życiu w nieustannym stresie – oraz o innych zagrożeniach, ale także nadziejach. Ona, otwarta na przemiany nowoczesności, patrzy na życie z bardziej praktycznego punktu widzenia, z kolei on odwołuje się do tradycji i zastanawia nad sensem galopujących zmian.

Czy w coraz bardziej płynnych czasach zagrożone są stałe wartości? Czy uzasadniony jest strach przed przyszłością? Jak wygląda portret Polaka początku trzeciej dekady XXI wieku? Czemu rozmawianie z psem lub kotem jest takie ważne? I dlaczego oboje psychiatrów nie patrzy na wszystko w ten sam sposób?

Oto intrygujące spojrzenie na całe życie z wszystkimi jego fenomenami i próba zrozumienia współczesnego człowieka – może nawet Ciebie.

Dwójka wspaniałych psychiatrów mierzy się ze współczesnym światem. Odważnie, spokojnie, z czułością i mądrością. Dla mnie jest to książka przewodniczka po moim własnym życiu.

ALEKSANDRA KLICH

redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów”

Siła tej książki tkwi w prostym przesłaniu: nie warto bać się życia! Nawet jeśli jest w nim więcej wątpliwości niż rozwiązań. Prof. Dudek i prof. de Barbaro pokazują, jak nie szarpać się ze skomplikowaną codziennością w świecie pełnym oczekiwań i jak nauczyć się dystansu do wielu spraw.

MARIA MAZUREK

współautorka książek z Jerzym Vetulanim

ISBN 978-83-277-1964-5

Cena 44,90 zł (w tym 5% VAT)

 

[LEWE SKRZYDEŁKO]

Dominika Dudek: Podoba mi się pewne wyjaśnienie różnicy między bajkami a życiem. W bajce książę całuje ropuchę i nagle się pojawia piękna księżniczka albo księżniczka całuje ropucha i staje przed nią piękny książę. W życiu jest dokładnie na odwrót: całuje się pięknego księcia, a za chwilę jest ropuch, czy całuje się piękną księżniczkę, a za chwilę jest ropucha…

Bogdan de Barbaro: Nie straszmy czytelników, bo nie daj Boże przestaną się całować! Powiedzmy, że bywa różnie. Zostawmy im nadzieję.

 

[PRAWE SKRZYDEŁKO]

Dominika Dudek – profesor dr hab., została wybrana na prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kieruje Katedrą Psychiatrii CM UJ. Wydała m.in. książkę: Nie tylko mózg. Opowieść psychiatry o ludzkim umyśle (Mando 2020).

Bogdan de Barbaro – profesor dr hab., były szef Katedry Psychiatrii CM UJ i Zakładu Terapii Rodzin. Był terapeutą w filmie Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham (2016). Autor wielu książek.

Piotr Żak – były redaktor miesięcznika psychologicznego „Charaktery”, przeprowadził wiele rozmów z psychologami i psychiatrami, przez kilka lat był redaktorem naczelnym Oficyny Wydawniczej „Charaktery” specjalizującej się w publikacjach psychologicznych oraz z pogranicza psychologii i duchowości.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 44.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
44.90 zł virtualo.pl

Dominika Dudek - inne e-booki

Piotr Żak - inne e-booki

Bogdan de Barbaro - inne e-booki